Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim nem engednek ki...

Szüleim nem engednek ki sehova sem, ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
16 vagyok és a szüleim nem engednek ki bulizni,kimenni sőt csak úgy csinálni vmit kint sem este max délután egy két órát.
2010. ápr. 23. 15:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
9%
Végülis bulizni engem se engedtek el ennyi idősen amit akkor lehet bántam és mérges voltam, de mostmár teljesen egyet értek velük, hogy nem tették. Azt meg nem hiszem h nem engedik meg h mondjuk elmenj sétálni 7-8 körül..De biztos van okuk, ha mégis ilyenek
2010. ápr. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

fiú vagy vagy lány? ha lány akkor érthető, mivel elég sok mostanában az erőszak.

mondd ezt nekik: más dolog a szülői szeretet, és más dolog a személyi szabadság! a kettőt ne keverjék össze! amugy meg lázadozz ahogy birsz, csak azt nem engedik el sehova, akivel megtehetik! csak azon tudnak uralkodni, aki engedi!

2010. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem szép dolog, de én ebben az esetben lesz.rtam a tiltást, fogtam magam és elmentem... Persze volt, hogy meg is szívtam, de ezt a magam felelősségének, hibájának tekintem. Utólag nem mondom azt, hogy de jó lett volna, ha megkötik kezem-lábam, mert így is lett belőlem valami, meg hát a rossz része alakulhatott volna jól is, ha van egy stabil baráti társaságom,és nem csak csapódok össze-vissza, hogy ne legyek otthon. (Nem volt rossz otthon - én nem fértem a bőrömbe.)

Anyukámnak rossz volt ez az időszak. Egyetemista koromtól engedett volna el magától azaz 18 éves koromtól. Ha vannak rendes barátaid, akkor szelídebben is megpróbálhatod, lázadni talán csak végső esetben lázadj (akkor viszont légy bátor és bírd ki azt az ordibálást esetleg 1-2 pofont - a fiatalságod többet ér, de persze csal ésszel!) Előbb mindenképpen kérj, érvelj, tanulj jól, végezz házimunkát, hívd meg a barátaidat hozzátok, akikkel mennél -és ha semmi nem megy, akkor lép érvénybe az, hogy "csak azt lehet korlátozni, aki hagyja." Ez bizony így van. De akkor a felelősség is a tied, ha belevisznek valami sz.arba, vagy történik veled valami.

2010. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%

Gondolom sokra mentél azzal, hogy egy páran leírták a fél életüket. Első gyerek vagy a családban? Mert általában a szülők kicsit szigorúbbak az első gyerekkel, mert még ők is kicsit tapasztalatlanok.....milyen egy tinédzserrel????!!!!

Véleményem szerint finoman tágíthatod a határaidat...nem kell itt nagyon nagy engedettlenségekre gondolni...csak a korlátok tágítására. Néhány "szófogadattlanság" nem a világ vége.

2010. ápr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
37%

18:39

Néha többet ér ha valaki leírja a "fél életét" mint néhány nagyon okos tanács...amúgy nekem nem merült ki egyik kommentben sem a "fél életem"

ezt csak úgy mondtam...tőlem aztán fejre is lehet állni...

egy előző aki a "fél életét" leírta...:-S

2010. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Fiu vagyok és egyetlen gyerek.
2010. ápr. 23. 19:11
 17/20 A kérdező kommentje:
És most nem fogom elemezni de belevittem magam szarba anélkül is hogy éjféltájt kint futkostam volna,azt gondolom hogy aki meg akarja csinálni annak mindegy aki meg eleve nem olyan azt pedig minek korlátozni...
2010. ápr. 23. 19:12
 18/20 anonim ***** válasza:

jah,hogy eddig is voltak hülyeségeid.

Akkor örülj neki,hogy nem zárnak be a szobádba és a kulcsot nem dobják el.


Tudod a szüleid a te marhaságaidnak megisszák a levét.

Előveheti őket a rendőrség,gyámhivatal,ha te egy kicsit "szórakozni" akarsz a haverokkal.

Ráadásul egy lúzer leszel,aki pár év és lecsúszik,megnézheted a padon alvó jövőbeli haverjaidat minden városban.

Ennyi idősen térj észhez,keress normális társaságot(akkor még napokra is elengednek velük)meg gondolkozz el,hogy mit tehetsz a jövődért(igaz ezzel már kissé késve vagy)

2010. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Becsüld meg, hogy törődnek veled. Próbálj olyan megbízható lenni, vagy legalább annak látszani, amennyire csak lehetséges, és ezáltal lassan valóban az leszel. Aztán eljön az ideje, hogy felnőttként kezeljenek.
2010. ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
tehát sejtettem-kem 17 éves lányom van és apa vagyok. nagyon nehezen engedem el éjfél utánig a szakadt haverokkal,de ismerem a pegyewpesedewtt agyu embereket, akik belekötnek még a villanyoszlopba is . én is voltam fiatal. féltelek benneteket.tudom az ember nem lehet állandóan előitéletekkel. a fiamat már könnyebben elengedem. ha hajnalban jön haza éjszaka tudok aludni. de ha a lányom éjfél után jön haza éjszakáig nem alszok. ja ! az időpontot mindig megbeszéljük. és van mobil.
2010. ápr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!