Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok segítség...

Ti vállalnátok segítség nélkül gyereket?

Figyelt kérdés

A segítség alatt nem anyagiakra gondoltam, hál'Istennek arra nincs szükségünk.

Mindkét nagymamajelölt él, de az egyikük egészségügyi okokból nem tud gyerekezni, a másikuk pedig nem szeretne már, előre elzárkózik a gondolattól is, ahogy a család többi része is. Nem túl "bababarátok".

Én nem adnám fel a karrierem. Szerencsére csak hetente egy-két nap pár órát, és leginkább hétvégente, éjszakai órákban kell elmennem, azon kívül otthon vagyok, tudok lenni.

Ezen alkalmakkor nyilván így bébiszitter segítségére lenne szükség.

A férjem biztos segítene, de a munkaideje nem összeegyeztethető velem, legfeljebb hétvégente tudna vigyázni a kicsire.

Persze szeretnénk gyereket, de így nagyon kiszolgáltatottnak érzem magam.

Gyakran idegenekre kellene rábíznom a kicsit, borzasztóan furcsa belegondolni, plusz ugye ott van, ha a bébiszitter az utolsó pillanatban lemondja, hová teszem a gyereket...

Ez az egyetlen, ami visszatart.

Ismertek valakit, akinél működőképes egy ilyen rendszer? Bevállalnátok?


2016. szept. 19. 14:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
7%

Segítség nélkül vállaltunk.

De ha ilyen munkám lett volna, nem vállaltunk volna. Ezzel elve feladod a szoptatást, az anyatejes táplálást, ezt meg én nem akartam volna. Még úgy se, hogy nem olyan sok ideig tudtam így táplálni... vagy pont ezért tartom olyan fontosnak, mert nehezem ment kevés ideig is (nagyon vacak volt utána a tápszer, szenvedett a gyerek, mire megtaláltuk a megfelelőt). Amíg be nem áll a kínálat, nem lehet lepasszolni órákra. Ha nem akarsz cumizavart, lefejt tejjel se etetheti más.

2016. szept. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%

Keresel ezel annyit hogy megérje bébiszitert fogadni? .


Mi férjemel 2 fiunkat minden dolgot 2 oldotunk meg ,mert nagymama dolgozott.betegséget,fejlesztést stb bölcsibe jártak oviba ,szüneteket is egyedül oldotuk meg ,kislányomal ugyan ez a helyzet volt 5 évig mindent meg oldotunk most kelett idén anyukámat megkérnem hogy vigyázon fél napot lányomra mert zárva volt 1 hónapig ovi.

2016. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Én vállaltam. kettőt, gyors egymásutánban (kevesebb mint két év van köztük). És újra vállalnám. Segítséget családon kívül is lehet találni. Nekem is lett végül, most is van. a család továbbra se segít, ha kell nekik valami, akkor egyből jönnének továbbra is persze...

Igen, lett bébisittünk. Máshogy nem lehet. De mondom működik, és újra belevágnék. Persze azt bele kell venni, hogy a bébisitt tényleg csak ideiglenes segítség. szóval mindenhova gyerekekkel kell menni. Ill gyerekkel.tényleg mindenhova. Nincs a kiugrom vásárolni, mindig ottvannak a gyerekek, ha nincs nagyszülő. De annyira nem végigcsinálhatatlan, hogy én mondom, köv terhességbe is simán belevágtam és nem véletlen babáink vannak, mindkettőt terveztük.


örökké pedig nem kicsik :) Mondjuk mi mindenképpen úgy voltunk vele, ha egészségesek vagyunk, akkor megoldjuk, kell a 2 gyerek. És mondom újra belevágnék. mondjuk nekem nem voltak illúzióim, tudtam, hogy kegyetlen nehéz lesz, és csak ketten vagyunk. Ahhoz képest nem is volt annyira vészes, mint vártuk. Valahogy mindent megoldottunk útközben. A gyerekek meg már nagyobbak, mindenki kérdezgeti, hogy csináltuk, hogy ilyen önállóak, talpraesettek. Hát így.

