Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzek otthonról vagy sem?

Elköltözzek otthonról vagy sem?

Figyelt kérdés
Elegem van anyumból meg apumból. Mindig beleugatnak az életemben 15 éves vagyok és nincs 1 négyzetméternyi magán területem. Mindig elveszik a SAJÁT laptopomat, mert, hogy nem használhatom meg mindig baszogatnak az iskolával meg ilyenek... Gondolkodom, hogy elköltözök. De akkor meg azért csesztetnének

#Elegem van a szüleimből #elegem van anyámból
2016. okt. 16. 23:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Sajnálom ezt a gyereket, egy normális válasz se jött, csak oltják. Na akkor. Figyu,azért "b***gatnak" mert jót akarnak neked. Mondok egy kis motivációnak szánt bölcsességet éjfél után :D Ha eleged van belőlük és el akarsz költözni akkor tanulj keményen, és tedd amit mondanak, mert akkor lehetőséged lesz elmenni akár 2-3 év múlva is, mondjuk egyetemre, főiskolára -koliba vagy albérletbe. Ha viszont nem tanulsz és nem kerülsz be sehova akkor a nyakukon maradsz és nem lesz lehetőséged elmenni és önálló életet élni, nemcsak 3 év múlva hanem később sem mert rájuk fogsz szorulni ami nekik sem jó meg neked sem. Később meg fogok köszönni hogy nem hagytak békén. Sok sikert remélem sikerül önállósodni :)
2016. okt. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Laptopot minden évben cserélek
2016. okt. 17. 00:55
 13/18 anonim válasza:
100%

Nem költözhetsz el. Látszik mennyire nincs fogalmad a dolgokról, különben tudnád, hogy nem teheted meg.


"meg mindig baszogatnak az iskolával "

Jah, még ilyet! A tanulás a dolgod, nem?

2016. okt. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor annyit tudok mondani, hogy menjél!

Aztán lehet csodálkozni, hogy xar az élet.


Nehogy azt hidd, hogy keresztapád vigyorogva fog eltartani.

És azt se, hogy a havi megélhetésed fedezi az, amit kapsz a "munkáért".


Viszont jó lecke lenne, ha erre azt mondja a szülő, hogy én beleegyezek, nem hozatlak haza erővel. De egy fillért nem is adok, elvégre önálló akarsz lenni. Hozok két bőröndöt, este már ne legyél itt.


Hát ku.rva hamar a híd alatt találod magad!

Bármilyen hihetetlen, egy bunkó, tanulni lusta, játékfüggő, az élethez se.gghülye 15 éves eltartása nem álma senkinek. (Pedofilok esetleg.)

Szüleid se jókedvükből csinálják, hanem mert muszáj. Szerintem kifejezetten örülnének, ha végre megszabadulnak tőled.


Te meg olyan nagyon ügyes vagy, hogy bitcoinból megélsz. Àramot meg majd csak lopsz valahol, wifi meg van mindenütt.

2016. okt. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%

Úgy látszik, hogy a törvények nem mindenkire vonatkoznak. Azt írod 15 vagy és diákmunkázol, ebből veszel MINDEN ÉVBEN új laptopot.

A fiam 16 év alatt nem mehetett el dolgozni, mert törvényileg tilos.

Te pedig akkor hány évesen kezdtél dolgotbuyga minden évben új laptopod van saját pénzből?


Szerintem menj el nyugodtan. De azt van jogodban elvinni, ami tényleg a saját magad megkeresett pénzedből van. Ha a cipőt, ruhát a szüleid vették, akkor nem viheted magaddal. De nem is hiszem, hogy szükséged lenne rá, mert ha neked telik minden évben új laptopra, akkor jól állsz anyagilag.

2016. okt. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es!


Mindent leírtál, amit erről gondoltam, csak ismételni tudnálak! :)

Ezért, kedves Jóska, olvasd el kétszer a 14-est és vedd úgy, mintha én is leírtam volna!

2016. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem menj! Aztán majd ha már éhes vagy, szakadt és fázol, akkor megtanulod, hogyan kell hálásnak lenni és befogni a szád! Menj! Most! Még mielőtt jön a tél! Dolgozz, tartsd el magad! Ne más nyakára menj! Legyél felnőtt, ha annyira nagy a szád! Anyád helyében elengednélek egy pár hétre! Simán! N32
2016. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Azóta megoldódott. Elköltöztem a PC boltba dolgozó ismerősömhöz. Jó nekem is meg neki is. Mindig birok segíteni neki, meg nyugodtan számítógépezünk mindketten
2017. ápr. 22. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!