Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el ezt az...

Hogyan mondjam el ezt az édesanyámnak? Milyen megoldás lenne jó?

Figyelt kérdés

Anya már évek óta munkanélküli.Nem kap nyugdíjat,semmiféle támogatást.Állást keresett,de nem talált-már nem is keresi.Nekünk kell összedobni minden hónapban a ház fenntartásához,kajára,ruhára,orvosra,stb a pénzt -kb egy minimálbér havonta.Főzni én főzök otthon és hordom anyának a kaját(így olcsóbb),takarítani /mosni/ a kertet rendbe tenni a testvérem szokta hetente egyszer.Anyának nincs semmi baja,fizikailag és szellemileg egészséges(55 éves)-mégsem csinál semmi házimunkát,azt is nekünk kell,megint a mi időnk megy vele.

Testvéremmel már a 30 felé közeledünk.Mindketten lányok vagyunk és lassan szeretnénk gyerekeket.De ha nem lesz fizetésünk,akkor miből fogjuk segíteni anyát és mikor? A páromtól mégsem várhatom el és egy kisbaba nagyon pénzigényes( annak is húzós kiadás,akinek van elég pénze).

Az sem megoldás,hogy anya vigyázna a gyerekre (1. nem azért szülöm,hogy más nevelje fel 2.anya sem vállalná-ezt többször megmondta).

A házat nem lehet eladni,nem is kapna érte egy panelnél többet(ott talán még több is a rezsi).

Hozzánk nem akarom ,hogy költözzön,mert egyszer majdnem szétmentünk a párommal emiatt (mogorván viselkedik a párommal,megjegyzéseket tesz,stb).A kapcsolatom menne rá és igazán hely sincs(főleg ha lesz gyerekünk).

A testvéremék oda költöznének (nekik még nincs lakásuk), de nem engedi anya a sógoromnak,hogy oda költözzön ("az ÉN házam").Sokszor bántóan és ellenségesen viselkedik vele is-minden ok nélkül.

Vidéken élünk, a fizetés sem sok.Alig tudunk haladni,mert havonta 25-30 ezer mínusz jelentős egy amúgy sem túl magas bérből(ott van még a lakáshitelem is,stb -nem kell sorolni).Évek óta nem voltam nyaralni a párommal, közös programokon is spórolok,ruhán,szépítkezésen,kaján,mindenen amin lehet.Alig van időm a saját életemre,mert mellékállásokat kell vállalnom.Lassan kezd elegem lenni ebből a helyzetből,évek óta megy ez így és nem tudom hogy lesz a jövőben.


2010. ápr. 29. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

neharagudj, tudom hoy bántó leszek.. de ciánt neki..

Egy anyának nem szabad cserben hagyni a gyermekeit.

2010. ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez igy nem mehet tovább

Neharagudj,de anyukád elég őnző ember. Eltartatja magát a gyerekeivel? És akkor még panaszkodik,meg furkálódik a párotokkal? Milyen anya az ilyen,már ne is haragudj?!

Azt mondtad egészséges,miért nem csinál házi munkát legalább? Mosogatni is ti mosogattok helyette? Üljetek le 3-an és beszéljétek ezt meg adjatok neki ultimátumot,mert igy milyen jövöt szánsz magatoknak? Elég szomorú ez egy "édesanyától" Gondoskodtok róla amig meg nem hal?

2010. ápr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is mit szeretnél elmondani Anyukádnak?Ne haragudj lehet h nyers leszek de Anyukádnak ideje lenne a talpára állnia nem sajnáltatni magát és nem élősködni a gyerekein.És akkor még ő mondja h ne költözzenek oda mert ez az ő háza??Hát ha így folytatja nem sokáig lesz az övé mert ha nem dolgozik semmit nem hajlandó csinálni akkor a háza is elúszhat előbb-utóbb.55 évesen pláne h egészséges ideje lenne saját magát ellátnia és nem a ti gondotok lenne még az ő nyügje is van nektek elég.Te is és a testvéred is hibása vagytok h hagytátok h kialakuljon ez a helyzet és kihasználjon titeket Édesanyád.Én a helyedben megmondanám neki h szedje össze magát tudom nem könnyű munkát találni de előbb-utóbb csak lesz valami legalább keresne állást.Ilyen hozzáállást ezt nem is értem...már felnőtt emberek vagytok de gyakorlatilag neked nem is kell még gyerek mert Anyukádra mosol főzöl takarítasz gyakorlatilag ti tartjátok el.Neked kell eldöntened meddig akarod ezt csinálni a te életedet is megnehezíteni Anyukád hozzáállása sajnos...
2010. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, szépen cserben hagy titeket! Hagyd csak el! Felnőttek vagytok, nem szólhat senki az életetekbe! tedd azt amit jónak látsz! Hát a fizetésből tényleg nem lehet kisbaba, de egyszer csak összejön :) sok szerencsét! ;)
2010. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

mi az oka,ha anyukád ennyire megkeseredett? hisz még nem öreg, és azt írod,egészséges - tehát el tudná látni magát,takarítani meg ilyesmi - ha már állást nem talál, legalább ezt ne nektek kelljen már csinálni.

