Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen sok nő él...

Tényleg ilyen sok nő él testi-lelki terrorban?

Figyelt kérdés
Már a sokadik az elmúlt napokban akiről olvasok. Miért? Ennyire rosszul választanak, vagy tényleg ők maguk is okolhatók az erőszakért?
2010. ápr. 30. 12:36
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
A legtöbb ilyen nő amúgy sem válogathatna a az érte versengő álompasik között, egyébként sem gondolkodnak úgy, mint mások, mert túlvannak egy ügyes agymosáson (elhitették velük, hogy megérdemlik, másnak nem kellenének, egyedül amúgy sem mennének semmire, a férfi csak megvédeni akarja őket, öngyilkos lesz stb.)
2010. ápr. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
68%
Ezen csodálkozom én is!! Ebben a kategóriában néha olyanokat olvasok, hogy alig tudom elhinni.Szerintem a legtöbben, akik ilyen problémásan élnek, maguk is ilyen családi háttérrel rendelkeznek, és ha van gyerek annak csak megint problémás lesz az élete, pont azért mert ezt látta otthon, nincsenek neki megfelelő viselkedési mintái stb.....és így ez megy tovább és tovább. Tényleg borzalmas, hogy egyesek hogy élik mindennapjaikat, el sem tudom képzelni
2010. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
90%

Őszintén?

Rossz leírni, de van, hogy a nő hibás. Sajnos az én esetemben is ez a helyzet. Csak annyi a különbség, hogy én az áldozat oldalon vagyok, s sajnos a gyerek tisztségét töltöttem be.


Valahogy mindig volt ok, hogy kirobbanjon a vita. Először azt hittem, hogy az alkohol az oka, amiért apám agresszív. Amikor már nem ivott, akkor rájöttem, hogy bizony ő maga ilyen vadállat.

Viszont eljött az az idő, amikor beláttam: anyám sokszor kivívja azt, hogy kapjon egy-egy pofont. Tudta/tudja, hogy hol a határ, mégis szándékosan átlépi. És, ha ez még nem is lett volna elég, akkor ezt az egészet még meg is fűszerezték erős szexmániával (mert ugye nem elég, ha csak erőszak van, kell ez is!). Így aztán én lettem az a gyerek, akinek fel kellett vennie a versenyt a szexszel azért, hogy szeressék. Jelzem, elbuktam.


A legrosszabb az egészben, hogy anyám részben tudatosan csinálta ezeket. Egyszerűen teljesen ledöbbentem, amikor közölte, hogy születésem előtt is rendszeresen kapta a pofonokat. Akkor miért vállalt be engem?

Valahol nem tudom ezt megbocsájtani neki. Neki köszönhetően így 23 évesen nem csak személyiség, hanem szexuális zavarokkal is küzdök. Hurrá!

2010. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Tipikus Pszihologiai eset, mikor a sértett magában kezdi keresni a hibát, éppen ezért nem lép semmit, a félelem mellett ez a másik ok. S az a legszőrnyűbb hogy a bántalmazó is abban a tévhitben él hogy amit tesz az helyes, s hogy a sértett megérdemli amit kap.
2010. máj. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Az erőszaknak,lelki terrornak igenis vannak korai előjelei.Ezt egy fórumon írtam:

Uralkodáson alapuló kapcsolatokról,dirigálós és zsarnok férfiakról ill.nőkről szóló témát szeretnék indítani .

A zsarnok szó hallatán nem sok jó dolog jut eszünkbe.Szinte mindenkinek az uralkodás olyan formája mikor egyének vagy csoportok elnyomott ill.áldozat helyzetbe kényszerülnek mert valaki vagy valakik terror alatt tartja őket.

Leggyakoribb módja az uralkodásnak mikor meghatározzák mit csináljunk,hogyan viselkedjünk és nézzünk ki.pl:valaki beszédes,aktív és megpróbálják az ellenkezőjévé,,idomítani" az adott tulajdonságaival elentétes viselkedésformákra kényszeríteni.Ezzel korlátozni akarják az egyén szabadságát és akaratát letörni aki hosszú távon nem tud ,,jelmezt"hordani magán


Az én esetem is olyan volt mint itt a ,,nagykönyvbe"írva. Szerintem nagyon tanulságos történet érdemes tanulságokat levonni a párválasztás időszakát élő hölgyeknek.

