Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


A kérdésemhez kapcsolódóan itt vannak az előzmények, korábban ezt a kérdést írtam ki. Viszont most tovább bonyolódik a helyzet, ugyanis páromnál lakom február közepe óta bizonyos családi okok miatt (röviden: leszerelték a gázórákat otthon és nem volt fűtés, ezért páromhoz költöztem). Mivel most már nincs hideg, ezért anyám kb. 1 hónapja folyamatosan mondogatja, hogy most már cuccoljak haza, nem fagyok már meg. Nem szeretnék visszamenni, mert amúgy is össze akartunk költözni a közeljövőben. Itt sokkal nyugodtabb vagyok, senki nem kiabál velem, azt csinálom ami jól esik, és nyugodtabban is tudok tanulni. Minden nap hazamegyek, még a szennyest is hazaviszem neki, mert nem érti meg, hogy itt is ki lehet mosni...persze biztos attól fél, hogy ittragadok. Múltkor már elmondta, hogy nem fogja ő megengedni, hogy ittragadjak páromnál, tudja miben sántikálunk. Nem mondtam rá neki semmit, csak megvontam a vállam, erre ő persze kezdett kiakadni, hogy ne húzogassam a vállam meg a szemöldököm, mert nem fogja megengedni, akármit csinálok... Hogyan tálaljam neki, hogy nem szeretnék visszaköltözni? Amiatt se szeretnék, mert párom nélkül nem akarok megint velük menni nyaralni, se sehová, nem akarom azt a balhé sorozatot megint végigcsinálni, mint múlt nyáron. Ezért nem tudom, hogyan mondjam meg neki, mert nem akarok balhét, amiatt sem, mert most eléggé beteg (pajzsmirigyét és az epéjét is műteni kell majd), és nem akarom felidegesíteni. Mit tegyek? Nagyon szorít már az idő, de nem tudom hogy álljak hozzá... :(

Köszönöm annak, aki segít, és nem kérek támadásokat, hogy milyen szerencsétlen vagyok...aki az én helyemben lenne, ő se merne egyről a kettőre lépni szerintem...

20/L


2010. ápr. 26. 11:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
amit anyukád csinál,érzelmi zsarolás. én 19 évig tűrtem,nagyon rosszul. végül elegem lett,elköltöztem végleg,a sulit levelezőn befejeztem,és azóta boldogan élek,míg meg nem halok. a súlyos,halálos betegségeibe pedig azóta se halt bele,bár a család ottmaradt tagjait gyakran zsarolja rohamokkal,amikor "felidegesítik". ha elköltözöl,néhány év múlva felnőttként fog rád tekinteni,de amíg meghajolsz az akarata előtt,zsarnokoskodni fog rajtad,és nem azért,mert nem szeret,csak magát kicsit jobban.
2010. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagy,suli mellett elmész dolgozni, és oda költözöl, ahová akarsz...mi a probléma??????????????????
2010. ápr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy, ezt anyudnak is be kell látni! Mond meg kerek-perec, hogy te nem fogsz hazaköltözni, mert ezzel a fiúval képzeled el az életedet! (az, hogy most fogják műteni és ezt hangsúlyozza,- érzelmi zsarolás csak szólok!!!) Én már tavaly nyáron sem mentem volna nyaralni a családdal. Hanem kettesben a pasival. Előbb utóbb be fogja látni, hogy ez így nem működik, addig hárpiáskodik anyud,amíg megteheti, mert hagyod. Állj a sarkadra, mert neki soha semmi nem lesz jó, ami nem az ő elképzelései szerint zajlik!!! Közöld határozottan, hogy te felnőtt vagy, mások az elképzeléseid, ha ezt nem fogadja el, akkor nem mész hozzájuk addig, amíg meg nem békélnek! Ha visszamész, kezdődik minden előröl az biztos. Ja! Ha a kapcsolatod mégsem jönne össze (bár a fiú nagyon türelmesnek és megbízhatónak bizonyul, úgy tűnik megteszi a "köröket", hogy elfogadják) abban is biztos lehetsz, hogy a következővel UGYANEZT fogja csinálni!
2010. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Még azt hozzá tenném, hogy névnapomra pár kis apróságot kaptam, felső, lovas párnácska, ilyesmi, mamától egy köntöst, öcsém kapott anyáméktól 10ezret, mamától 5ezret. Szülinapomra notebook-ot vettem magamnak, ebbe anyám 50ezret adott bele, mama 5ezret, többit én pótoltam ki. Öcsémnek tegnap volt a szülinapja, kapott anyáméktól 30ezret, mamától egy 300ezer Ft értékű ujjnyi vastag aranyláncot egy nagy kereszt medállal, ami szintén arany. Kérdem én, hol itt az egyenlő szeretet? :( Nem azért, hogy sajnálom, mert többet ér nekem a notebook mint a nyaklánc, de akkor is...és mindig ez volt, hogy öcsém kivétel, neki semmit nem kell csinálnia, állandóan tömik pénzzel, én meg heti egy ezrest kapok, ami kb semmire nem elég, öcsém meg állandóan pénzért kuncsorog, meg az összes aprót elkéri tőlük, amiből már összejött neki vagy 30ezer Ft...szóval elég vicces...
2010. ápr. 26. 11:31
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, belenéztem az előző kérdésedbe, és teljesen elhűltem, soha nem gondoltam volna hogy ilyen lehet. És bocsáss meg, de én legelőször is azt szeretném leszögezni - mivel sokan írták korábban, hogy Anyád kicsit jogosan félt, mert szeret - hogy szerintem egyáltalán nem szeret téged az Édesanyád, mert ilyet egy szülő sem tesz a gyerekével ha szereti. Teljesen fel vagyok háborodva. 20 ÉVES FELNŐTT NŐ VAGY!!!

