Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1,5 hetet voltam albiban és...

1,5 hetet voltam albiban és nagyon mérgesek lesznek rám? SOS 20/L

Figyelt kérdés

Annyi a történet hogy idén felvettek egyetemre, koliba viszont nem. Első helyen voltam váróslistán és mindenki azt mondta hogy keressek albit mert nem valószínű hogy bekerülök idén.

Így is tettem. Itt lakok már 1,5 hete. Kifizettem a kauciót ( 26.600 ft) és most kéne hétfőn az első havi albi díjat, mert most jönne a főbérlő.

3-an lakunk a lakásban. Ők ketten már 2 éve barátnők és előttem volt egy másik csaj aki szintén 2-2,5 évig volt itt.

Viszont nagyon drága ez nekem. 35.000 forint egy hónapban és a koli pedig 10.000 forint lenne. Értesítettek ugye ma hogy bekerültem a koliba és ha szeretnék akkor mehetek.Na most mi a francot csináljak?

Mikor beköltöztem akkor mondták hogy ők hosszú távra keresnek embert és én is úgy gondoltam, mert mindenki azt mondta hogy nem fognak felvenni idén. Mondogattam is nekik hogy nem akarok koliba menni, de csak azért mert kellemetlen volt ez az egész mivel már az első nap megemlítettem nekik hogy első helyes várólistás vagyok.

Beszéltünk az előző lakóról aki itt volt helyemen és nagyon szidták hogy egyik napról a másikra elment, ( pedig ő is itt hagyta a következő havit..) és sajna nekem is ezt kell csinálnom mert nem várnak rám a koliban.Hétfőn költöznék.

Annyira görcsben van a gyomrom egész nap. Nagyon kedves emberek és nem akarok kicseszni velük ezért úgy gondoltam hogy kifizetem ugye akkor a 26.600 forintot mert mégis csak itt laktam 1,5 hétig és akkor még mellé az egész havi rezsit, plusz megtarthatják a kauciót hogy ne kerüljenek szarba jövő hónapban amíg nem találnak új lakótársat.

Szerintetek?

Mit tegyek? Így is felkellett vennem a diákhitelt és mellette melót keresek. Nem akarom a diákhitel egyet is albi miatt felvenni. Sokkal kedvezőbb a koli.

Szerintetek?

Kérlek segítsetek....


20/L


2016. szept. 7. 19:43
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
79%

Még annyi kérdésem lenne, hogy a kauciód jelenleg kinél van? A lányoknál vagy a tulajnál?

Ha a tulajnál, akkor így-is úgyis nehéz lesz a lányoknak, mert ugye az visszajár.

2016. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:

Lányoknál.

És mondtam nekik hogy első helyes várólistás vagyok de azt is hogy nem akarok koliba menni, de azt azért csak mert iszonyat kellemetlen lett volna úgy itt lenni hogy nem is akarok igazából.

A másik meg hogy én úgy tudtam hogy csak jövőre vesznek fel koliba. Ezért jöttem ide. Mert nem volt más esélyem.

70 km-re lakom innen. Nem tudtam volna bejárni. Ti mi a fenét csináltatok volna a helyemben? De most komolyan...

Ki az aki ha elmondom hogy lehet 1 hét múlva megyek akkor adott volna albit? Senki.

Ez egy szar helyzet.

2016. szept. 7. 22:14
 23/55 A kérdező kommentje:

Egyébként épp ez az!

Ha nem lennék albiban akkor nem kéne a diákhitel 1!

Csak a 2!

Mert albi miatt vettem volna fel a diákhitel 1-et mivel anyu annyit nem tud adni amennyi az albi lett volna, és én meg nem tudok annyit dolgozni hogy meglegyen a 35-40 egy hónapban, plusz még a költőpénz, kaja, stb...

Szóval ezért akarom a kolit.