Utólag nem tudom miért jött össze velem az a hapek. 16 éves voltam mikor összejött velem de mindig zavarta ,hogy fiatal vagyok és még öt évig legalább tanulni, fogok.Titokba reménykedett,hogy nem fogok leérettségizni és hozzámegyek feleségül.1 év után dobott .

Első négy hónapba lovagias,rendes,meg nem bántó .Sokat költött rám és a hozzátartozóimra.Túl drága ajándékokat vásárolt indokolatlanul ami anyukámnak gyanús volt de rajta kívül senkinek.Mindenki szemében egy udvarias ,kedves fiatalember.Túl kedves!!

Utána egyik napról a másikra kekeckedős ,piszkálódós,mindent szóvá tevő egyén.

Ellenőrzés alatt tartotta a viselkedésemet és ha valami nem tetszett neki akkor szólt de olyan volt mintha direkt a hibát keresné. Példa:mért vakarom az orrom sűrűn?Mért pislogok sokat?Furán mosolygok (neveletlen vagyok),görbén megyek,rosszul lépek,nem köszönök(pedig nem is értem közel az illetőhöz),nem nézek a másik szemébe,ezt mondtam meg azt mondtam a nővérének de mégse azt mondtam.Ha próbáltam megbeszélni a dolgokat akkor ,,ne magyarázkodjak?Kereste az alkalmat a veszekedésre"Rosszabb mint egy munkahelyi lelki terror.

Olyan kritikákat mondott sokszor, amiket sose kaptam senkitől. Minősítette a műveltségem.pl:Ezt nem tudod?Azt nem tudod?Te nem tanultál földrajzot?Direkt kérdezgetett is,hogy mit tudok és mit nem és főleg olyanokat kérdezett amit biztos nem tudok.

A családján,baráti körén kívül mindenkit kritizált aki nem olyan mint ő proli,paraszt,csozé,igénytelen,nem tud viselkedni,műveletlen,nem kéne így öltözködnie ilyen idősen(ilyen típusú megjegyzéseket használt)

Az emberek szemébe jópofa és mindenki azt hitte rendes.Álrendes meg álilledelmes.


Sznob és zsarnok típus volt .Megmondta mibe nem járhatok és mibe igen.Véleményem más volt akkor az gáz.Kivel barátkozzak kivel ne de ezt nem kel ecsetelni.Minden apróságért összeveszett velem amiért egy átlag ember szerintem nem veszne össze.Provokálta a veszekedést.Pl:anyukája megajándékozott egy sapkával és egy melegítővel amit 60 évesen hordanak és tudták ,hogy nem az én stílusom én meg nem akartam hordani és összeveszett velem vagy ebédnél szedtem annyi kaját amennyit meg birok enni de ő még szedett hozzá és az már sok volt nekem .Ja én vagyok az illetlen!.

A legrosszabb,hogy belém szugerálta milyet buta vagyok,milyen tájékozatlan ,illetlen.Kereste a hibáim.Szórakozni,társaságba nélkülem járt mert,,illetlen"vagyok és beégetem de mások szerint nem vagyok olyan.


Sokszor megzsarolt. Ha nem veszem föl ezt a ruhát akkor hazakísér és szakítás.Direkt olyan ruhát vett ami nem az ízlésem és ha nem vettem föl akkor megzsarolt ,hogy elhagy.Manipulált sokszor.Kihasználta mennyire szerelmes voltam és úgysem hagyom ott.

Nem egy mintakapcsolat volt mert ha szeretek valakit akkor szeretem a hibáival együtt nem átformálni akarom.

Szakítás előtt két héttel vett egy 30 ezer forintos bőrkabátot.Azt hittem szeretetből de utána otthagyott két héttel.

Szerencsés voltam mert ő hagyott el különben nem tudom hogy másztam volna ki belőle.Érzelmileg zsarolt volna,hogy ne hagyjam el.

Valószínű nem voltam és nem vagyok hosszú távon terrorizálható és nem óriási a tűrőképességem ill.alkalmazkodóképességem mert előbb-utóbb megunta az ,,engedetlenségemet"és megpattant.

Még jó,hogy volt több kapcsolatom és rájöttem nem mindenki ilyen.Csak jobbak voltak.

