Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell élnie a rossznak,...

Miért kell élnie a rossznak, gonosznak, és miért kell korán halniuk a jóknak?

Figyelt kérdés

Én a föld leggonoszabb embere vagyok, tönkreteszem a családom életét,, még csak 60 éves leszek, de 100 évesen még javában élni fogok. Szüleim, (nagyon jó emberek voltak, nagyon korán meghaltak, gyermekeim nem szeretnek (jogosan), és mégsem tudok meghalni. Iszom. Alkoholt, nagy mennyiségben,

Szedek mellé nyugtatót, altatót, hogy ne tudjak semmiről. Nincs munkám, élősködöm a családomon.

Utálnak, de nem tudnak mit tenni.... és én sem. Csak bajt és bánatot hozok mindenkire.Nem tudok változtatni, próbáltam, de mindig elbuktam.És ráadásul nagyon, de nagyon gyáva vagyok, nem tudnék öngyilkos lenni.


2016. szept. 11. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Unalmasan telik a vasárnap?
2016. szept. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, sose érdekelt senkit a problémám. Senki nem vett komolyan, Megértem, hogy itt, ismeretlenül mégúgy se.

Pedig valamikor volt jó munkám, elismertek, jónak tartottak as szakmában. De mára már egy senki lettem. Látom, még az idegenek is egy nagy nullának tartanak, ami végül is érthető.

Még ma nem ittam, azt hittem beszélgethetek valakivel a problémáimról, de gondoltam, hogy senki nem fog komolyan venni egy gyógyszerfüggő alkoholistát.

2016. szept. 11. 11:51
 3/13 Snorri ***** válasza:
Változtatni soha nincsen késő, soha! A múltbeli hibákat már elkövetted, kár ezen rágódni. Egyetlen amit tehetsz, hogy változtatsz. Összeszeded magad, segítséget kérsz, és leszoksz az italról, gyógyszerekről. Aztán vállalsz munkát, ha más nincs, akkor közmunkát. Hidd el, hogy ha mindent megteszel, és bízol, akkor sikerülni fog. Lehet, hogy nem fognak megbocsátani a gyerekeid, de akkor is meg kell változnod, elsősorban magad miatt. Aztán keress barátokat, értelmes elfoglaltságot, tégy valami hasznosat, segíts másoknak. Ha ezt megteszed, akkor életed utolsó harmada miatt már érdemes volt megszületni, és megtetted, amit kellett...
2016. szept. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Már miért ne tudnál tenni? Először is le kell szokni az alkoholról, gyógyszerekről, ez legyen az első, persze senki sem mondta, hogy ez könnyű lesz, biztosan nehéz, de ha megcsinálod, azzal bizonyítani fogsz a családodnak, biztosan viszakapod a szeretetüket, örülni fognak és neked is boldogságot fog okozni, önbizalmad lesz attól, hogy legyőzted önmagad.Kérhetsz segítséget is, biztosan van ingyenes addiktológus is, jól jöhet, ha elakadsz, csak elhatározás kérdése, bele kell kezdeni és kész!Mivel foglalkoztat téged a kérdés, eszerint nem vagy te olyan rossz.Ha gonosz lennél, nem aggódnál emiatt!
2016. szept. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És tegyük hozzá, mennyivel több pénzed lesz normálisabb dolgokra az alkohol helyett!

Mondjuk ez is egy ötlet lehet leszokáshoz, ha elhatározod, hogy minden nap a pia árát inkább beteszed egy dobozba és szépen gyűjtögeted, kitalálsz valami célt, hogy majd mit veszel inkább belőle,mondjuk, egy kocsit, csak egy példa, vagy elutazol belőle valami szép helyre, szerintem ezek több örömet okoznak mintha leinnád magad.

2016. szept. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert a sz@r sokáig eláll és valami felsőbb erő (legyen akár Isten, akár a Sors vagy az UFO-k), itthagyják nekünk a Föld nevű bolygón, hogy szívjunk miattuk. A jókat meg elviszik hamar.
2016. szept. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bezzeg Papám aki a légynek sem tudott volna soha ártani ès hatalmas arc volt, tele szeretettel...neki meg kellett halnia a kórházban. Pedig soha nem ivott, nem dohányzott, nem gyógyszerezett. Vicces az èlet.


Már ne is haragudj, de SOHA nem tudtam sajnálni az alkoholistákat. Az egyik legundorítóbb szokás, ha le akarsz állni, akkor menj elvonóra vagy dolgozni vagy barmi! Eleve nem igazságos, hogy annak aki egy kortyot nem ivott soha életében tönkremegy a mája, az alkeszok meg 100 évig vígan élnek és konzerválja őket a pia.


Ha ennyire zavar akkor tegyél ellene!

2016. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

NEM,nem! Régen nem ittam. 50 éves koromig csak a családomnak éltem. Gyógyíttattam a gyerekemet, akiről lemondtak az orvosok, felneveltem, diplomáztattam őket.

Az orvosok se akarták elhinni, hogy meggyógyult. Boldog voltam. Minden gyermekünket támogattuk, sokszor erőn felől. Közben elbocsátottak 28 év után. Elvállaltam minden munkát, alkalmi munkákat is, de már oda se kellek. Ha a gyerekeknek kellett valami, megtaláltak.

Csak akkor hívnak fel, ha gondjuk van. Aztán kezdtem nyugtatókat szedni, majd a nyugtatóra 23 cent rövidital...és ha elalszom, nem kell gondolkodni.

Általában az esti órákban, napközben nem ihatok és nem szedhetek gyógyszert, mert ha hirtelen szólnak, hogy segítenem kell, akkor vezetnem is kell, olyankor tökéletesen józannak kell lennem.

De akit nem szeretnek, annak mi értelme az életének? A tágabb család meg lenéz, senkiházi parazitának tartanak, mióta nincs munkám. (Pedig én még soha senkitől nem kértem egy fillért sem, sőt az államtól sem kapok semmi segélyt, még a TB-t is magamnak fizetem. Egyedül a férjem szólhatna, mert ő tart el, de az általam spórolt pénzhez és az örökséghez még nem nyúltunk hozzá . De érzem, mindenki szabadulna tőlem.

2016. szept. 11. 18:41
 9/13 A kérdező kommentje:
2-3 cent
2016. szept. 11. 18:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor változtass! Szedd össze magad! Azért néznek le, mert alkoholista vagy. Mások sokkal nagyobb gondok után talpra tudnak állni, alkohol nélkül. Nekem is megvan a magam baja mint mindenkinek, de a havi egyszeri bulizásokon kívül nem látok alkoholt. Elhiszem, hogy mindenkinek más a tűréshatára, de neked nem pátyolgatásra van szükséged, hanem arra, hogy valaki felrugdosson, hogy ne hagyd el magad és ne legyél ilyen gyenge.
2016. szept. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!