Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadnátok ezt a karácson...

Hogy fogadnátok ezt a karácsonyi látogatás tervet?

Figyelt kérdés

24. otthon párommal, majd az éjféli misén.

25. szintén otthon, az én elképzelésem szerint karácsonykor otthon legyen az ember, és remélem, tiszteletben tartják ezt anyáink, de nem biztos. Másrészt szeretném, ha ez lenne a megszokott, mert pl öt év múlva x gyerekkel még ennyire se szeretnék utazni.

26. egyik oldalon szülők

27. másik oldalon szülők.

Ajándék jelképes, szerintem majd a gyerekemnek veszek normálisat, ha lesz, a felnőtteket jó esetben úgysem ez boldogítja.

Ja, és rövid, órás látogatást tervezünk, kb hogy viszünk kóstolót, köszöntjük egymást, együtt örülünk az ünnepnek, koccintunk és kész.

Csak ugye egyáltalán nem biztos, hogy másnak is jó így, és mivel nekem szent a karácsony, boldogságban, szeretetben szeretném tölteni.

Vélemények?



2016. nov. 24. 11:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszene, de egy kis sétálással, hógolyozással.
2016. nov. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
29%

Én inkább így csinálnám:

24-e otthon

25-e egyik szülő

26-a másik szülő


Nálunk annyiban borult ez, hogy az én szüleim elváltak, és mivel anyuékkal egy társasházban laktunk, csak más emeleten, ezért szenteste velük, 25- apuval, 26-án utazás anyósékhoz.


Ha gyerek lesz, ez úgy fog módosulni, hogy én nem akarok utazgatni sehova, főleg nem picivel.

2016. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
45%
Mi mindig elmegyünk valahova nyaralni, általában meleg helyre.
2016. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
25-26. a karácsony, a helyedben akkor mennék. 27-e már nem az. Főleg így, hogy csak rövid látogatást terveztek. Akkor meg belefér, hogy az egyikőtök szüleit 26-án délelőtt, a másikótok szüleit meg aznap délután látogatjátok meg. Még mindig jobb, mint karácsony után menni karácsonyozni.
2016. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk a 24-én otthon, 25-én egyik szülők, 26-án másik szülők szokás dívik. A "karácsonykor otthon legyen az ember" a 24-re vonatkozik, a legtöbb embernek szenteste napja már ugyanúgy ünnep, mint a másik kettő. (Nem tudom, miért nem bírnak már munkaszüneti napot csinálni belőle, ezerszer többen ünneplik, mint a nagypénteket...) De nekem úgy tűnik, te nem igazán vagy jóban a családoddal (egyórás pofavizitek, meg ez a "boldogságban szeretném tölteni" megjegyzés...)
2016. nov. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%
szörnyű.... :D én a szentestét végig fogom dolgozni sőt az ünnepeket is irodában,mondjuk nekem családom sincs,sem szüleim.de majd megoldom 1 üveg wihsky társaságéval,hogy én is jól érezzem magam.
2016. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%

bocs, de egy órára hozzám inkább ne is jönnél...

Elképzelésem szt aki éjféli misére megy, annak azért a család többet jelent a kötelező gyorsan beugrom és letudom látogatáson.

2016. nov. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
42%
előző, azért ez családtól is függ... én is ismerek olyat, akinek segg családtagjai vannak, szóval emiatt ne ítéljük el látatlanban a kérdezőt
2016. nov. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%

Férjem dolgozik, 24-25 26-ra már kapott szabadságot elvileg, de ez sem biztos. Reggel 6-tól, kettőig van a munkarendje.

Idén szenteste anyósékat hívjuk egy kicsit, 2-re- ebéd ajándékozás, és ők mennek haza, mert este nem szeretnek mászkálni. (anyósom és sógornőm értve ez alatt) 25-én otthon délelőtt mi a kislányunkkal, délután már apával. 26-án reggel meg lemennénk anyumékhoz, ahova jönnek tesómék messziről a 3 hós babájukkal. Vagy 25-én délután mennénk anyuékhoz, attól függ tesómék, hogy tudnak jönni.

27-én én már dolgozom, nem is értem. Nem mindenkinek van szabadság két ünnep között.

2016. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%

Az egy óra, az nem vendégeskedés, hanem pofavizit kellemetlen muszáj-rokonoknál. Ha kicsit is szereted a szüleidet és tiszteled a párod szüleit, akkor ilyet ne tegyél.

Ha 27-én senki nem dolgozik az illető szülőknél, akkor lehet OK, de akkor legyen 26-án, és 27-én náluk ebéd és utána délutánba nyúló beszélgetés.


A jelképes ajándékokkal viszont egyetértek.


Testvérek nincsenek? Vagy még a szülőknél laknak? Ha külön, rájuk is illene időt szánni, vagy akkor menni a szülőkhöz, amikor velük is tudtok találkozni. Vagy ha egyedülállók, akkor hívhatjátok őket ti magatokhoz.

2016. nov. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!