Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim állandóan azzal...

A szüleim állandóan azzal fenyegetőznek hogy elválnak (? )

Figyelt kérdés

Mindig mondjak hogy beadják a válopert blablabla.. de egyikük se teszi meg. Már mondtam nekik én is ezerszer, dehát van nekik 3 kisgyerekük hát fel kell őket nevelni. Állandoan ez a kifogás, de nem mi vagyunk az egyetlen család ami külön fog élni ( remélhetőleg). Tényleg csak azért nem válnak mert vagyunk mi ( amúgy elég rosszul esik hogy miattunk kell szenvedni, olyan mintha a mi hibánk lenne hogy ezek ketten nem bírják elviselni egymást), vagy nem is akarnak elválni?

Mondtam neki hogy menjenek párterápiára de a vén szamarak csak kiröhögtek. Nem bírom már ezt az állapotot elviselni. Még egy év aztán megyek a koporsómba.

Szóval valaki adna tanácsot, hogy éljem túl az állandó veszekedésüket?

Amugy ez az állapot már kb 9 éve tart de az utóbbi egy évben nagyon elfajultak a dolgok mert apám csúnyán megverte anyámat aztán a pofátlan még öngyilkos akart lenni.

15/l (én vagyok a legidősebb, a húgaim 13 és 8 évesek)

És elnézést ha esetleg valami sértőt írtam szülői szemmel nézve de már tele van a hócipőm az egésszel.


2016. nov. 4. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Az enyémek is ezt csinálták. 32 vagyok és még mindig ezt csinálják. Személy szerint stílust váltanék és kikérném magamnak, hogy tönkreteszik az életem, mert _gyávák_ és szánalmasak. Én hallgattam. Nem kellett volna. Igenis ha nem megy, vállalják a felelősséget és válljanak el! Kva szr volt így felnőni. (Bocs ez most kikívánkozott.)
2016. nov. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet, gyerekkoromban még csak veszekedések voltak, amikor már nagyobb voltam, felmerült a válás kérdése is. Anyukám miattunk, gyerekek miatt nem akart elválni (legalábbis így gondolom). Minket nem kérdeztek soha erről, de én úgy gondoltam már akkor is, inkább váljanak el, mint hogy mind a négyünknek pokol legyen az élete. Még 2 évtizeden át kínlódtak egymással, mire elváltak, ezalatt elszaladtak a legjobb éveik... Senkinek se volt ez így jó.

Bántalmazás szerencsére nem volt nálunk, ezért nagyon hálás vagyok a sorsnak. Anyukád ezért már simán beadhatná a válókeresetet. Lehet, hogy fél, hogy nem tudnátok apád nélkül megélni, vagy nem lenne hol laknotok? Vagy fél, hogy apád bántaná? Szerintem próbálj erről beszélgetni csak vele, és biztosítsd arról, hogy te mindent megteszel, hogy támogasd őt. Jobb most új életet kezdeni, mint 15 év múlva, főleg, ha apád ilyen erőszakos, ennek rossz vége is lehet.

2016. nov. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ...wait for it... válasza:
Tőled?
2016. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ...wait for it... válasza:

Viccet félretéve mellesleg lehetne példáloznom, hogy ismerek olyan családot ahol elváltak 3 gyerekkel ( mert bytheway ismerek ) de nem érdemes mert senki se egyforma. Egyszóval mieztinnennemtudjukmegmondani.

Remélem skkat segítettem. :)

Minden jót!

2016. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!