Én szépen leülnék vele megbeszélni,hogy ez tarthatatlan így,hisz nektek is megvan a magatok baja, neked is van lakásod,amit takarítani kell, ráadásul még rá is dolgozol.


Én azért ez nem hagynám - mindent megtesztek érte,ő meg annyit se,hogy elviselje a párodat és a tesód párját? oké,hogy felnevelt és hálával tartoztok ezért,de azért akkor is.


Szerintem valami lelki oka van,hogy ennyire elhagyta magát, hogy még azt se csinálja meg (házimunka,kert),amit meg tudna. Érdemes lenne kideríteni,mi nyomasztja.

2010. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nincs semmi baja lelkileg.Sokat beszélgetek vele,mert nincs más,akivel beszélgethetne (olyan a természete,hogy még barátai sincsenek-egy sem;nem is emlékszem,hogy valaha is lett volna neki).

Egész nap a tévét nézi vagy a kertben üldögél-tényleg nem hinném,hogy lelki problémái lennének.

2010. ápr. 29. 15:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Elkényeztettétek. Rájött hogy enki így marha kényelmes, és nem akar váéltoztatni, pedig kell! üljetek le tesóddal meg anyuddal, és mondjátok el neki hogy ez így nem mehet tovább. Adjatok választási lehetőséget: vagy dolgozik és eltartja magát, vagy odaköltözik hozzá a tesód a párjával együtt és akkor kap segítséget. HA semmin nem akar változtatni, akkor bár gonosznak tűnik, de kezdjétek hanyagolni( nyillván nem fogjátok hagyni éhen halni nem is ezt modntam) , de pl a kertet ne takarítsátok ki, mosni kéthetente egyszer, aztán egy-egy nap csak úgy simán ne vigyél neki ennivalót. Feltalálja majd magát és főzni fog. Az orvosra aztmondom, azt nemlehet visszaszorítani, de pl ne vegyél neki ruhát (vagy kevesebbet) szép lassan csak helyrerázódik...
2010. ápr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ő szült téged, de nem engedhetitek, hogy tönkretegye az életeteket. Hagyjátok, ne keressétek egy hétig, kettőig. Keressen ő titeket. Ha felkeres titeket akkor látogassátok meg. Vigyetek neki egy tál házi pogácsát ajándékba. Bezélgessetek vele egy keveset. De a fő ne ti kezdeményezzetek! Ha csak az eltartásért kelletek neki, hagyjátok ott, mondjátok meg, hogy keressen munkát, mert ti nem tudtok több pénzt spórolni(megszorítások munkahelyen, stb). Milyen anya az ilyen? Gyerekedre nem vigyázna, kritizál, és fiatal 55 éves? Mit képzel az ilyen? Ezért nevelt titeket? Szóval a lényeg, hogy derítsétek ki mire kelletek, csak az ő létfenntartására? Utána tegyél fel egy újabb kérdést ha megjön az eredmény. Ha első körben megmondjátok neki hogy bajotok van vele, a szomrú szűzmáriát fogja eljátszani. És ti úgy lesztek beállítva, hogy ti vagytok a gonoszok. Nektek jön a lelkiismeretetek, és az anyátok tönkreteszi az életeteket.
2010. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha rossz a természete! Elsőkörben pláne nem ülnék le vele. Ismerem az ilyen embereket a saját lányukat elmondanák mindennek csak hogy neki kényelem legyen. Szerinted miért nincs barátja? Hagyjátok hagy keressen titeket. Ha pedig zemrehányja megmondhatjátok, hogy fennt kell tartanotok magatokat. Pontosan azt teszitek amit ő is ugyanennyi idős korában. Dolgoztok, hogy ne haljatok éhen.
2010. ápr. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nah szia hát ilyen történetet sem hallotam még deh már sokmindent. Szerintem egyből megoldódna a próbléma ha egy kiskutyát vinnél vagy vinnétek neki .És talán életvidámabb lenne ha szereti a kutyust törődik is majd vele és így szép lassan majd magát is ellátja . remélem hasznos volt az infó;)
2010. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!