Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben a párotokat...

Ilyen helyzetben a párotokat vagy a csáladotokat választanátok?

Figyelt kérdés

Már 1 éve együtt élek a barátommal albérletben, de nem csak ketten.Velünk él az anyukám és a tesóm is. A szüleim válása után az apám teljesen kisemmizet minket, nem volt más választásunk, mint, hogy albérletbe költözünk.

A páromnak van saját, hitelmentes lakása (garzon), de azért költözött ő hozzánk és nem fordítva, mert ha én megyek el a családom nem tudja kifizetni a rezsit+albit.

Szűkösen élünk és sok a vita, főleg a pénz miatt, mert nekem az utólsó forintig haza kell adnom a keresetemet, ami nekem nem nagy dolog, mert mindig is így volt és megszoktam, hogy sosincs pénzem.Ugyanezt várná el tesóm és anyu a barátomtól is, nem elég ha a költségek ráeső részét fizeti és beszáll a kajába.Ha vesz egy csomag chipset és egy tábla csokit egyből vita van, hogy miért költ ilyenekre mikor a villanyszámla nincs kifizetve.

Mikor ideköltözött anyukám mondott neki egy fix összeget, de ma már majdnem a kétszeresét kéri el tőle.

Természetes, hogy ez a barátomnak nem tetszik főleg, hogy ketten is élhetnénk ennél kevesebb pénzből.

Szeretem és vele képzelem el az életemet, de a családomat nem akarom cserben hagyni.Ha az én fizetésem kiesik nem tudom mit csinálnak ketten. Persze, rossz nekem is, hogy 12 órázok és fizetés utáni napon már semmi sincs a pénztárcámba, és 21 évesen csak arról szól az életem, hogy munka és számlak, sose szórakozok, nyaralásról soha nem is álmodozhattam és még azokat a ruhakat kell hordanom, amiket 3-4 éve vettem, de ők akkor is a családom.Ha elköltöznék biztos, hogy megharagudnának és úgy éreznek cserben hagyom őket csak, hogy nekem jobb legyen.

Viszont örökké nem élhetek velük. Ha most emiatt szakítok a barátommal és "itthon" maradok velük attól még nem oldódik meg a probléma, csak még több lesz.

Nem tudom hogyan döntsek, mert a barátom nélkül nagyon boldogtalan lennék, de ő ezt tovább nem akarja elviselni, hisz nem az ő családjáról van szó.


2016. szept. 22. 11:16
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
77%
Apád egy okos ember volt, hogy megpattant anyád mellől.
2016. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%

Csoda hogy eddig tűrte a barátod, hogy kihasználjátok, mert ez az.

Valöszínűleg nem szereted eléggé, ha egyáltalán morfondírozol. Az az egészséges, ha a fiatal "elhagyja" a családját, azaz idővel "leválik" és új életet kezd.

Anyukádnak magának kell megoldania a saját baját.

2016. szept. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2016. szept. 22. 11:28
 4/51 anonim ***** válasza:
97%

Anyukád nem dolgozik? Testvéred legalább nyáron nem tudna dolgozni? Mind a kettő csak a markát tartja?

Ha elköltöznétek a barátodhoz, talán ők is elférnének egy garzonban, az olcsóbb is lenne, lehet vidékre is költözni, az még olcsóbb.

Anyukád kihasznál téged, konkrétan kizsigerel.A párod meg hülye, hogy ebbe a képtelen helyzetbe belement. Nagyon szerethet téged, ha ilyen körülményeket és ilyen követelményeket egy percig is elvisel.

2016. szept. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy ez valamilyen szinten kihasználás és semmiképp nem akarom én se, hogy ez így menjen tovább.Csak azt nem tudom eldönteni, hogy vele menjek vagy maradjak.
2016. szept. 22. 11:30
 6/51 anonim ***** válasza:
95%

Menj, hátra se nézz!!!!

H maradsz, anyukád nem kényszeríti semmi, hogy megoldja a SAJÁT életét. Legtöbbször akkor teszünk jót valakivel, ha "rosszat" teszünk vele.

Ha most nem teszi helyre a saját életét az anyukád, egész életedben őt istápolhatod. S mint látjuk, nem egy szolid teremtés.

Saját életet akarsz, boldog kapcsolatot, felnevelni a gyereket vagy eltartani anyádat, ebből választhatsz.

2016. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

A baratod egy birka.

Te is egy birka vagy.


Tobbet nem tudok elmondani, kerem kapcsolja ki.

2016. szept. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem is kérdés, a páromat. Egy felnőtt, dolgozó nő el kell, hogy tudja tartani magát és az egyszem gyerekét, gondolom, kap családit is, gyerektartást is, ha nagy a córesz, kajával, egy-egy számla kifizetésével segítheted őket, de ennyi. Keressen kisebb, olcsóbb albit, kérje meg az összes létező támogatást, nem a te feladatod 21 évesen, hogy családfenntartó légy.
2016. szept. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
94%

Mi az, hogy kisemmizett apád, a ház amiben éltetek közös vagyon volt, hová lett az anyádra eső pénz?

Anyád dolgozik? Miért nem tudja magát eltartani? Testvéred hány éves? Tanul vagy dolgozik? Mennyit keresett idén nyáron, mert ugye ő is ott segít ahogy tud???

Miért nem tudják kifizetni az albérletet meg a rezsit? Hová megy el a pénz, ha tőled minden fillért elvesz, a párod is fizet, gyerektartás, családi pótlék, anya fizetése?

2016. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
21%
Nagyszüleid nem tudják anyádat támogatni?
2016. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!