Téged érzelmileg zsarolnak, manipulálnak, ez egy BETEG dolog.

Nem tudom mivel hassak rád, hogy észhez térj, talán azzal, és ezt nagyon komolyan mondom, hogy a legnagyobb csoda hogy a párod mindezek mellett kitartott melletted, nem sok ilyen férfi van a földön... de ha anyád ezt folytatja, akkor el fogja riasztani, és ilyen embert még egyet soha az életben nem találsz. Erre gondolj, és ez talán fog erőt adni ahhoz hogy végre a sarkadra állj.

Másik kérdés: miért hordod haza a szennyesedet????? Te már elköltöztél, éld a saját életedet, és moss magatokra, ebben a dologban sem kell anyád véleményét sem megkérdezni, ez így rendjénvaló.

Én simán megszakítanám velük a kapcsolatot. Szerintem telefonba közöld vele, hogy így döntöttél, te most már a párodhoz tartozol, és kész. Aztán tedd le a telefont. A pajzsmirigy probléma nem a te problémád, hanem az övé, nehogy már betegségükkel zsaroljanak. Te semmi rossz dolgot nem csinálsz, azt ők csinálnak, ha ő ezért ideges, ez az ő magánügye. Ezt a gázóra dolgot sem értem. Tunéziai nyaralás, utána meg gázóra leszerelés? De igazából ez nem is fontos, a lényeg hogy megszabadultál abból a pokolból, ahol csak háztartási alkalmazott voltál, és azért fél anyád annyira hogy elmész, mert utána nem lesz neki ingyencselédje.

Tudom hogy erősen fogalmaztam, de szeretetből. Nagyon nagyon sok boldogságot és kitartást kívánok neked, a párodhoz minden elismerésem.

2010. ápr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat!

Párommal is elmentünk egy hétre nyaralni, bosszankodtak is, de lesz*rtam...párom tényleg nagyon türelmes - volt eddig - de neki se véges a türelme, mint bármelyik embernek, és teljesen megértem őt. Ha veszekszünk, az csak amiatt van, mert anyám ilyen, és már őt is idegesíti. Egyébként az, hogy műtik és nem akarom felidegesíteni, ezt ő nem mondta, csak én gondolom, mert tudom milyen és úgyis felidegelné magát...de végülis mindig ilyen ideges típus volt sajnos. :(

2010. ápr. 26. 11:34
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan megirtuk már, de meg se hallod: ezt egyszer le kell játszani anyukáddal.

Érzelmi zsarolás és nem szerete, amit veled művel, hát állj elé és mondd el neki, hogy NEM KÖLTÖZÖL VISSZA. It szeretnek, jól érzedmagad, hagyjon már békét neked. Nagylány vagy már, nőjj fel végre és merd megmondani és vállani a véle0ményedet és a szándékodat! Mi szoritunk neked!

2010. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

ajándékra van pénz, a gázórát meg leszerelik és nincs fűtés????????? :-o


meg pénz és ajándékok kellenének a szüleidtől, de el is akarsz költözni???....valami nagyon nem stimmel itt és ne mcsak anyáddal

2010. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm neked is, a tunéziához és a gázórához ezt fűzném hozzá: anyám sajnos olyan ember, hogy kívülről mutatja a gazdag embert, de amúgy tele vannak hitelekkel. Kellett neki A6-os Audi, jó nem a legújabb, az is 10 éves és már majdnem szétesik, de akkor is Audi...a ház félig sincs kész, az alsó szint 40 éves lelakott, a felső szinten 2 szoba van felületesen megcsinálva, lent a fürdőszoba szétrohad, a konyha is...mama rosszul mosogat, tiszta kajamaradék minden, már nem merünk párommal ott enni, elmosogatunk magunknak ELŐRE mindent, ha eszünk, mert mindig tele lesz aftával a szánk, ha ott eszünk...de ő mégis menni akar nyaralni mindig, nem érdekli mennyi hitel van, meg mire kéne költeni, nyaralni akkor is el kell menni, mindig az a kifogás rá, hogy lehet ez lesz az utolsó mamám miatt (79 éves és már nem nagyon bír egyedül 1 hétig fenntartani 8 üvegházat + kertet), meg hogy ennyi pihenés neki is jár. És most jött ez a gázórás téma, és persze megint nézegetik a nyaralásokat...múltkor mérges lettem és megmondtam nekik, hogy először a sok millió hitelt kéne kifizetni meg rendbetenni mindent, nem nyaralgatni...de nem tudom mennyire értették meg :(

2010. ápr. 26. 11:41
 10/17 A kérdező kommentje:

11.40-es válaszoló.

Nagyon félre érted, én nem kértem tőlük soha semmit. Anyám is magától adta a pénzt, mivel vettem magamnak a notebookot és azt mondta akkor ez lesz a szülinapi ajándékom. DE SOHA NEM KÉRTEM TŐLÜK SEMMIT!! És akármikor kérdezte, mit kérek, vagy mentünk valahová, és akart pénzt adni, többször utasítottam vissza, mint elfogadtam, pont emiatt, mert szar anyagi helyzetbe vannak. De öcsém meg ilyeneket kap...ez kicsit durva szerintem...ezért írtam le!

2010. ápr. 26. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!