Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet visszautasítani...

Hogyan lehet visszautasítani a meghívást, anélkül, hogy megsérteném?

Figyelt kérdés
Gyanítom sehogy,de hátha valaki tud segíteni. 26 éves nő vagyok, anyám nővérének az egyik lányáról van szó (ő 40 éves). Pár hónapja bejelölt facebookon, visszajelöltem, majd azt írta, hogy ugorjak fel hozzá valamikor beszélgetni. Kétszer találkoztam vele életemben, egyszer ebből egész délutános beszélgetés lett, amit a hátam közepére nem kívánok mégegyszer. Nincs közöm hozzá, nem is akarom, hogy legyen. Megírtam, hogy oké, persze nem mentem. A minap megint írt, hogy ugyan már, mikor megyek. Egyenesen meg kellene neki mondanom, hogy nekem ez az egész terhemre van? Megharagítani se akarom. Nem lakunk messze, ha nagyon akarom, időm is lenne, de azt az időt inkább másra fordítanám, épp elég dolog van az ember életében, amin túl akar esni, nem akarok még magamra is venni önként ilyet.

2015. máj. 21. 00:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%

Írd meg neki hogy "Ha lesz időm megyek"

Majd kapcsol hogy igazából nem akarsz menni.

2015. máj. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

akkor ha jól értem unokatesód. ha eddig sem tartottátok a kapcsolatot, és számodra nem szükséges hogy beszélgessetek, akkor tényleg ne menj.

mondd meg neki ha nagyon zaklat vele, hogy nagyon elfoglalt vagy munka/suli/család stb.

még azt is megírhatod hogy nem sok szabad délutánod van.

de nem értem, hogy miért maradtál ott egész délután? én 1-2 óra után ha unalmasnak találom akkor valami sürgős befejezni való munkára hivatkoztam volt és távoztam volna.

szóval nem kell bunkónak lenni, de mondd meg neki hogy nincs ennyi szabadidőd

2015. máj. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

Tereld le és kész.

"Bocsi, nagy sok a dolgom/munkám, ezért nagyon fáradt vagyok, most nem jó", "Szólok, ha ráérek"

Amúgy meg gondolom facebookon ír, kapcsold ki neki a chatet, hoyg ne lássa, hogy online vagy, ha ír, pár napig ne olvasd el, mondván nagyon elfoglalt voltál. Majd leesik neki.

2015. máj. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem akarod megbántani, akkor csak az marad, hogy hitegeted, hogy majd találkozol vele, majd beszélgetsz vele, mindig találj ki valamit, hogy miért nem érsz rá: sok a munkád, a dolgod, beteg vagy, elutazol, ilyesmi. Aztán egy idő után úgy is elmarad a hívása. Ha meg összefuttok véletlenül, akkor beszélgettek néhány percig, hogy vagy, mizujs, és megint hárítasz, ha hívna. Mást nem nagyon lehet ilyen esetben csinálni. Az első egy-két hárításon túl vagy, a következő már gyerekjáték lesz! :)
2015. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

"anyám nővérének az egyik lányáról"

az unokatestvéred és a rokonod tehát van közöd hozzá


am meg amit fentebb írtak lassan koptasd le

2015. máj. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
És akkor csodálkozunk, hogy a családok teljesen szétesnek, a rokonok eltávolodnak egymástól. Miért nem akarsz vele beszélgetni?
2015. máj. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy nagynéném olyan, hogy telefonon annyit tud beszélni, hogy az embernek már megfájdul a füle csak attól, mert ott tartja a készüléket. Rokon, nem rokon, de ez a viselkedés teher, és nem mindenki veszi magát észre.

Nyilván vannak elintézendőid, akár át is mehetsz beszélgetni hozzá, de tapintatosan hivatkozhatsz bármilyen elintézendődre, amit aznapra betervezel, és nem akarod máskorra tolni, aztán eljössz, pont. Nem igazán lehet jól (sértődés nélkül) megmondani nekik, hogy a terhedre van a találkozó, inkább tanulj meg diplomatikus és határozott lenni, és tervezd meg a napjaidat, hogy az ilyen ismerősök hozzászokjanak, meddig mehetnek el veled. Anyukámnak van egy ilyen ismerőse, aki órákig képes ott időzni bárkinél. Gondolhatod, hogy sehol nem szívesen látott vendég. Őt is csak így lehetett helyre tenni, és anyukám is csak akkor fogadja lakáson, ha nagyon ráér.

2015. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Most mégis miért kellene unokatestvérrel beszélgetni? Nekem is van egy kettő, akikkel nem akarnék. Na és?

Senki nem csodálkozik a családok szétesésén,amiknek nem ezek az okai.

2015. máj. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
"És akkor csodálkozunk, hogy a családok teljesen szétesnek, a rokonok eltávolodnak egymástól." - Igen, szóval aki bunkó, kihasznál, tolakodik, erőszakoskodik, kéreget, kunyerál, amúgy meg nem keres, csak ha pénz kellene neki, mit kezdjünk ilyen rokonokkal? Csak mert rokon, még nem vagyok segélyszervezet. Szóval pont a napokban hívta fel a szüleimet egy rokonunk, hogy pénz kéne neki, nem pár száz, hanem sok.
2015. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
A kérdező nem írja, hogy a csaj bármit is akarna tőle!
2015. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!