Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem merek a szuleimtol kerni...

Nem merek a szuleimtol kerni penzt szemuvegre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2016. okt. 1. 21:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

1. elmész dolgozni, és megkeresed az árát

2. nem veszel szemüveget.


Életképtelen sejthalmaz vagy.

2016. okt. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
90%

Nekünk tellik több tízmilliós autóra, de a fogszabályzóért 3 évet kellett könyörögnöm. Kiskorom óta rossz a szemem, most 2 éve könyörgök nekik a kontaktlencséért, szemüvegért.

Nekik az az értékrendjük, hogy az autóval, traktorral "villoghasson", de az egészségre nem költ, a sajátjára sem. Pedig pont az amin nem kellene spórolni, inkább eladnm az autómat, ha a gyerekemnek szemüveg kellene.

2016. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Talán októberben van a "látás hónapja", akkor szoktak ilyen-olyan kedvezmények lenni, pl.: "ahány éves vagy annyi % kedvezmény". De ha még sulis vagy, akkor elvileg kell a lennie 2 évente iskolaorvosi vizsgálatnak, ahol szoktak táblát olvastatni, mint a szemészeten. Ha meg rossz a szemed és itt derül ki, akkor az iskolaorvos ír egy papírt erről a szüleidnek.
2016. okt. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Ha kell a szemuveg, akkor kell es, ha meg nem vagy 18, akkor en ugy gondolom a szulonek kotelessege megvenni. Nekunk is anyagi gondjaink vannak, mindig is voltak es 10 eves korom ota van szemuvegem, azota ez a 4. Menjetek be tobb helyre, nezelodjetek es valaszd ki azt, amelyik a legolcsobb, de tetszik is, nekem 10 ezer felett meg nem volt szemuvegem, szoval csak batran.
2016. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
9es: nekem 24 éve van szemüvegem, pontosan tudom hol kezdődik. Hát neked?
2016. okt. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Utolsó: 12 évesen kellett először szemüveg.

Jelenleg 32 vagyok.

Bolt már néhány...

Az általános és középiskolai szemüvegeim árára nem is emlékszem.

A most lecseréltet az OptiMarkt-ban vettem, a Tescoban, Debrecenben.

A keret 90%-os akcióban volt, Aboriginal totál divatos keret, mármint akkor. Az a hosszúkás, széles műanyag.

A keret 1200 ft volt, igen, ezerkétszáz.

A lencse akkor volt 10 körül, mert emlékeim szerint 12 ezerbe került az egész, és ehhez járt ott náluk egy ingyenes szemvizsgálat.

Ez a mai napig így van a legtöbb helyen, van ingyenes viszgálat, ha ott csináltatsz szemüveget.

A mostanit is leírtam, a drágább helyeken 60-70-re jött volna ki.

Persze mindenki ide megy be először, mert ezek hirdetnek a rádióban, meg van utcai reklámjuk, meg látod a hirdetésüket facebook-on, szóval ha szóba kerül, hogy hol van optika, ezek jutnak először az eszedbe.

Mivel az első néhány helyen ilyen árakkal találkoztam, már majdnem ott tartottam, hogy megveszem ennyiért.

De egyébként ráértem, mivel a régi szemüveggel is teljesen jól láttam, nem is romlott a szemem évek óta.

Szóval jöttem-mentem, és megtaláltam ezt a helyet, ahol 10 körül volt a végösszeg, a lehető legjobban tetsző kerettel.

Mint írtam, volt olyan hely, ahol a lencse párja önmagában 30 felett lett volna, és ezen még semmilyen réteg nem volt.

Ehhez képest ahol vettem, 4000 volt a lencse párja.

De volt olyan kis város széli, lakótelepi optika, ahol 2000 volt egy pár lencse. Nem akartam elhinni, vissza is kérdeztem. Csak hát ott keretet nem találtam nekem tetszőt.

De amint látod, nem csak én mondom, hogy így működik.

Más is talál ennyiért, csak keresni kell.

Egyébként épp ma láttam facebook-on egy képet, most arra nem keresek rá, de kb ilyen szemüvegem van:


[link]


Szerintem ez most a divat, és nekem is tetszik, pedig elég kritikus vagyok magammal. De sokan meg is dicsértek benne, hogy sokkal jobban áll, mint az előző. Ha meg majd nem lesz divatos, sebaj, a munkahelyem 2 évente fizet egy új szemüveget.

2016. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

apró kiegészítés:


"pontosan tudom hol kezdődik"


Nos, úgy tűnik, mégsem tudod olyan pontosan.

2016. okt. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kérdező tudsz választ adni kérdésemre ,hogy miért nem mersz kérni ? .
2016. okt. 3. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Gyerekemnek ofotértba 16000 ft csináltatam komplett szemüveget.
2016. okt. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!