Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim nem engednek ki...

Szüleim nem engednek ki sehova sem, ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
16 vagyok és a szüleim nem engednek ki bulizni,kimenni sőt csak úgy csinálni vmit kint sem este max délután egy két órát.
2010. ápr. 23. 15:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
akkor ne menj el
2010. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

mond nekik, hogy ők ennyi évesen mit csináltak? megváltozott a világ, szügséged van a kintlétre, szabadságra barátokkal, nem tudsz igy érvényesülni, szórakozni, pedig ennyi évesen rádférne :S

mond nekik, hogy először engedjenek ki.pl 8-ig és pontosan érj haza. aztán talán majd megbiznak benned

esetleg csináltál valami rosszat?

2010. ápr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Csak mondd el, hogy neked ez így nem jó. Szabadságra van szükséged.

Nekem már 14 éves korom óta nem is fontos beszámolnom hol vagyok és mikor érek haza, mert teljesen megbíznak bennem.Nem alaptalanul természetesen..

2010. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz eset. Próbáld meg őket meggyőzni, hogy szükséged van a szórakozásra, hiszen most vagy fiatal. Persze ez csak akkor fog menni, ha a tanulást nem hanyagolod el mellette. Ne akarj rögtön késő estig kimaradni, és mindig mond meg, hogy hova mész, meddig maradsz.

Én 19 évesen férjhez mentem, mert mindig otthon kellett lennem este 8-ra, nem járhattam diszkóba, stb. Emiatt én a saját fiammal sokkal engedékenyebb volta.

52/N

2010. ápr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Csináltam igen de azelőtt és azután is ugyanolyan keveset engedtek csak szóval ez nem befolyásolta szerintem...
2010. ápr. 23. 15:55
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

Maradj otthon.


Vagy kérd a nagykorúsításodat,menjél el dolgozni,vegyél egy saját lakást és akkor jössz-mész amikor akarsz.


Egyáltalán hova akarsz menni?

Nekem volt egy barátnőm,akit nem engedtek ki.Hát elmentünk hozzá,nap mint nap.Idővel a szülei rájöttek,hogy rendes lányok vagyunk és elengedték.

Na ez a barátság.Te kihez is akarsz menni?

2010. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%
talán van valami okuk? milyen a megbizhatóságod, haveri köröd ?
2010. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%

16 évesen én sem sűrűn jártam el otthonról...talán mert nem engedtek(?). Max egy félévben egyszer bulizni...ennek ellenére örvendek most már mert nem lettem elszalasztva. NEm hiszem, hogy az a leghelyesebb ha valakitől 14 éves kora után nem kérdezik, hogy hol van mit csinál...

Én hamarosan 2o vagyok ennek ellenére amikor otthon vagyok beszámolok a szándékaimról, hogy mikor hova megyek, kivel...

16 évesen meg egyenesen normális és minimum, hogy megteszed...

Szerintem próbálj meg kint maradni olyan 2o-21 oráig, aztán ha idősebb leszel (vagy ha van valami alkalom pl koncert) kérezz későbbi időpontokra. Nem lehet semmit egyik napról a másikra...

2010. ápr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én elmondom hogy hova megyek nem akarok csöves suttyó lenni hogy elmaradok hajnali 6 ig és a szüleim le sem szarják hogy hol vagyok.Normális keretek között viszont szerintem megengedett hogy elmenjek akárhova...
2010. ápr. 23. 16:04
 10/20 anonim ***** válasza:
14%

Az előző vagyok. "akárhova" szerintem nem. Egy kocsmában, bárban, stb semmi keresnivalója egy 16 évesnek...és még sorolhatnám...:-S

Amúgy meg ha csináltál valami "rosszat" ne is csodálkozz, hogy nem engednek el, te csak hiszed, hogy semmi köze...

Én tényleg soha nem hazudtam mégis kezem lábam megkötötték, majdnem 18 éves koromig. De valamilyen szinten igazuk volt, a tanulás kellett legyen az első.

Most így utólag semmit nem bánok, nem bánom, hogy nem cigiztem, füveztem, ittam 16 évesen, hogy nem jártam bulizni hetente-hónaponta...szép életem van és egy olyan világnézetem ami másképp nem lenne...emellett nem lettem sem nyomorék, sem idegbeteg, sőt párom is van, nem azon múlik...

NEm azt mondom, hogy sehova ne engedjenek el, de fogadd el, hogy 16 évesen nem a tied az egész világ és nem mehetsz "akárhova"...:-S

bocsi de ezt gondolom...

2010. ápr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!