Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Este 10kor nem bunkóság...

Este 10kor nem bunkóság "idegenekhez" menni szivességért? Mit csináljunk öcsémmel és a barátnőjével? :S

Figyelt kérdés
Öcsém barátnője most fog ide érni, azért jön, hogy nyomtasson. Ennél azért értelmesebbnek ismertem meg, nem gondoltam, h este 10 után idejön nyomtatni! Ráadásul a nagyszobában van a nyomtató, ahol anyumék alszanak, és anyu hajnal 5kor kel, apu meg fél6kor, és nem tudnak aludni emiatt, mert akkor a lány látja őket pizsomában az ágyban és olyan ciki. Annyira nem értem. Ráadásul csak 4-5 hónapja vannak együtt, és a családból senki nem igazán kedveli a lányt, én az utóbbi néhány napban jöttem rá, h egész rendes, de most csalódtam. És azért jön hozzánk nyomtatni, mert a több hónapja kiadott sulis feladatot nem csinálták meg a csapatukkal, és ma este csinálták meg, holnap reggelre kell kinyomtatva. Most ez normális??? Épp hogy köszönő viszonyban van a családtagokkal. Amúgy 17 éves, öcsém 19, de ha mondanék erre most vlmit, kiverné a hisztit, csapkodna, és én lennék a leggonoszabb. Anyum szintén ezért nem mer egy szót sem szolni, pedig ki van akadva. Kicsit elszállt magától öcsém, és ha a barátnőjéről van szó, akkor csak az érdekli, mindenki más le van sz*rva. Szerintetek mit tegyünk???
2010. ápr. 25. 22:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
25%
22.22 vagyok, 32/N
2010. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy beállítani este 10 után, de még telefonálni (mobilon) se illik. Nem zavarunk másokat feleslegesen, akkor se, ha azok a barátom szülei.
2010. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Este 9 után telefonálni sem illik, nemhogy beállítani vkihez, főleg ilyen hülyeségért, mert ha vészhelyzet van az más. Vagy legalább megkérdezné, hogy gond-e. Így semmiképpen nem elfogadható.
2010. ápr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nem kaptunk még választ, miért nem délután ment, vagy holnap kora reggel inkább?
2010. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%
egyrészről igazad van mert nem illik ilyen későn már beállítani másokhoz, másrészről viszont biztos nem tették volna meg ha nem sűrgős. és kihez forduljon az ember ha nem a családjához (oké itt nem a lány családjáról van szó, de a tesódéról) egy nyomtatás max 10 perc. most szerintem ezt ki lehet bírni. mármint oké ne legyen mindennapos de egyszer megeshet. tesódnak meg kell mondani hogy legközelebb időben jussanak az ilyen dolgok eszükbe és ne legyen ebből rendszer.
2010. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Voltam szerelmes, most is az vagyok, de a családomat akkor is előbbre helyeztem. Vőlegényem van és közös lakásunk, nyáron összeköltözünk, nagyon szeretjük egymást, de sosem okoznék ilyen kellemetlenséget a családomnak. Főleg, hogy több hónapja ki lett adva a feladat, és most este csinálták meg, és ezért nem lehetett du nyomtatni. Reggel meg nem akar korán kelni, h nyomtasson nálunk. Most ez komoly? Amúgy egy szobában lakom öcsémmel még, úgyhogy nem díjazom, ha itt alszik a barátnője, mert egy félszobában 3man elég kényelmetlen és szűkös.
2010. ápr. 25. 22:37
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért,de ha van közös(?)lakásod a vőlegényeddel,akkor miért nem húzol oda,hogy a tesód hozhassa a barátnőjét,ha már olyan gond,hogy odajár a lányhoz.vagy miért nem te alszol a nappaliba,miért a szüleidnek kell?

Szerintem te nem vagy normális.

Én a tesónak még egy kanál cukrot is adnék,ha éjjel 2-kor jutna eszébe(még a szomszédnak is)

Nyomtat közbe meg lehet beszélni,hogy azért heti rendszerességgel ilyen ne legyen,sőt a tesód,vagy te is kinyomtathatja,addig ül a konyhában és nem látja a pizsit a szüleiden.

2010. ápr. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

00:07-es! Ne magadból indulj ki, hogy mert te is ilyen pofátlan lennél. akárhogy is nézzük, van egy határ, amit be kell tartani! szerelem ide vagy oda! A lányról sztem ez is már éppen eleget mondd el, hogy nem voltak képesek többen megcsinálni valami kötelező feladatot, csak az utoldós pillanatban és még erre rájön az is, hogy szinte idegeneket zaklat este 10-kor. én úgy emlékszem a tanulmányaim során, hogy este 6-ig lehet telefonálni hivatlaos helyekre (munkahely, tanár stb...) és 8-ig lehet (illetve illik) zavarni az ismerősöket, rokonokat! Nah, most a lánynak a lány még egyáltalán nem nevezhető családtagnak, másrészről, akkor is bőven túllépte a megengedett időpontot, ami egyenlő az ő butaságával és tudatlanságával! Ugyanakkor lehet, hogy van nekik egy közös lakásuk, csak még nem tudnak beköltözni, mert még nincs olyan állapotban, pl.: szükség van még némi javitgatásra, szerelésre stb...


Szerintem nyugodtam mondjátok meg a lánynak, hogy ez egy kivételes alkalom volt, de legközelebb ne forduljon elő. szivesen segitetek neki, de akkor legyen kedves előre szólni és időben érkezni! mert mindenkinek szüksége van a pihenésre és a magánéletre!

2010. ápr. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a szuleidnek kellett volna a sarkukra allni es megmondani,h edes kisfiam, este 10 orakor mar nem illik senkinek idejonni, anyaddal mar fekszunk, jojjon `Sarika` ide nyugodtam korareggel suli elott es nyomtassa ki, de mindennek meg van a maga hatara.
2010. ápr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Na kinyomtatták? :) mesélj mi volt!
2010. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!