Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék normális kapcsol...

Montmirail kérdése:

Hogyan tudnék normális kapcsolatot ápolni nevelőapámmal?

Figyelt kérdés
Nem akarlak untatni titeket, szóval megpróbálom röviden leírni a történetet.Most 21 éves férfi vagyok, régen rengeteget hazudtam, loptam, iszákos voltam és hát eléggé rossz ember voltam.Nevelőfater 16 évesen nevelőintézetbe küldött.Anyámé a ház, de ő valamiért felhatalmazva érezte magát, hogy egyedül döntsön.Anyám nem igazán akarta ezt az egészet.Mindegy, 18 éves koromig ott voltam aztán eljöttem onnan, vissza "haza".Egy ideig elvoltunk.Tudni kell, hogy nem beszélünk egymással csak ha valami baj van.Most jutottunk el oda, hogy 21 éves vagyok, dolgozom, és bevallom hogy elég sokat dohányzom, és iszok.Az utóbbi hetekben elkezdett azzal piszkálni, hogy sokat dohányzok meg iszok.Amiben persze nagyjából igaza van csakhogy ő olyanokat mondd, hogy eloltok egy cigit utána egyből gyújtom meg a következőt.Kb. 40 percenként gyújtok rá, meg akkor is azt mondja, hogy be vagyok piálva, mikor nem is ittam.Megjegyezném, hogy mindezt a saját jövedelmemből finanszírozom + adok is le pénzt természetesen a fizetésemből.Mikor ő is tudja, hogy alaptan az állítása, hogy ennyire sokat dohányoznék, meg se hallgat, hanem csinálja a balhét.Anyám nagyon megszenvedi sajnos ezt az egészet, de ő szinte mindig mellette áll, pedig szerintem tudja, hogy nekem van igazam.Ja meg persze ezt az italozást se úgy kell elképzelni, hogy meló után tök részegen hazaténfergek, úgy hogy azt se tudom hol vagyok.Pár nagyfröccsöt szoktam inni.Ráadásul a féltestvéremet is ott piszkálja ahol tudja.Ő 14 éves.Azt tudni kell nevelőfaterról, hogy betegesen maximalista, neki a 4-es jegy már nem jó.Ezért szokta leszidni húgomat is.Meg régen ezért piszkált engem is.Tehát már a múltunk se a legjobb.
2016. nov. 10. 21:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Ami még kimaradt: A balhék során csak a saját igazát hajtogatja, nem képes meghallgatni se.Ha meg mégis meghallgat akkor úgy tűnik, hogy nem is gondolja át amit mondok, tehát falra hányt borsó az egész.
2016. nov. 10. 22:05
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, h alapból van egy kotekedo/maximalista természete, DE! Azt se felejtsük el, h te meg nem rendelkezel makulátlan múlttal, magad írtad, hbloptal, iszákos voltál hazudtál. Lehet, h ugy gondolja, nem valtoztal meg. Lehet, h ugy gondolja, vissza fogsz csúszni, csak o ezt igy nem mondja ki, hanem izelget. Nem lesz konnyu, de nyilvan belátod, h te is felelős vagy ezert, es nyilvan neg akarod mutatni, h az az időszak elmult. Dolgozz, ha ugy érzed tanulj is valamit, elj normálisan, mast nem tehetsz. Ha gondolod megmondhatod neki, h erted, h felt, de nem lesz tobb olyan. De nem hiszem, h ilyen viszonyban lennetek, h Ennyire nyiltan tudnatok beszélni.
2016. nov. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

hazudtál, loptál, ittál.

Semmi köze ahhoz, hogy apád maximalista-e vagy sem.

Nem amiatt utaltak intézetbe, mert négyest kaptál :-(

2016. nov. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

21 eves vagy. Takarodj a francba, ha nem tetszik valami, vagy fogd be a szadat es csinald amit mondanak.

En vissza se engedtelek volna a nevelointezet utan.

2016. nov. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az anyuka hozzáállása is érdekes. A három gyerekét cseszteti egy vadidegen.
2016. nov. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
00:02 figyu, megváltoztam.Dolgozom, fizetem az adót, nem csinálok SEMMILYEN törvénybe ütköző dolgot.Pont leszarom, hogy egy magadfajta állat nem engedne vissza.Nem válaszoltál a kérdésre, gondolom nem is állt szándékodban, csak annyit akartál, hogy ezt a teljesen lényegtelen dolgot a tudtomra add.Nem ez volt a kérdés.Ennyire nehéz válaszolni rá?Ha nem tudsz odafigyelni egy egyszerű kérdésre kérlek keress fel egy pszichológust! :D Igen, viharos volt a múltam, meg is bántam.Viszont normális életet élek, bűncselekményektől mentesen.Nem hiszem, hogy jogod lenne megítélni engem, amíg csupán egy pár infót láttál rólam.Viszont ha van valami értelmes emberhez méltó tanácsod is, azt szívesen látom.Többieknek köszönöm a válaszom.Minden erőmmel azon vagyok, hogy kibéküljek vele. :)
2016. nov. 26. 00:03
 7/7 A kérdező kommentje:
*01:37-nek szólt az előző kommentem.
2016. nov. 26. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!