2016. szept. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%
13 as vagyok, én se adtam fel a munkám. Persze eleve vettem az aventes mellszivót, hogy kaja megoldott legyen (szerencsére volt sok tejem) igen, 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást, így hamar kiváltottunk egy egy kaját... szóval csak az első pár hónap a nagyon húzós. de amiatt nem kell a melót feladni, működik a szoptatás is.
2016. szept. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!

Nem értek a babákkal kapcsolatos dolgokhoz, de csak nem megy el az ember teje, ha négy-öt órára leteszi a gyereket :o


Nem keresem halálra magam, de a bébiszittert azért nem lesz nehéz kigazdálkodni :)

Meg persze azért ez nem csak a pénzről szól.


12-es, neked különösen köszönöm, van hát példa rá, hogy így is lehet :)

Én is jobban szeretném, ha talpraesett gyerkőc lenne, én is az voltam.

2016. szept. 19. 20:50
 16/20 anonim ***** válasza:
49%

De, simán megcsappanhat. Az elején és minden növekedési ugrásnál 0-24 kellett szoptatnom, hogy utolérjem a gyereket. Ha 2 óránál tovább voltam nélküle, a mellem szökőkútként spriccolt és ha nem fejtem le alaposan vagy nem csatlakoztattam a gyereket, másnap nem volt elég (mert ha nem éri elég inger a mellett, a szervezet úgy veszi, nem kell annyi tej). 5-6 órára lepasszolni lehetetlen volt.

Ez végig így volt, amíg 6 hónaposan nem kezdtük a hozzátáplálást.

2016. szept. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
48%
Babák 3 óránként esznek ,igy sajna esélytelen lenne koncertezés az elején.fél év amit ki kéne hagynod biztos.
2016. szept. 20. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

16 os.. mert neked úgy kellett szoptatnod, az nem azt jelenti, hogy másnak is úgy kell. Nekem kettő van, és kétféleképp ettek. DE mindkettő mellett dolgoztam pár hetes koruktól. Van ismerős aki pedig fejőgéppel oldotta meg, neki is kettő van, és tejes babák, és ő is dolgozott.


Az igazság az, hogy a szoptatás egyetlen igazo gátja az lehet, ha anyukának nincs teje (mert bizony ilyen van, az összes híresztelés ellenére). De akkor meg ott a tápszer, és akkor is megoldott a munka.


Szóval ezt megoldja az ember, tényleg. Mondom,é csak pár hetet hagytam ki mindkét szülés után. És pici a különbség köztük, és egyik se kapott egy csepp tápszert se, sőt bébikaját se mert főztem... (nem naponta, van hűtő, üveget, megoldottam). De szerintem az se ördögtőlvaló, ha valaki a tápszert választja meg a bébiételt. Nem ezen műlik az anyaság.


hja 13 as voltam újra

2016. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

18, ugyanezzel az analógiával: mert neked ment, attól még nem biztos hogy a kérdezőnek is fog. Az én környezetemben azok vannak többségben, akiknek meg kellett dolgozniuk az anyatejes táplálásért.

De ettől függetlenül szerintem önző az, akinek még meg sem született a gyereke, de már azon kattog, hogy milyen korán passzolhatná le.

2016. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
72%
19 es, az, hogy nem adod fel a hivatásod, munkád, az nem önzőség, hanem józan paraszti ész. És érdekes, a sok önzőt kiabáló a nagymamát nem hívja lepasszolásnak... a gyereknek nem csak az anyjára van szüksége. Ez nagyon nagy hazugság, aki ezt mondja. ha nincs nagymama, jó a barát, a bébisitt, stb. Nem arról van szó, hogy nevelőnő neveli a gyereket, hanem arról, hogy az ember nem szűnik meg ember lenni, attól mert szülő lesz. Ráadásul a szülőség csak ideiglenes, a gyerekek egészséges családokban kirepülnek.
2016. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!