Ha valakinek volt hasonló élménye nyugodtan megoszthatja.

Utoljára Katalin/Anyoka módosította 2010-05-19, 02:57 PM-kor Ok: link törlése



Válasz idézettel Köszönet Egyszerre több üzenet beidézése a válaszban Gyors válasz az üzenere


2 tag köszönte meg Zitacica79 üzenetét:

2011. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Általános infók

Zsarnokság jelei


1. azt mondja, túl érzékeny vagy

2. a barátaid vagy a családod előtt szégyenít meg - például bántó viccelődéssel ugrat, valamiért leszid Téged mások jelenlétében, vagy társaságban elmond Rólad olyasmit, amit korábban bizalmasan osztottál meg vele

3. Rád kiabál, vagy észre sem veszi, és ingerülten, goromba hangon beszél Veled (Tőled pedig elvárja, hogy mindig legyél tündi-bündi, s nem tudja elviselni, ha éppen Te vagy ideges)

4. gúnynéven szólít - vagy akár olyan becenéven, amelyről tudja, hogy nem szívesen hallod

5. gúnyt űz a tájszólásodból, az etnikai hátteredből, vallásodból vagy a társadalmi osztályodból

6. alábecsül Téged, lekicsinyli a kompetenciádat, akár segítőkészségnek álcázva ezt (megtesz helyetted olyan dolgot, amelyet egyedül is meg tudnál/akarnál csinálni)

7. kifejezetten rosszkedvűvé, levertté válik, ha látja, hogy jól érzed magadat: elrontja az örömödet, látványosan savanyú vagy "látod, milyen jó fej vagyok és beletörődök" képet vág, ha örülsz valaminek

8. fenyegetésekkel, vagy érzelmi zsarolással éri el, amit akar (például "nem is szeretsz már engem" megjegyzést tesz, ha éppen nincs kedved házaséletet élni vele)

9. megakadályoz olyan dologban, amit szívesen csinálnál

10. anyagiakban mindent megad Neked, amit csak szeretnél, viszont az egyéb kéréseidet (amelyek teljesítése egy fillérbe sem kerülne) semmibe veszi

11. a.) minden adandó alkalommal kritizál Téged, "soha semmi nem elég jó neki"

11. b.) ő maga viszont a legfinomabban, legnagyobb tapintattal megfogalmazott kritikától is "maga alá zuhan", ingerült vagy búskomor lesz

12. állandóan kétségbe vonja a motivációidat és a céljaidat

13. azzal vádol, hogy rosszat akarsz neki; eljátssza az "ó, én szerencsétlen" jelenetet, úgy tesz, mintha Te volnál egy elviselhetetlen házi sárkány, akitől rettegni kell

14. hasít, feketében és fehérben gondolkozik, címkéz, skatulyáz

15. a kapcsolatotokat háborús övezetnek vagy konkurenciának tekinti (pl. egy nézeteltérés során nem az a legfontosabb a számára, hogy megoldást találjatok a közös problémára, hanem az, hogy ő is "bevigyen néhány találatot" Neked: vagdalkozik, kötekszik)

16. letagad valamit, amit korábban mondott, vagy más módon manipulál önellentmondásokkal, hazugságokkal

17. azzal vádol, hogy teljesen félreérted; egy nézeteltérés során vagy azt a taktikát alkalmazza, hogy úgy tesz, mintha nem értené, mi bajod - vagy éppen Téged kezel úgy, mintha értetlen idióta volnál

18. számon tartja, kivel találkozol, kivel beszélsz telefonon - vagy napközben telefonon "ellenőriz" Téged

19. elolvassa a leveleidet, emailjeidet, sms-eidet, naplódat...

20. nem akar bevonni Téged a közös költségvetés kérdéseibe, mindkettőtöket érintő döntéseket hoz, anélkül, hogy előbb megbeszélné Veled is

21. minden egyes "összeveszés" után fogadkozik, hogy ez soha többé nem fog megtörténni

22. azután, hogy alaposan megbántott egy megjegyzésével, mentegetőzik ("csak vicc volt!"), esetleg kijelenti:"nincs humorérzéked!"

