Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mit tennel a helyemben!?...

Te mit tennel a helyemben!? Tanacstalan vagyok!

Figyelt kérdés
Augusztus vegen jottunk haza a a parommal kulfoldrol, rengeteget dolgoztunk, volt, hogy hetekig ket percunk sem volt egymasra. Ra ket hetre sem, hogy haza jottunk a parom kitalalta, higy segit a batyjanak talpra allni, ide koltozik hozzan egy-ket hetre, tud neki melot aztan ha helyre jott elkoltozik, addig is mindenben segitunk neki. Igy is volt, csak eppen teltek a hetek, megkapta a teljes elso fizujat (ami amugy nagyon jo osszeg volt, siman el tudott vna koltozni, volt albi is) amit 3 nap alatt elivott. Ennek ellenere mar eltelt ket honap es meg mindig itt van, se penze, se semmije. Semmiben nem segit itthon, es egyaltalan nem ugy fest mintha kulon akarna koltozni. Mi veszunk neki mindent, a cigitol kezdve a kajaig. En probaltam, probalok segiteni de mar elegem van. Egesz evben alig volt egymasra idonk es most ez alatt a ket honap alatt miota haza jottunk kb ugyanennyi, mivel nem tudunk kettesben lenni. Raadasul egy egy szobas alberletben lakunk, a nappalinkban alszik, meg beszelgetni sem tudunk nyugodtan, hogy ne hallja. Szova tettem mar a paromnak de O mindig csak azt mondja, hogy ,,ha nem valtozik a hetvegen haza viszem,,. Es persze nem valtozik a hetek meg telnek. En meg nem mondhatom, hogy ,,marpedig dobd ki innen a testvered,, vagy ezt kellene tegyem?
2016. okt. 29. 23:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt kène tenned, mert örökre a nyakatokon marad. De hogy a cigijét nem fizetném az is biztos!
2016. okt. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem sem tetszik, de ilyenkor mindig jon a lelkis szoveg, hogy ,,probalok neki segiteni, te meg nem hagyod,, stb... Mar komolyan azon gondolkodtam, hogy ha megint a het vegeig nem valtoztat akkor elmegyek en. Ha neki O a fontosabb...
2016. okt. 29. 23:37
 3/14 Snorri ***** válasza:
95%

Nem irigyellek...az a baj, hogy szerintem ezzel nem segítetek a bátyjának. Neki nincs meg a belső igénye a normális életre. Iszik, és ti ezt támogatjátok. Ellátjátok, kiszolgáljátok. Nem fog elmenni, mert ez így neki nagyon jó. Nem fog megváltozni sem, mert nincs miért. A munkája megvan még? Én a helyedben leülnék a párommal beszélgetni nagyon komolyan. Ha kell, menjetek el vacsorázni, vagy valahova, de csak ketten legyetek. Mond el neki, hogy nagyon szereted, de sajnos ez így nem megy. Vele képzeled a jövőt, de most már egymással kell foglalkoznotok, mert nem lesz jó vége. Adj egy határidőt, amíg ott lakhat a tesó, mondjuk két hét. Mond meg neki, ha nem megy el, akkor te mész el, amíg nem változik a helyzet. És tényleg költözz el. Ha fontos vagy neki, akkor nyilván azonnal cselekszik, hiszen nem akar elveszíteni. Csak neki így kényelmesebb, hiszen biztosan szereti a tesóját, nem akarja kirakni, így a végsőkig húzza. Ha ezek után sem intézkedik, akkor nincs mit tenni. :(

Hangsúlyozd, hogy ez így nem segítség, sőt, hiszen csak tápláljátok ez a mérgező életvitelt!

2016. okt. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy igazad van. Csak mar a gondolattol is lelkifurdallasom van, hogy zsarolom...vagy en vagy O. Meg az a baj, hogy ugyis azt hinne, hogy ,,ugyse megyek el,, aztan persze elmennek ugyis, de utana? Mert latom elore, O haza vinne a batyjat, es en vissza jonnek. Anyosomek meg a tobbi testvere utana aztan hogy nezne ram? Ebbol nem johetek ki jol....
2016. okt. 29. 23:42
 5/14 Snorri ***** válasza:
94%

Oké, de ez nem segítség, csak táplálja a bajt. Ennek nem lesz vége máshogy sajnos. Előbb-utóbb besokallsz, és elmész, csak lehet már meg is utálod őt. Anyósodék mégis mit várnak?

Akkor beszélj a pároddal, mond el, hogy ez így nagyon nem helyes, ezzel nem tesztek jót. Kicsit motiválni kell a tesót, tehát üljetek le vele beszélni, keressetek neki albérletet, és költöztessétek át. Nem kérdezgetni kell a tesót, hanem kijelenteni, hogy találtatok egy jó helyet, segítetek költözni...

2016. okt. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na igen, cskahogy most mar koltozni sem tud, mert elitta a penzet. Varjuk meg megint a 15.-et mikor megkapja a fizujat? Oke megvaroom, de nem fog elkoltozni :) 34 eves es meg eleteben nem elt kulon, megis mit varna tole az ember? :) A parom pedig folyton csak Ot partolja,. Azt hiszem neked van igazad....beszelek vele megint.
2016. okt. 30. 00:07
 7/14 Snorri ***** válasza:
97%
Nagyon drukkolok, írd meg mi volt. Anyósék, meg a többi testvér valószínűleg azért nézne rád csúnyán, mert nekik ez így jó, hiszen nem ők asszisztálnak ehhez közvetlenül. Csak közvetve...
2016. okt. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Rendben, koszi a tanacsot, sokat segitettel!
2016. okt. 30. 00:35
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egyértelmű ultimátum valahogy így: "nézd, már megkaptad a fizetésedet 2x, elköltötted rövid idő alatt. Még megvárjuk míg ismét megkapod de akkor költözés lesz, élj önállóan és tanuld meg beosztani a fizetést, hogy ne szorulj másokra".
2016. okt. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nagyot csalódnék a páromban, mert nem igaz, hogy nem látja, hogy a bátyja milyen ember, és hogy soha nem fog elmenni tőletek. Inkább csak téged etet ezzel a szöveggel.

Értem én, hogy testvérek, és segíteni akar rajta, de ez a lehető legrosszabb mindenkinek.

Ha továbbra is köti az ebet a karóhoz, hogy "még egy kicsit itt lesz, aztán elköltözik, csak türelem", akkor én nem könyörögnék tovább, hanem elköltöznék tőle.

És nem mennék vissza! Sajnos ilyen élhetetlen férfival én nem tudnám elképzelni az életem, akit úgy használ ki a családja felnőtt ember létére, ahogy nem szégyell. És ahogy elnézem, sok szégyenérzet nem szorult beléjük.

Én nem akarnék egy életen át azért dolgozni, hogy a léhűtő családtagjainak könnyű élete legyen, mi meg nem jutunk egyről a kettőre egy kis albérletből. Gondolom te se azért mentél külföldre, hogy egy alkoholistát eltarts, hanem hogy közös életet tudjatok kezdeni a megtakarításból. Hát ez a megtakarítás megy most el a bátyóka itatására, cigijére, és a többi. Azt borítékolhatod, hogy pár hónap múlva kirúgják, mert ittasan ment be, vagy ő mondd fel valamilyen mondva csinált indokkal. Aztán akkor tényleg nem megy többé sehová. És ugye megérted, hogy az utcára mégsem teheti szegényt...


Hagyd meg ezt a két kant egymásnak, együtt csináljanak amit akarnak, legyenek boldogok, de a te életedet nem kell ezért elpazarolni.

2016. okt. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!