Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező minden családtagomnak...

Kötelező minden családtagomnak bemutatni a barátnőmet?

Figyelt kérdés
Jó 1 éve vagyunk együtt, tavaly karácsonykor a szüleimnek és a nagyszüleimnek bemutattam már. Viszont tavaly a keresztszüleimről megtudtam valamit, ami miatt jobbnak láttam azt, hogy ezentúl soha ne találkozzam velük, így tavaly nyár vége óta nem is láttam őket. Tavaly karácsonykor, mikor a nagyszülőknél lettünk volna én helyette inkább úgy alakítottam a barátnőmmel a családlátogatást, hogy aznap én legyek náluk, hogy a keresztszülőkkel ne kelljen találkoznom. Aztán most már elkezdték sérelmezni, hogy miért kerülöm őket, szeretnék megismerni a barátnőmet is, én viszont nem szeretnék találkozni velük és a barátnőmet meg pláne nem akarom nekik bemutatni. Nagymamám is kérve kért a hétvégén, hogy most karácsonykor jöjjünk már mi is a barátnőmmel, mikor együtt van ott mindenki, de én nem akarok. Egyszerűen nincs gyomrom velük egy asztalhoz ülni és bájologni. Szerintem jogom van eldönteni 27 évesen, hogy kivel akarok találkozni és kivel nem, nincs igazam?
2016. nov. 6. 21:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Jah, és kedves #8 ez sok esetben nem ilyen egyszerű. Az én családomban még a mai napig van ilyen, egyfolytában, és itt is mi szívunk. A kiíró valszeg' egy balhét akar elkerülni, amit meg is lehet érteni, hiszen senki sem örül annak, ha balhé van a családjában, de ha megkérdezi azt, hogy miért pont azt nem fogja tudni elkerülni.
2016. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Apámmal ismerik egymást, ritkán találkoznak, elbeszélgetnek, anyámmal már páromként csak egyszer találkozott. A nagyszülők és keresztszülők részéről meg csak az állandó megalázást és lenézést kaptuk a húgommal, mert lányok vagyunk. Naná, hogy a közelükbe sem megyek én sem, nemhogy a páromat vigyem a hiénák közé. Így jártak, akkor se legyenek jók a lányok, ha a fiúk csajai nem tesznek keresztbe egy szalmaszálat sem.

26/N

2016. nov. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írtad és nem értem:


"A ház, amiben dédim élt eladta nagymamám meg keresztapám, anyámnak meg 1 fillért sem adtak abból a pénzből,..."


Ha ennyire sérelmezed, akkor a nagymamáddal miért tartod a kapcsolatot?

Ő talán még "vétkesebb" mint a keresztapád, hiszen ő nem adott (a saját örökségéből!) anyukádnak, csak a keresztapádnak.

Ennek viszont biztos van oka, amit a nagyanyádtól kellene megkérdezni, mert vele, - eléggé következetlenül - ezek után is tartod a kapcsolatot.


És hogy a kérdésedre is válaszoljak, annak mutatod be a barátnődet, akinek akarod.

Nem tudom mennyire tervezel vele egy életre, de a szűk családon kívül nem szokás bemutatni az ilyen-olyan barátokat, barátnőket, legfeljebb ha már az esküvőt tervezitek.

2016. nov. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy ők, mivel nem tudják, hogy mi a bajod velük, szeretnének magyarázatot. Sztem itt az ideje tiszta vizet öntened a pohárba, és elmondani, hogy miért nem akarsz TE egyáltalán kapcsolatot tartani a keresztszüleiddel, és hogy pont ezért a barátnődet sem akarod nekik bemutatni.
2016. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
38%

Kérdésedre válaszolva:

A keresztszülő már nem a szűk családhoz tartozik. Még az eljegyzésre sem szokás hívni. Elég, ha az esküvőre való meghívásnál mutatja be nekik az ember a párját.


Ami a családi harag-tartást illeti, abban viszont 13.hsz-nak van tökéletesen igaza! Nagymamád segített átjátszani leendő örökségét egyik gyereke (keresztapád) kizárólagos kezére, és kisemmizte másik gyerekét (anyukádat). Gondolom, szegény dédi már nem volt topon, mikor ez lezajlott: aláírta, amit eléje tettek és kész. Őt nyilván nem hibáztathatjuk.

De, ha jól értem, anyukád ettől még tartja a kapcsolatot testvérével és anyukájával. Pedig nyilván ő is tudja azt, amit te.

Szóval egyrészt tényleg következetlen vagy a harag-tartásban, másrészt ha anyukád (a kisemmizett személy) nem haragszik testvérére és anyukájára, akkor te milyen alapon akarsz - mintegy helyette - haragot tartani? Gyerekes és kicsinyes ez a gondolkodás!

2016. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

szerintem önts tiszta vizet a pohárba,mondd el a családnak,hogy miért kerülöd őket.

amúgy most ez a kérdés nem is a barátnődről szól, te nem akarsz velük találkozni.akkor értelem szerűen a barátnődet sem fogod bemutatni,ha te sem tartod velük a kapcsolatot.

egyébként a keresztszülők nem olyan közeli rokonok,ha nem találkozol velük többet,akkor nem.

legyél a közelebbi családtagjaiddal akivel szívesen vagy.

a barátnőd meg annak mutatod be,akinek akarod.

2016. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
79%
Ha nem akarod nem kell, max akkor, ha családot akartok alapítani.
2016. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!