Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem otthon hogy...

Hogyan közöljem otthon hogy el akarom jegyezni?

Figyelt kérdés
Már több éve együtt járok egy lánnyal. Úgy gondoltam a kapcsolatunkat ideje lenne egy komolyabb szintre emelni és ezzel is kinyilatkoztatni az egymás iránti érzéseket. A probléma ott kezdődik hogy még tanuló vagyok. 20 éves vagyok és a szüleimnél lakom.A barátnőm egy évvel idősebb tőlem de még ő is tanul. A szüleim is nagyon szeretik a őt de nem tudom hogy hogyan közöljem velük a dolgot. (Kicsit furcsa lehet, hogy nem az ő szüleitől félek hanem a sajátomtól de erről nem tehetek.) Kérlek adjatok valami ötletet !

2016. szept. 11. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
20 évesen házasodni a mai világban eléggé kockázatos. Ezt azért nagyon át kell gondolnod. Tudod ilyen fiatalon még változik az ember személyisége és lehet, hogy egy év múlva rádöbbentek, hogy a dolgok nem olyanok, mint egykor voltak.
2016. szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Ismerve a napjaink házasodási/válási arányát, ez a "komolyabb szintre" való emelés a szétválás felé vezető úton lenne előrelépés. 20 éves korban annyira nem ismeri az ember az életet, sőt önmagát sem és annyira nem látja előre -az egyébként is előreláthatatlan- jövőt, hogy értelmetlen dolog (tiszta formalitás) bármiféle ilyen jellegű elköteleződést formálisan kijelenteni.
2016. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Az eljegyzés csak akkor komolyabb szint, ha egy éven belül követi a házasság. Addig csak felesleges külsőség. Nálatok még évekig nem kerülhet sor a házasságra.
2016. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Minek? Hogy be lehessen állítani fészbúkon, hogy jegyesek vagytok, meg lehessen csilivili képeket posztolgatni, hogy milyen nagy a szerelem?

Először álljatok szépen saját lábra, költözzetek össze hogy egyáltalán megismerjétek egymást, és ha még akkor is minden rendben, akkor lehet ilyeneken gondolkodni.

2016. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szép dolog ez, de szerintem jobb lenne még ezzel várni. 6 osztálytársamat jegyezte el 19-20 évesen a barátja, esküvőig egyik sem jutott el. Ha igazán szeretitek egymást, akkor az iskola befejezése után is együtt lesztek. Szerintem az sokkal szebb és emlékezetesebb, ha akkor jegyzed őt el amikor már együtt éltek. Én személy szerint nem szerettem volna, hogy eljegyezzen a barátom, amíg mindketten tanultunk és külön éltünk. Mert ahogy az előző is mondta, ha az eljegyzést nem követi egy éven belül házasság, akkor az értelmetlen. Azért kéred meg a kezét mert el akarod venni, és nem csak majd egyszer valamikor talán 5 év múlva. Mert akkor miért nem várhat ez még 5 évet? ELhagyna mert még nem jegyezted el? Akkor ott már nagyobb gondok is vannak ennél.
2016. szept. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok választ, ugyanakkor én nem azt kérdeztem hogy miért ne akarjam megkérni a barátnőm kezét hanem azt, hogy a szüleimmel hogyan közöljem szépen a dolgot, mint egy kulturált ember. Mindenképpen meg fogom kérni a kezét, csak reméltem hogy valami ötletet kapok, hogy ne úgy menjek majd egy bizonyos napon haza, hogy "Nézzétek mi nőtt ide" és mutatok a gyűrűre.... Minden esetre köszönöm szépen az eddigi válaszokat !
2016. szept. 11. 20:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hazamész és odalököd lazán anyádéknak, hogy Gratula nem sokára Anyós és Após lesztek.
2016. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Hát mondd el szépen, hogy szereted, vele akarod leélni az életedet, és neked fontos az eljegyzés. És itt kéne megindokolni, hogy MINEK. Én is 20 vagyok, párom 24, nem kérdés, hogy együtt akarjuk leélni az életet, mi dolgozunk is, együtt is lakunk, szülőktől külön, de a lakás az ő szüleié, saját lábra állni még nem tudnánk. Ezért várunk az eljegyzéssel addig, amíg önállóak leszünk. Ha ti egymástól külön, szülőkkel éltek, nincs keresetetek, még az esküvőt sem tudnátok fizetni, akkor nem látom be(és ezzel a legtöbb ember is így van), hogy mi értelme van az eljegyzésnek, pláne ilyen fiatalon. Gyerek státuszban vagytok, gyerekek nem szoktak házasodni. Az a kicsit furcsa, hogy azelőtt akartok új családot csinálni, mielőtt a régiről leválnátok. Úgyhogy ha csak nincs komoly indok, hogy miért kell így sürgősen ez az eljegyzés, nem fognak örülni neki a szüleid. Amit nyilván te is érzel, ezért félsz tőlük. Egyáltalán a gyűrűt miből akarod fizetni? Meg az esküvőt? Vagy az nem lesz, évekig csak jegyben jártok majd? A lány tud róla, hogy meg akarod kérni? Mert én pl. kapáspól nemet mondanék ilyen körülményke között.

Szóval a problémák:

-fiatalok vagytok

-kevés ideje vagytok együtt

-nem éltek együtt, és egydarabig nem is fogtok

-nincs keresetetek, gyerekek vagytok a szülők nyakán

-nincs pénzetek sem esküvőre, sem közös életre.

Ha ezek ellenére tudsz felhozni értelmes idnokot, hogy miért kell rögtön az az eljegyzés, akkor biztos a szüleid is meg fogják érteni. Ha nem, akkor ne csodálkozz, ha kiröhögnek, vagy nem támogatnak. Mert ennyire felkészületlenül gáz ez az eljegyzés téma.

2016. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A baj az, ahogy megfogalmazod, hogy "közölni".


Ilyen elhatározást nem közölni kéne, hanem megosztani a szülőkkel.

És attól függ, hogy mit csináltok közösen a szülőkkel, úgy lehet jó apropót találni rá.

Pl. hogyan beszélnek a szüleid a barátnődről? Esetleg az apukád lehet, hogy elve úgy beszél róla ismerősöknek, hogy a fiam "kis menyasszonya", és az jó apropó lehet.


Lehet kérdezgetni őket, hogy ők hogy jegyezték el egymást. Ha van családi jegygyűrű, lehet arról érdeklődni, hogy szívesen adnák-e a barátnődnek.


Esetleg a szülőknél való együttlakást is meg lehet kérdezni, hogy mit gondolnának róla.

2016. okt. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!