Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha anya tanár...

Mit csináljak, ha anya tanár és két napja betegen jár dolgozni?

Figyelt kérdés
Mondtam neki, hogy ne menjen, mert megfertőzi a gyerekeket. Lázas, nincs hangja, tüsszög-prüszög, folyik az orra. Most büszke magára, hogy ma is kibírta. Engem is összefertőzőtt itthon, mert mégcsak kezet se mos. Hány gyerek lesz miatta beteg. Velünk ugyanezt csinálja, betegen elhajt iskolába, hogy ne hiányozzál.
2016. okt. 5. 18:12
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Jesszusom, én is állami dolgozó vagyok, még annyit sem keresek, mint egy tanár, de ha ennyire beteg vagyok nem restellek otthon maradni. 1 hét táppénz azért nem akkora érvégés, hogy ne maradhatnék otthon. Ha nem feküdhetném ki, nagyobb bajok lennének belőle. Olyan szövődményeket okozhat, ami kórházba is juttathat. Nem vagyok tápos, 2 éve egy napot sem hiányoztam betegség miatt. De volt egy kollégám, akinek komoly gennyes góc gyűlt az agyában mert nem heverte ki az influenzáját. Aztán majd 1 évig táppénzen volt, már majdnem felnyesték az agyát, mert tumornak hitték. Na az a szívás!!!
2016. okt. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Még mindig nagyon beteg anya! Egy hét alatt, mintha csak rosszabbodna az állapota. Rossz nézni ahogy szenved, nincs hangja, lázas, folyamatosan köhög. Mondtam neki, hogy ne játszadozzon tovább, és menjen el az orvoshoz, akár munka előtt még. Tesómmal hozattam gyógyszereket, vitaminokat, hátha használna neki is valamit, de semmit nem vesz be. Egyébként nincs rászorúlva, hogy "félhalottan" bejárjon, mert van egy csomó megtakarításunk és apa is nagyon jól keres. Én is járok hosszú évek óta iskolába és vannak tanár ismerőseim, soha egyik nem járt be ilyen állapotban dolgozni! Ennyit erről.
2016. okt. 9. 19:39
 43/46 A kérdező kommentje:

Én szeretem és segítek neki. De nem kell bántani engem. De őtőle indult a betegség, de szerencsére a család könnyebben viseli, hamarabb gyógyul. De hiába az anyám, ha folyamatosan tele köhög mindent, kezét nem rakja a szája elé, eldobálja a használt zsepiket, nem mos kezet.

Ettől még nem utlom, de ezek a tények.

2016. okt. 9. 19:43
 44/46 anonim ***** válasza:

mondom hogy ez egy betegség

lelki betegség

ismerek ilyent nem egyet

2016. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Valami elkenyesztetett gyerek vagy aki ide jar kritizal i az anyjat aki azert dolgozik betegen is hogy biztositsa neked a joletet. Gratulalok! Egy halatlan gyerek vagy aki arra nem gondol h talan az anyukaja azert kinozza magat hogy fenntartsa a szinvonalat amit megszokott. Talan azert hagyja szet a zsepiket mert annyira elfarad hogy mar nincs ereje erre nem gondoltal? Suliban dolgozom latom mennyire ki vannak neha a pedagogusok... es h mennyire utaljak ha valaki hianyzik! Nalunk se mennek tappenzre csak ha mar fel sem tudnak kelni! Akkor is kb 3napra. Nojj fel vegre ne itt rinyalj.
2016. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

Az nem paradoxon, hogy utálják, ha valaki hiányzik, de lázasan, betegen is bemennek, hogy fertőzzenek?

Egyébként te írtad, hogy ott is hiányoznak, általában 3 napokat. Szerintem már régen jobban lenne, ha pár napot pihent volna vagy elmegy orvoshoz, hogy megvizsgálja. Nem fiatal már, szövődményeket is kaphat.

Szülőként én sem örülnék neki, ha a gyerekem belázasodik, erre közli, hogy a tanárni is beteg napok óta. Normális ember a gyerekét se küldi betegen iskolába. Ne fertőzze meg a többit és hamarabb meggyógyulna. Főleg, mert figyelni sem tud, a tanár meg rendesen tanítani.

2016. okt. 10. 19:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!