23. azzal vádol, hogy rossz anya vagy

24. azzal vádol, hogy rosszul bánsz vele, addig-addig alázza és pocskondiázza saját magát, amíg meg nem sajnálod és el nem kezded vigasztalni (holott eredetileg Neked volt valamilyen sérelmed!)

25. semmibe veszi, vagy lekicsinyli az érzéseidet, mindig a saját sértettségével van elfoglalva; ha értésére adod, hogy rosszul esett valamely gesztusa, rögtön saját magát kezdi mentegetni: magyarázkodik, hogy ő azt nem is úgy gondolta, esetleg szabályszerű "védőbeszédet" rögtönöz

26. azt mondja, hogy a korábbi kapcsolataiban soha nem voltak ilyen problémái, mint Veled

27. nem figyel oda Rád, ha beszélsz hozzá, vagy félbeszakít; esetleg kimegy a szobából anélkül, hogy válaszolna Neked, vagy bekapcsolja a tévét, csak hogy ne kelljen hallania, amit mondasz

28. témát vált, ha egy bizonyos dolgot meg szeretnél vele beszélni

29. nem nyíltan mond nemet, ha megkéred valamire - viszont kedvetlenül (vagy dühödten, csapkodva) csinálja meg, úgy, hogy abban nincs köszönet, úgyhogy legközelebb már inkább nem kéred meg

30. gesztusaival azt jelzi: nem érdekli, amit mondasz - például forgatja a szemeit, mélyeket sóhajt, dobol az asztalon, vagy kerüli a tekintetedet, és babrálni kezd valamivel, ami a keze ügyébe esik. Jellemző, hogy ha erre rákérdezel, tiltakozik a feltételezés ellen: "még hogy engem ne érdekelne, amit mondasz? Még hogy idegesítenél?"

31. rövidebb-hosszabb időre "nemtárgyalokveled-hangulatnak" tesz ki Téged: ha valamiben nem teszel a kedvére, sértettségében nem szól Hozzád, illetve "levegőnek néz", ha Te szólsz hozzá

32. Téged tesz felelőssé a saját viselkedéséért (például: "Nem kezdtem volna el kiabálni, ha nem teszel megjegyzést a nyakkendőmre")

33. Rendszeresen okoz csalódást a születésnapi vagy karácsonyi ajándék, amelyet kapsz a partneredtől? Feltűnően nagyvonalú ajándékokat kapsz?

Mindkét opció gyanúra ad okot: a figyelmetlenség éppen olyan rossz jel, mint a túlzott nagyvonalúság. Ez utóbbi ugyanis a lekötelezettjévé teszi az ajándékozottat! (Pl. egy üveg parfüm még rendben van. Egy túl drága ékszer már gyanús.)

34. szeretetmegvonással, gyengédségmegvonással "büntet", nem adja kifejezését annak, hogy megbecsülne Téged

35. a Neked kedves dolgokkal kapcsolatban destruktív: például kidobja vagy összetöri valamelyik személyes tárgyadat (esetleg egy vita hevében összetör valamit, amit korábban Te ajándékoztál neki), vagy leszólja a kedvenc színészedet, együttesedet, a barátnőidet - bármit vagy bárkit, ami vagy aki Neked különösen sokat jelent

36. előrejelezhetetlen, megmagyarázhatatlan hangulatváltozásai vannak

37. kedvesebb Hozzád, ha mások is jelen vannak? Vagy épp ellenkezőleg, mások jelenlétében semmibe vesz Téged és önmagát "tolja előre" a társaságban? (Mindkettő egyformán rossz jel.)

38. "Felejthetetlen Ex" szindrómát mutat: gyanúsan szoros kapcsolatot tart az előző barátnőjével/feleségével, illetve állandóan róla mesél Neked, vele hasonlítgat össze Téged

39. a külvilág felé a legjobb arcát mutatja, mások általában kedvelik, jó fejnek találják

40. panaszkodik, hogy folyton lehetetlen kívánságaid vannak

41. akkor viselkedik Veled a legcsúnyábban, amikor éppen nem érzed jól magadat, fáradt vagy, illetve stresszes időszakot élsz át

42. értelmetlen veszekedéseket provokál, rendszerint jelentéktelen ürüggyel - illetve, bármely jelentéktelen ürügyet képes óriási veszekedéssé "felfújni"

