Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadnátok ezt a karácson...

Hogy fogadnátok ezt a karácsonyi látogatás tervet?

Figyelt kérdés

24. otthon párommal, majd az éjféli misén.

25. szintén otthon, az én elképzelésem szerint karácsonykor otthon legyen az ember, és remélem, tiszteletben tartják ezt anyáink, de nem biztos. Másrészt szeretném, ha ez lenne a megszokott, mert pl öt év múlva x gyerekkel még ennyire se szeretnék utazni.

26. egyik oldalon szülők

27. másik oldalon szülők.

Ajándék jelképes, szerintem majd a gyerekemnek veszek normálisat, ha lesz, a felnőtteket jó esetben úgysem ez boldogítja.

Ja, és rövid, órás látogatást tervezünk, kb hogy viszünk kóstolót, köszöntjük egymást, együtt örülünk az ünnepnek, koccintunk és kész.

Csak ugye egyáltalán nem biztos, hogy másnak is jó így, és mivel nekem szent a karácsony, boldogságban, szeretetben szeretném tölteni.

Vélemények?



2016. nov. 24. 11:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Mi is ugy tervezzük, hogy 24 -dikén otthon leszünk kettesbe és 25-diken majd haza jövünk szülökhöz. De lehet még változni fog attól függ kell e majd dolgoznunk az ünnepek alatt. Szerintem teljesen rendben van ahogy te elgondoltad, a szülők meg fogadják el, hogy van már saját életetek és szeretnétek kettesben lenni. 23L
2016. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Évek óta bevált menetrend:

24-én otthon.

25-én ebéd anyáméknál.

26-án ebéd valakinél a párom családjából.

2 ünnep között ebéd apáméknál (elváltak és ők laknak legmesszebbre, és ott nincsen gyerek)

2016. nov. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen jó terv, én csak annyit változtatnék benne, hogy 25 és 26 a szülők, mert mégiscsak ez a kettő az ünnep nap. Gondolj bele, ők is elkezdenek 24-én karácsonyozni, és csak 3 nap múlva lehetnek együtt a gyerekeikkel. 27-én legyetek inkább otthon a 25 helyett. Vagy ha nagyon szeretnél inkább otthon több időt tölteni, tedd a szülőket 25-re. Az lesz az utazós nap. Pl. egyiknél ebéd, a másiknál vacsora.

24-ből én sem engednék, azt mindenki töltse otthon a saját családjával, aki ez esetben már a párod.

2016. nov. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
27-e munkanap.
2016. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Ez nekem úgy jön le, mintha nem lennél jóban a családdal, és csak a kötelező láthatást akarnád letudni...



Mi nálunk így volt: gyerek előtt mindketten vendéglátósok voltunk, így sokszor csak 24.-e volt szabad, 25-26-án már dolgoztunk. Ennyit a "karácsonykor otthon legyen az ember" dologról.


Amióta megvan a fiunk:

24-én otthon vagyunk 3-an

25-én reggel megyünk anyóshoz, 130 km-re lakik, aznap jön az egyik dédi hozzájuk.

26-án megyünk a másik dédihez, majd délután jövünk vissza. Rendszerint 27.-én már dolgozik valamelyikünk. (részemről nincsenek ősök)


" mivel nekem szent a karácsony, boldogságban, szeretetben szeretném tölteni. "

Ezt a szüleiddel/anyósékkal nem úgy töltöd??? Akkor egyáltalán nem kellene menni. Szerintem.

2016. nov. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

24-otthon

25-anyosek

26-otthon

2016. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Bocsi, tul hamar kuldtem el... :) szval igy osztanank fel, fura h nalatok 27 is benne van . En nem orulnek annak a helyeben, akihez csak 27.en ertek oda.
2016. nov. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

Kitől hogy fogadnám? Ha nektek így a jó, akkor legyen így.


Számunkra a karácsony családi ünnep. A család tagjai a nagyszülők, testvérek,unokatestvérek is. Együtt ünnepelünk.

24 - mindenki otthon, ha valaki egyedül lenni azt áthívjuk (férjem mamája özvegy, minden évben másik gyerekéhez megy)

A többi nap megbeszélés kérdése.


Szerencsére a férjem is így gondolja, a családunk pedig normális család, együtt is jól érezzük magunkat. Békességben, boldogságban :-)

2016. nov. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom hagynak-e majd titeket elmenni 1 óra látogatás után.

Az nagyon kevés ha egyébként ritkán találkoztok, az alatt nem sok mindenre jut idő, pedig biztos elvárnák hogy meséljetek egy-két dolgot mik történnek veletek.

2016. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Nekem fura, hogy a karácsony első napja az otthon, de a második napja az már látogatós nap, aztán utána MUNKANAPON akartok a másik szülőkhöz menni. Jó, a legtöbben szabin vannak ilyenkor, de négy nappá elhúzni ezt szerintem kicsit sok. Inkább 27-én maradnék otthon rápihenni az egész ünnepre, és 25-én meglátogatnám a szüleimet, vagy anyósékat.
2016. nov. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!