Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek mit lehet azzal...

Szerintetek mit lehet azzal az állandóvá vállt élethelyzettel kezdeni amikor NEM engednek át a zebrán? Sehol, senki még RENDŐR SEM! Az a baj hogy amíg ő ül az autóban ő az erősebb, ergo ha kilépek és elgázol én halok meg. Ti mit tesztek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Megfogattam hogy nem büntetem magam mások hibájai miatt és nem állok le anyázni, de ezt nem tudom hova tenni.
2009. szept. 23. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Miről beszélsz ? Mi minden zebrán át tudunk menni a párommal.
2009. szept. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez egy olyan dolog amivel nem tudsz mi kezdeni. Nem rajtad múlik. Viszont árthatsz magadnak azzal ha felspannolod magad, mert lehet hogy le fogsz lépni mérgedben olyankor amikor nem kellene pl. féktávon belül. Gondolom azzal nem vigasztallak hogy én át szoktam engedni a gyalogosokat, sokszor csodálkoznak is mert nincsenek hozzászokva. Olyan is volt hogy egy idős bácsi kikérte magának.

Van ez a szabály miszerint az autósnak meg kell állni ha a gyalogos ott ácsorog a zebra szélén. Tudtommal érvényben van, és nem kis veszélyt rejt magában ez is, mert egyrészt a gyalogosok bátrabban ugranak le a zebrára (esetleg féktávon belül) abban a tudatban hogy elsőbbségük van, és az autósok pedig ha mindig betartják gondolkodás nélkül, akkor pedig a mögöttük jövő autóst lephetik meg azzal hogy hirtelen a fékre lépnek.


Nehéz ügy. Nekem az oktatóm azt tanította hogy ha megállok a zebránál, sose intsek a gyalogosnak hogy menjél csak nyugodtan, mert lehet hogy én elengedem, de a másik irányból érkező autós nem, és máris megvan a baleset. Nézzen csak körül a gyalogos, és ő majd eldönti hogy megy vagy sem. Azért amikor tiszta a szitu és sehol senki, akkor néha szoktam inteni. De van hogy az előbb említettek miatt nem intek, és akkor mókás a szitu, mert állok a zebránál, a gyalogos néz, nem mer elindulni én pedig nem intek neki. Idővel összeszedi a bátorságát és átmegy. De ezidő alatt azért körülnéz. És így biztonságosan jut át.

Üdv.

2009. szept. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Nyomtasd ki egy A4 papírra ezt a szöveget: SZERETNÉK ÁTMENNI A ZEBRÁN! :-)


Komolyan mondom, már én is gondolkodom ezen, nálunk néhány zebránál (pedig az út szélessége nem indokolja, a forgalom ezek szerint igen) van az út közepén egy járdasziget, ahol a gyalogos megállhat, így ha egyik irányból elengednek, de a másikból még nem, akkor félúton át tudunk menni, és ott lehet várakozni, mire a másik irányból is észbe kap valaki. Ilyeneket lehetne több helyre is. Már lámpás kereszteződésben is volt problémám autóssal, mikor nekünk gyalogosoknak zöld volt.

2009. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy én vagyok egy elmebeteg állat öngyilkosjelölt, de én minden zebránál át tudok menni, maximum 2 mp várakozás után, azért, hogy a féktávon belül lévő autókat elengedjem. Utána indulok, és érdekes módon még sosem ütöttek el, de még csak nem is dudáltak! Tetszik-nem tetszik a gyalogosok több mint 90%-a BALFÉK, mondom azt úgy, hogy többet járok gyalog mint kocsival...
2009. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

én semmit. nemvagyok ideges típus, megvárom míg áttudok szaladni 2 kocsi között, vagy várok míg átengednek.

gyalogosnak is szoktak közlekedni, plusz autóm is van. ismerem mind2 szemszögből a helyzetet.

2009. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Na ezért hogy a gyalogos nem tud átmenni ahol nem lámpa irányítja a forgalmat, bírságolni kéne b.zdmeg, de azért nem hogy a sárgán még átmentél.
2009. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha rálépsz a zebrára akkor meg kell hogy álljanak.

Akkor lépj rá ha úgy látod hogy a kocsi időben tud fékezni.

2009. szept. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem tudnék átmenni a zebrán, szereznék egy talicskát és jóhiszeműen elé tolnám a kocsinak (a józan ész határán belül), lehetőleg tanúskodni hajlandó ismerősök figyelme mellett.

Nekem nincs gondom az átmenéssel és a megállással sem, ha épp nem gyalog vagyok, bár néha benézem sajnos,de pl. apám egy életre nyomorék, mert többedmagával az út közepéig eljutva hitte, hogy ennyi embert átenged majd az autós.

2009. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

A zebra nem azt jelenti hogy körültekintés nélkül mész előre mint egy marha..

MEGÁLLSZ vársz egy kicsit,elengedsz néhány autóst utána ha messze van a következő akkor átmész.

De sok ember sajnos úgy csinálja h balra-jobbra néz ok, ott van előtte 4méterre a kocsi és lelép mert hát ,,neki van elsőbbsége"...aztán alig tudok megállni és még neki áll feljebb mert nem lassítottam...

Vagy pl van a városunkban egy olyan zebra ami a buszmegállóhoz vezet,és mit csinálnak az emberek?Leszállnak a buszról és mennek is , plusz a másik oldalról is jönnek ahol egy bevásárlóközpont van..ilyenkor azt tudod tenni hogy megállsz és ott maradsz 10percig , mert nem hogy CSOPORTOKBAN mennének át legalább 4-en 5-en egyszerre..neeem 1-2ember miatt áll a sor,meg aztán megállnak az út közepén beszélgetni stb.

Autóval ilyenkor nem sok mindent tudok tenni,megállok , aztán lassan begurulok az emberek közé aztán csúnyán néznek és elmegyek nagy gázzal ,mivel nem szeretném ott tölteni a fél napomat.

Robogóval már más a helyzet,1-2embert átengedek ,aztán nagy gázzal elmegyek köztük..ilyenkor megy az anyázás meg minden , de nem érdekel nem azért van ott a zebra h 10percet ott várjak előtte..(hozzáteszem nincs lámpa ,csak zebra,ilyenkor minden gyalogos azt hiszi h nekik van elsőbbségük,pedig akkor van elsőbbséged amikor megadják,és nem akkor amikor te azt hiszed..ha egyszer elcsapnak akkor aztán utána mondogathatod h ,,hát de nekem volt elsőbbségem stb.." biztos vigasztalni fog..

2009. szept. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
26%
Egyszer gyalog kellett mennem középiskolában az éves fogászati szűrésre, mert elterelték az M3-ast, és ott ment el minden autó, ahol át kellett volna mennem a 69-es villamoshoz, itt nincs lámpa, egy autós se volt hajlandó lassítani, negyed órát vártam, aztán miután elment a villamos, is az orrom előtt, elindultam gyalog, 45 perc alatt értem oda, közben lestem, vajon hol engednek át végre, de csak ott tudtam átmenni az úton, ahol az M3-as felől jöttek lefelé terelve az autók. Viszont sajnos a villamossal se volt aznap szerencsém, mert a következő nem akart jönni több megállót legyalogolva se.
2009. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!