43. láthatóan energiát nyer azokból a vitáitokból, amelyek Téged kimerítenek

44. olyasmivel ingerel Téged, amiről tudja, hogy hatékonyan lehet felbosszantani vele (és utána tagadja: "Nem akartalak provokálni!") amíg el nem veszíted a türelmedet - azután "lecsap", hogy hisztis vagy, idegbeteg, agresszív és így tovább

45. megsértődik, vagy egyenesen dührohamot kap, ha nem reagálsz a 44. pontban említett provokációra

46. nem akar felelősséget vállalni olyasmiért, amit Ellened tett, "el akarja felejteni", ami történt, "tiszta lapot" akar kezdeni

47. azzal fenyeget, hogy elhagy, ha nem viselkedsz rendesen

48. azt mondja, hogy nélküle semmit nem tudnál elintézni, vagy, hogy más nem lenne képes elviselni Téged

49. "kemény férfi" módjára, aki "magában tartja az érzéseit" (amelyek egyébként az arcára vannak írva), látványosan búvalbélelt képet vág, és nem hajlandó elmondani, mi bántja (miközben maga a megtestesült világfájdalom) - ezt hívják manipulatív rosszkedvnek

50. önző és éretlen módon viselkedik, de Téged vádol önzéssel és gyerekességgel (vagy más unfair viselkedését Benned véli tükröződve látni)

51. szabotálja a kapcsolatot minden alkalommal, amikor úgy látod, kezdenek javulni a dolgok kettőtök között

52. alaptalanul azzal gyanúsít, hogy "van valakid"

53. megjegyzéseket tesz a külsődre, vagy meg akarja határozni, hogyan nézz ki: "Ne vágasd le a hajadat, azt szeretem, ha a lányoknak szép hosszú hajuk van!", "Mi ez a maskara rajtad?", "Tisztességes nő nem vesz fel ilyen merész ruhát!", "Ne sminkeld magadat ennyire feltűnően, ha társaságba mész!", "Leadhatnál egy pár kilót!", "Olyan gebe vagy!" és így tovább.

54. "akaratlanul" kárt tesz Benned - például figyelmetlenségében bokán rúg, letapossa a cipődet, "véletlenül" kiveri a kezedből a tárgyat, amelyet épp fogsz, vagy Rád csap

55. verbális agressziót a hangerejével is gyakorol: vagy indokolatlanul hangosan beszél - pl. egy teljesen hétköznapi beszélgetés során is kiabál -, vagy szánalomkeltő szándékkal az orra alatt motyog.

56. túl féltő, túl oltalmazó magatartást tanúsít Veled szemben

57. megakadályozta, hogy dolgozz vagy tanulj? (Nemcsak az számít ide, ha megtiltja, hogy diplomát szerezz vagy állást keress; az is, ha direkt vagy indirekt módon letöri az önbizalmadat, elveszi a kedvedet!)

58. anyagilag kiszolgáltatott helyzetben tart, elszámoltat minden kiadásodról?

59. meggátolt abban, hogy oda menj, ahová szeretnél, akkor, amikor szeretnél?

60. zsarolással éri el, hogy vele maradj (például: "Nélküled nem érne semmit az életem és öngyilkos leszek, ha elhagysz")?



Ha a felsoroltak közül akár csak 1-2 is akad, ami rendszeresen megtörténik Veled, akkor fennáll a valószínűsége annak, hogy kapcsolaton belüli lelki terror áldozata vagy. Ha kétségeid vannak, vedd elő a listát egy hét múlva, és nézd át: megtörtént-e bármelyikük?



Van néhány összetéveszthetetlen jele a lelki terrornak. Ha a fentebb felsoroltak olvasásakor a dőlt betűvel kiemelt pontok közül akár csak egyetlenegyet is találsz, amely akár csak egyetlenegy alkalommal is megtörtént Veled, ez már egyértelmű jele annak, hogy áldozatszerepbe kényszerültél.

© RavenAngel 2010.

