Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés a szülői szeretet?

Milyen érzés a szülői szeretet?

Figyelt kérdés
Mihez lehetne hasonlítani az érzést amikor gyereked van? Pl miben másabb mint a szerelem féle szeretet?
2016. okt. 14. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az hogy ha gyereked van, csak õ neked a vilàgon a legfontosabb, mindent megtennèl èrte, mindig azt nèzed hogy neki legyen a jò, minden meglegyen neki! Èrzed hogy õ a tièd, mintha az kis èlete rajtad mùlna, olyan leírhatatlan dolog. A szerelem az màs, abba szerelmes vagy, tetszik stb. De a gyermeked a te vèred! Belehalnàl ha elveszíted. A szerelem ès a szülõi szeretet nem azonos.
2016. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Szüléskor,szoptatáskor,közösüléskor vagy szerelmes állapotban megnő az oxitocin nevű hormon termelése a szervezetedben.


"A közösüléskor felszabaduló oxitocin lehet felelős a monogám kapcsolatokért (férfiakban az oxitocin hatását valamelyest ellensúlyozza a tesztoszteron). Szerelmes embereknek magasabb az oxitocinszintje."

(Wikipedia)

2016. okt. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmihez nem lehet hasonlítani azt, ahogy az ember a gyerekét, gyerekeit szereti. Teljesen más, mint a szerelem. Sokkal több benne az óvás, féltés, természetesen a szereteten kívül. Ki kell próbálni, akkor majd megérted. A két nem közötti szerelmet sem lehet annak elmagyarázni, aki még sohasem volt szerelmes. Ezeket az érzéseket csak megélni lehet, elmagyarázni nem.
2016. okt. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem a gyerekem egy ajándék.

pedig nem egy mintagyerek, és a bizonyítványa is eléggé necces, több tantárgyból is fel van mentve írásbeli osztályzás alól, mert nem tud rendesen írni, gyógypedagógus fejleszti.

de nekem akkor is ő maga a csoda, és az életem üresebb lenne nélküle.

ezt neki is rengetegszer elmondtam, akármilyen rosszaságot csinál, nekem akkor is ő egy ajándék.

akinek nincs gyereke annak a lelke egy része még alszik.

2016. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A szerelem és egy mély gyerek iránti szeretet hasonló érzés szerintem. A szerelem attól szerelem, hogy lángol bennünk a szeretet. A kettő egy kicsit más mivel mások a szeretet alanyai. Míg az egyik a saját gyerekünk, addig a másik egy felnőtt. Szerintem ha valaki igazán szerelmes akkor az életét is feláldozná érte, ha a helyzet úgy hozná. A gyerekünk iránti szeretet pedig inkább egy gondoskodó, nevelő, féltő szeretet, amely általában túlnövi magát a szerelem érzésén, amely inkább egy vágyódó, tüzes, heves, buzgó szeretet, hirtelen felemelkedő szeretet.
2016. okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A gyerekünk iránti szeretet olyan mint a parázs ami izzik folyamatosan. Nem alhat ki.
2016. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szerelem átmeneti. Sosem tart ki egy életen át. Amikor elönti az agyad a lila köd, akkor bármit megteszel a szerelmedért.

A szülői szeretet egy életre szól és kicsit higgadtabb, nem olyan lobogó. A gyermekeid mindig a szereteteden belül maradnak. Akkor is ha haragszol rájuk. Akkor is, ha tébolydának érzed a dackorszakukat. Akkor is, ha elviselhetetlenül szemtelenek kamaszként.

Ha valaki bántja a gyermekeidet, bárkivel szemben nősténytigrissé tudsz változni néhány másodperc alatt.

Ha összeveszel a kamasz gyermekeddel, és másnap éppen az évszázad üzleti tárgyalását vezeted, és megcsörren a telefonod, hogy baleset érte és a mentő most viszi a kórházba - akkor habozás nélkül otthagysz csapot-papot, a gyomrod görcsbe rándul, a szived a torkodban zakatol, és tele aggodalommal száguldasz te is a kórházba hozzá.

És ha kiderül, hogy semmi baja, csak megfigyelésre vitték be, akkor is úgy simogatod és csókolgatod szeretettel a buksiját, mintha most született volna meg!

2016. okt. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!