Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normalis ez a viselke...

Sajtika5 kérdése:

Mennyire normalis ez a viselkedes a szuleimtol?

Figyelt kérdés
19 eves elmultam es a baratomhoz szeretnek elmenni mar tobb mint fel eve egyutt vagyunk de a szuleim nem engednek. Azt mondjak h amig nem keresek penzt es nincs sajat lakasom addig azt csinalom amit ok mondanak. Annyira feltenek minden lepesemrol be kell szamolnom. Megertem h aggodnak de neha mar soknak erzem.
2015. jún. 24. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A szüleid számára ez a normális. Ennyi.
2015. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mondj mást, és menj el hozzá. Ha fontos a barátod, megteszed..

Így csak maguk alatt tartanak a szüleid. Hiába, már nem vagy kiskorú. De ha úgy viselkedsz, kezelhetnek annak.. Viszont nem azt mondom, hogy legyél pofátlan velük. Ha mégis rákérdeznek, hogy hová járkálsz, adj olyan választ, hogy leblokkoljanak, és igazat adjanak (ha csak magukban, már az is elég).. pl.

-"Hova mész már megint?!"

-"Ahhoz aki számomra az egyik legfontosabb.."

Végezz el minden házi munkát, vagy feladatot, amit kirónak rád otthon. Ezt is mind feltudod hozni érvnek, hogy eljárhass otthonról. Mutass talpraesettséget, próbálj önállósodni. Munka/ iskola. Iskola mellett is dolgozhatsz. Most még iskola sincs. Nyár van. Dolgozgatsz is akár...

Ha ezzel támadnának, mond, hogy nem kell ellátni. Így a keresett pénzedből te veszed a kajád is, már mondhatod, hogy csak aludni jársz haza.. Gondolkozni fognak, ha látják, hogy önállósodsz. Ne várd, hogy azt mondják "Menj, tündérkém.." Tegyél érte. Ennyit tudok tanácsolni. Hajrá!

2015. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Mivel nagykorú vagy nem tartoznak érted felelősséggel ezért hagyjuk ezt az azt csinálod, amit mondanak dumát.

Nem olyan könnyű ma munkát találni egyébként meg nem a tulajdonuk vagy, hanem a gyerekük, aki már nem taknyos kölyök.

Ha menni akarsz menj nem kell engedély majd felhívod őket és közlöd, hogy reggel jössz jó helyen vagy, viszlát.

Ha balhéznak akkor balhéznak.

Mégis, mit fognak tenni? Megvernek? Rád hívják a zsarukat?

Álljon már meg a harci batár az, hogy még nem dolgozol az nem azt jelenti, hogy a tulajdonuk vagy és azt tesznek veled, amit akarnak, nem azt jelenti, hogy nem csinálhatsz semmit, hogy nem lehet saját életed, vágyaid. Szomorú ha egy szülő a tulajdonának tekinti a gyerekét és nem adja meg neki járó szabadságot ha már felnőtt.


Magyarázza már el valaki a különbséget kereső meg nem kereső pályakezdő között otthonról elmenés ügyben...azt még megértem, hogy ott élsz egy fedél alatt akkor szépen besegítesz, takarítasz, ház körüli munka egyebek...de, hogy ettől a személyes szabadságod meg a döntési jogod korlátozzák????

Anyagilag belerogynak, ha nem otthon alszol vagy, mi van?


Komolyan elszáll az agyam az ilyen "szülőktől".

2015. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Én amúgy teljesen megértelek. Átérzem a helyzeted. Azért adtam többféle tanácsot, mert ezek jutottak eszembe. Saját tapasztalat. Hasonlóak az én szüleim is.. Tudom milyen ez, és én elég jól tudom már, hogy hogy kell őket "kezelni". Mert sajnos van az a helyzet, amit már csak kezelni lehet..

Azért remélem, tudtam segíteni valamit.

2015. jún. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19 évesen már csak bejelenteni kéne, hogy elmész, ennyi erővel örök életre ülhetsz anyád szoknyájába kapaszkodva. Ez kell neked?
2015. jún. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minel elobb koltozz el az ilyen szemet szuloktol. Megkeseritik az eleted!

Hazudj vmi baratOd, hogy oda mesz . N

2015. jún. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Muszáj megkérdeznem. Barátoddal első találka lenne?


Mostanában sok az olyan kérdés, hogy később kiderül a kapcsolatban lévő "pár" élőben még csak nem is találkozott.


Ha most látnád először akkor nyilvános hely és jöjjön ő.

2015. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem elso talalkozo lenne meg suli idobe szinte mindnen nap talalkoztunk.
2015. jún. 25. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!