Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon maradni karácsonykor?

Otthon maradni karácsonykor?

Figyelt kérdés

Sok embernek, sok rokonnak, úgy látom, problémája van avval, hogy ha az ember nem akar karácsonykor se vendégséget, se vendégségbe menni.

Szerintem, mivel ez családi ünnep, mindenkinek otthon van a helye, nem a 77. rokonnál. Áll ez egy együtt élő párra is. Természetesen ünnepek között lehet találkozni, jó is, de 24.-25.-én szerintem az a normális, ha otthon van az ember.

Ti hogyan szoktátok ezt csinálni? Mi a véleményetek?



2016. okt. 11. 14:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk úgy megy, hogy 23-án csinálunk párommal kettesben karácsonyt itthon: ő kivesz szabit, én meg tanár vagyok, nekem akkor már nincs tanítás. Aztán 24-én mindenki a saját szüleivel van és ott is alszik. 25-én az ő szüleinél vagyunk, 26-án az enyémeknél. Úgy beszéltük meg, hogy amíg nem vagyunk házasok, addig a karácsony estéjét a szüleinkkel töltjük.
2016. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nálunk megmaradt, hogy szenteste anyámékhoz megyünk vacsorázni, pedig már vannak gyerekeink, ünnepelhetnénk itthon négyesben is, de szeretünk ott lenni 24-én. Mi itthon napközben karácsonyozunk, ebéd, fa, ajándékozás, anyámhoz vacsorázni megyünk. Nekünk ez nem teher, neki sem, nagyon szeretjük ezt így, ilyenkor éjfélig ott vagyunk sokszor, nagyokat beszélgetünk, nevetünk, társasozunk, az év egyik legjobb estéje ez. Anyósék nem szoktak otthon lenni karácsonykor, ők ilyenkor kettesben el szoktak utazni, szóval inkább ők azok, akik ilyen nagyon szűk körben ünnepelnek, bár nekem kicsit furcsa, hogy az ünnep három napjában még a gyerekeikkel sem találkoznak, csak utána, de az ő dolguk.
2016. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Mi is mindig társasjátékozni szoktunk otthon. Közben nézni valami karácsonyi mesét (valami normálisat), sütizünk, beszélhetünk, átmegyünk misére....a szűk családdal. Ezt a részét imádom.
2016. okt. 14. 08:24
 24/25 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszene pár órára, de ha haza megyünk anyósékhoz, anyához azt jelenti itthon nem vagyunk...akkor hiába díszítünk fát 23-án, ha 26-27. -én jövünk vissza. Ez nem tetszik.
2016. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Hát nálunk az volt a szokás 24én fadíszítés (konkrétan nem szeretem mert mindenki a másiktól várja, hogy díszítse, aztán mártirkodás- "én főzök"

- "jó akkor megcsinálom de ha nem tetszik..

Úgy kell kinéznie, ha legkritikusabb rokon véletlenül eljönne akkor se találjon hibát=> giccs

Ajándék átadásnál anya lelkifröccse évértékelö beszéde

Éjféli mise majd betámolygás az ágyba

Nagy- és kereszt szüleim, ha úgy nézzük tőlünk számolva 4. 5. 9. faluban laknak egy út mentén. Tehát 25én reggel kelni kell korán,hogy mind a 3 helyre elmenjünk na meg újból templomba (mi vagyunk a szent család) apa anya veszekedése kinek az anyukájához menjünk templomba végül itthon megyünk el és utána rohanás. Legtávolabbi nagyi letudva gond nélkül. 4en (ebből 3 repedt fazékhangú) elénekli A mennyből az angyalt 10 versszakkal.

Másik nagymama nagyon nagy konyhája van ott is alszik...tehát más helyiséget nem fűt megpróbálunk 10 helyen 20an leülni és enni. Igen 25 éve még ment mert kisgyerekek voltunk és nem volt egyik unokatestvéremnek se párja/gyereke. Apropó ha komoly párkapcsolatban van az unoka párjának kötelező ott lenni.Ott is énekelni kielemezni a miséket.... És mivel mindig a legtávolabbi 2 ember akar beszélgetni káosz

Keresztszülők: kajakómásan apa fél részegen megérkezünk... enni enni enni majd apa teljesen berúg éjszaka haza érkezni. A fáradtságtól nyűgös felnőttek haza úton egymásba kötnek....Anya sápítozik késő érünk haza, holnap délután vendégek jönnek 10 féle fogást kell csinálnia.

Idén megfogadtam minden rokonomhoz külön megyek amikor kevesen vannak de összetörtem az autóm :((

Válasz : IGEN

2016. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!