Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mutatkozzam Apám...

Hogyan mutatkozzam Apám barátnőjének?

Figyelt kérdés

Nem ismer még engem, de nagyon jó kapcsulatuk van Apámmal. Szeretnék vele nagyon közvetlen és barátságos lenni, mert tudom, hogy tart tőlem, mit szólok, hogy Anyám helyett most ő van. Nekem ezzel semmi problémám nincs, sőt, örülök neki.

Én tudom, hogyan mutatkoznék be, de nem ismerem annyira őt annyira, hogy tudjam, milyen bemutatkozást titulálna közvetlennek. Kézfogás és a teljes nevem vagy csak a becenevem? Puszi? áhh.. egyik se. vagy szerintetek mi lenne a legjobb?

Huszonéves lány vagyok (nem, nem életképtelen, csak érdekel mások véleménye)


2016. okt. 22. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg apukád fog bemutatni titeket egymásnak, így csak köszönnöd kell. Puszi vagy kézfogás? Ennek az eldöntését hagyd rá, már csak az illem miatt is.
2016. okt. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Én mindenkinek egyformán mutatkozom be.

Először köszönés. Ha idősebb (és itt az lesz), akkor megvárom, hogy ő nyújtsa a kezét. Aki először nyújtja, az mondja a nevét is először. Tehát te másodiknak. És természetesen teljes névvel mutatkozz be. (Soha ne mutatkozz be csak keresztnévvel vagy becenévvel!)

Ha esetleg nem a kezét nyújtja hanem puszit akar adni, akkor értelemszerűen tegyél te is úgy (ha egyébként nincs kifogásod a puszi ellen).


Egyébként nincs nagy jelentősége az egésznek, nem álmaid munkahelyére mész állásinterjúra.

2016. okt. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

1-es elvben igazad van, de az ilyen bemutatás sokszor így zajlik: "Hadd mutassalak be titeket egymásnak! Drágám, ő a lányom. Katikám, ő az új párom."

Szóval a nevek nem, vagy csak töredékesen hangzanak el.

2016. okt. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ne a teljes nevedet mondd, mivel gondolom/gondolja ugyan az mint az apukádé. Tehát az felesleges. A kézfogás sem illene hozzá, bár én úgy tudtam a fiatalabbnak kell elsőnek nyújtani a kezét..

Én simán mondanám neki, "Szia Kati vagyok"

Persze a saját nevedet mondd ne a Katit:DD

2016. okt. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért nem gondoltam teljes névvel, mert az olyan hivatalos, én viszont nem egy kontroll akarok lenni, aki befolyásolja esetlegesen a párját (Apámat), hanem jó viszont szeretnék vele, hogy ne féljen.

Kicsit hajlok a puszi felé, viszont én nem vagyok pusziszkodós. Idősebb nyújtja a kezét, viszont itt most kvázi az "én házamban" van, tehát lehet, inkább nekem kéne?

2016. okt. 22. 23:21
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

"Idősebb nyújtja a kezét, viszont itt most kvázi az "én házamban" van, tehát lehet, inkább nekem kéne?"


A helyszín nem befolyásolja, hogy kinek kell elsőnek nyújtania a kezét.

De mondom, nem állásinterjúra mész, meg nem egy grófhoz, úgyhogy nincs nagy jelentősége. Általában kb. egyszerre nyújtják ilyenkor az emberek a kezüket. Legföljebb arra ügyelj, hogy először ő mutatkozzon be, te utána mondd a nevedet.


Én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy mindig mindenhol teljes névvel mutatkozzon be az ember, de természetesen úgy teszel, ahogy akarsz.

2016. okt. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Helló szivi kő kóla?
2016. okt. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Ekkora ügyet csinálni ebből. Bemutatkozásnál úgyis mindenki a saját nevére figyel, emlékezni se fog rá hogy pontosan hogyan mutatkoztál be. Én vagy a teljes vagy a keresztnevemet mondanám kézfogással.
2016. okt. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Én mondanám a teljes nevem és hozzátenném, hogy: egyébként Mucikának szólítanak, szeretném, ha Te is így hívnál.
2016. okt. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
Keresztnév. Kezfogas. Mosoly.
2016. okt. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!