2016. szept. 7. 22:17
 24/55 anonim ***** válasza:
85%

"70 km-re lakom innen. Nem tudtam volna bejárni. Ti mi a fenét csináltatok volna a helyemben? De most komolyan... "


Én is 70 km-ről jártam be, mivel mint írtam nem volt pénzem kolira sem, két-két órát utaztam, persze nem tudom milyen arrafelé a tömegközlekedés és nem mindenki bírná.

Mi azt hiszem szinte egyhangúan megválaszoltuk a kérdést: Minél előbb, ha lehet már ma este mond meg a lányoknak, hogy felvettek a koliba és hétfőn átcuccolsz. Az indok az legyen amit te magad is leírtál: Nem bírnád anyagilag, ha nem muszáj nem vennéd fel inkább a diákhitel 1-et (ha jól értem még nem vetted fel, ha mégis még lemondhatod, bár utóbbiba nem vagyok biztos), illetve mond el, hogy nem gondoltad, hogy ilyen hamar felvesznek majd, ezért tervezted hosszú távra az ittlétet, nagyon sajnálod, de nem tudod vagy csak nagyon nehezen tudod csak beosztani albérlet mellett a havi pénzt és könnyebb lesz a kollégiumban. Szerintem épeszű ember ezt megérti. Persze előtte nem árt ha megnézed a szerződést, hogy mi áll benne, bár legtöbb esetben nem tesznek olyan kikötést, hogy X ideig ott kell maradnod, szóval valószínűleg visszakapod a kauciót és mehetsz.

Szóval ne rágódj ezen tovább, a koli nem olyan rossz, a párom is ott lakott végig pedig csúszott is 1,5 évet és nem halt bele, a csúszás se a kolis zavarás miatt volt, hanem a lustasága miatt, egyébként meg általában van tanulószoba kialakítva.

Szóval szerintem ne ezen és ne itt rágódj, hanem ess rajta túl, hisz egyértelmű, hogy a koliba akarsz költözni csak félsz lépni ez irányba, de az életben ennél sokkal nehezebb dolgok is várnak még hidd el.

2016. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon cuki. Én végig felvettem a diákhitelt, elárulom hogy havi 40 körülit kéne fizessek hogy ne csak a kamatot toljam le, mert a tőke ugyanúgy megmaradna és csak kamatozna... Hát remélem valami épkézláb szakra jársz.
2016. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

Az úgy f***sza

És melyik diákhitelt vetted fel?

2016. szept. 7. 22:53
 27/55 anonim ***** válasza:
81%

Költözz be a kollégiumba.Minél előbb.

Ha nem a tulajjal szerződtél az albérletre, az önmagában is necces, a szobatársaknak elvileg nincs joga kauciót beszedni. Ha jól sejtem semmilyen szerződésed nincs, csak valami "sakkbantartás" féle szóbeli megállapodás.


Én ugy gondolom, hogy az lenne a korrekt a szobatársaid részéről, hogy csak arra az időre fogadják el tőled a bérleti dijat, amig nem találnak a helyedre másik lányt. Tekintettel arra, hogy még mindig elég nagy a rinyálás albérletszerzés ügyében, vszinűleg három napon belül lesz a helyedre új ember.


Ha a szobatársaid kedvesek, akkor meg kell érteniük az anyagi helyzetedet. Ne dobálózz 20-30 ezer forintokkal csak úgy... Segits a helyedre lakót találni --- könnyű lesz!!, ha elfogadható minőségű az albérlet. Egyezzetek meg korrekten, ők se járjanak rosszul, de te se görcsölj ezen ennyit, ennél nagyobb üzleti döntésekre is rá fogsz kényszerülni a pénzszűke miatt... .

2016. szept. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
79%
még az egyeset vettem fel.
2016. szept. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
93%
Én nem fizetném ki a lakbért,max a rezsit. Sőt,sztem a 1,5 heti ott lakást és reszit fedezi a kaució is...
2016. szept. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 A kérdező kommentje:
de nem akarom hogy baj legyen ebből. Nem akarom hogy haragudjanak rám.
2016. szept. 7. 23:16
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!