Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon maradni karácsonykor?

Otthon maradni karácsonykor?

Figyelt kérdés

Sok embernek, sok rokonnak, úgy látom, problémája van avval, hogy ha az ember nem akar karácsonykor se vendégséget, se vendégségbe menni.

Szerintem, mivel ez családi ünnep, mindenkinek otthon van a helye, nem a 77. rokonnál. Áll ez egy együtt élő párra is. Természetesen ünnepek között lehet találkozni, jó is, de 24.-25.-én szerintem az a normális, ha otthon van az ember.

Ti hogyan szoktátok ezt csinálni? Mi a véleményetek?



2016. okt. 11. 14:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
10-es válasz a 7-eshez kapcsolódik. :)
2016. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Az komoly xD mik vannak.

Mert a fasirozott rendes kaja >< akkor már rendes húst grillezett volna xD (fűszeres husokat imádom)

2016. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
20%
Rettenetes lehet, ha együtt a család, borzalom, komolyan :( Főleg ha főznek is rád! Ez olyan mint a hűséges nő, csak a baj van vele:(
2016. okt. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
11%
Marha... :)
2016. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk így müködik,és meg jegyzem semmi problémám nincs vele nem teher se semmi.

24.-én szüleimmel bátyámmal vagyunk otthon,anyum főz én apummal bátyámmal diszitjük a fát,este átjön pár órára a barátom utána megyünk hozzájuk.

25.-én most úgy lesz, (4hete halt meg a mamám),hogy elmegyünk szüleimmel,bátyámmal párommal temetőbe mamáék sírjához majd utána a kereszt szüleimhez ahol ott vannak unokatesomék családostul

26.-án keresztanyámék gyerekik családjaik jönnek hozzánk, én meg megyek a páromhoz estefelé/du


Amúgy meg ahány ház annyi szokás

2016. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%
15#-ös vagyok..meg jegyzem NEM csak karácsonykor találkozunk havi szinten 1-2x biztosan!
2016. okt. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nálunk mi megyünk, egyik nap anyóshoz+sógorékhoz, ebéd után, sütire, kávéra, piára, pár óra, nem megterhelő senkinek. Másik nap anyámékhoz megyünk, oda is pár órára, ebédre, mert messze laknak. 2-3 órát ki lehet bírni. Persze vagyunk együtt is. Ilyenkor illik látogatni, ez van. Most képzeld, egymás után 3 nap minden nap másik karácsonyfa és ajándékbontás, örülnek a gyerekek.

Viszont szerintem az pofátlanság, ha azt várják, hogy egy háziasszony főzzön-süssön 20 főre meg takarítson is előtte-utána, illik összedobni a kaját közösen.

2016. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Mi egy éve vagyunk házasok, 7 éve vagyunk együtt és azóta nem volt normális karácsonyunk mert mindig rohanunk anyóséktól az én családomhoz, tök messze van egymástól, ez kivitelezhetetlen nálunk 2 nagymama is él, a 2 napba nem fér bele hogy ennyi helyre elmenjünk vagy ha igen élvezhetetlen én idén bejelentettem sogornőmnek hogy nem megyünk sehova mert szabadságot se kaptam a 2 ünnep között, kicsit kiakadt de nem fog érdekelni mert szeretnék végre kettesben lenni a férjemmel.... szerintem ezt meg kell érteniük, egyszerűen elegem van a rohanásból, más lenne ha egy városban lakna mindenki de így... ja és anyagilag is megterhelő a kocsikázás
2016. okt. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt már hiszti emiatt. Mi 9 éve vagyunk együtt és 1 éve házasok...eddig egy évben sem jött össze, hogy kettesben karácsonyozzunk, múlt évben apukám halt meg, így anyukámat nem hagytuk egyedül. Az előtt meg mindenkinek megfelelve itt is, ott is voltunk keveset.

Most itthon szeretnék szép fát. Meghittséget, aztán a két ünnep között 26.-a körül meglátogatunk mindenkit.


Én abban is benne lennék, hogy anyósék jöjjenek, meg anyukám, de anyósom azt mondta tavaly, ünnepekkor mindenki "maradjon otthon a seg.én"...úgyhogy én nem könyörgök.

Most babát várunk, szeretnék egy igazán meghitt, nyugis karácsony estét :)

2016. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Hál'istennek nálunk kicsi a család (anyunak van egy húga, annak férje + két egyetemista gyerek), itt laknak a szomszédban, és ha átmegyek, átmegyek egy-két órára (ajándékot régen nem veszünk már egymásnak, mióta a gyerekek nagyok), kicsit dumálunk, kártyázunk, de a maraddék 22 óra plusz a karácsony többi napja nekem teljesen szabad. Végre jót pihenhetek!
2016. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!