Utoljára Katalin/Anyoka módosította 2010-06-05, 03:51 AM-kor Ok: linkek törlése



Válasz idézettel Köszönet Egyszerre több üzenet beidézése a válaszban Gyors válasz az üzenere


Hirdetés

Zitacica79

Nyilvános adatok megjelenítése

Küldj privát üzenetet Zitacica79 részére

Email küldése Zitacica79 részére

Mutasd Zitacica79 összes üzenetét

Zitacica79 felvétele a kapcsolataim közé



Régebbi üzenet


(#12)

Zitacica79

Állandó Tag


Zitacica79 logója


Státusz: Elérhető (online)

Üzenet: 110

Köszönet: 9

8 alkalommal 7 üzenetét köszönték meg

Regisztrált:: Apr 2010

Hol: Mezőberény


Jelentsd a Moderátornak

2010-06-04, 07:26 AM


Csattanós lelki pofonok

2005. május 10.


*Csak kettesben vagyok boldog.* Ez a mondat az első vészjelzés. A férfi igyekszik elszigetelni kedvesét másoktól, és teljesen függővé, kiszolgáltatottá tenni. Az első lépést újabbak követnek. Lelki terror, gyötrés. A nő futna. De merre, ki hinne neki...



Fájdalmat okozni nemcsak ütéssel, rúgással, harapással lehet. A szavakba öntött kegyetlenkedés ugyanolyan fájdalmas lehet, mint a testi bántalmazás – sebei, bár láthatatlanok, súlyos sérüléseket képesek okozni.

Vérig sért



A vérig sértő szavak alkalmasak arra, hogy az egyik fél megfélemlítse, ellenőrzése alatt tartsa, lelkileg megnyomorítsa a másikat. Uralkodni akar a kapcsolaton és a partnerén. A lelki bántalmazás eszközeivel többnyire a férfiak élnek.


- A gyakori megalázással az a céljuk, hogy aláássák partnerük önbecsülését, elzárják családjától és barátaitól.

- A bántalmazó érzelmei szinte teljes megvonásával is kínozhatja és sakkban tarthatja áldozatát, vagy azzal, hogy csak éppen annyi kedvességet adagol, amennyi feltétlenül kell ahhoz, hogy az áldozat ne akarjon kilépni a kapcsolatból.

- A lelkileg bántalmazott nők egészségügyi problémái szinte megegyeznek a fizikailag sérültekével – gyakori migrénes fejfájás, gyomorfekély, gyomorgörcs, nyak- és hátfájás kínozza a megkínzottat. Kellemetlen tünet továbbá az állandó kimerültség és étvágytalanság.

Halálra gyötör



Számos árulkodó jele van annak, hogy a férfi hajlamos a lelki bántalmazásra.


- Elragadó és gáláns az udvarlás időszakában. A kapcsolat egy későbbi szakaszában azonban képes gyökeresen megváltozni.

- Rajongó szerető – kezdetben isteníti a nőt. Azt érezteti vele, hogy még sohasem volt ilyen nagyszerű kapcsolata. Aztán letaszítja a neki emelt trónról, mindenért leteremti. Pedig ez veszélyes: a nő halálra gyötri magát, hogy ismét olyan lehessen, mint akkor volt, amikor még mindent „csodálatosan” csinált.

- Vonzó férfiként viselkedik a külvilág előtt. Az ismerősöknek fogalma sincs arról, miként viselkedik olyankor, amikor nincsenek tanúk. A nő megzavarodik – mindenki irigyli, és szerencsésnek tartja azért, milyen vonzó férfival él.

- Kétkedő környezete teheti még kétségbeesettebbé a nőt. Hiszen míg a fizikai verés jelei miatt az ismerősök sajnálják az áldozatot, addig a lelki sérelmeket kétkedve kezelik. A látható bizonyíték hiánya miatt sokszor nem is nagyon hisznek az áldozatnak. Normális a vele szemben alkalmazott viselkedés – gondolja egy idő után a lelkileg sérült nő. Hiszi, hogy ez az, amit érdemel. Ezért aztán nem is panaszkodik senkinek.

- Kedves és elragadó lehet olykor a férfi. Nem véletlenül – ez is egy praktika. A legtöbb agyonkínzott nő a boldog napokon azt hiszi, az egész otthoni pokol csak az õ fantáziájának a szüleménye.

Kényúrrá változik



Az elragadó férfi egyik napról a másikra durva, erőszakos kényúrrá változik. Persze szép gondolatoknak nincs híján:

- A szerelem mindent legyőz - Elsőre romantikusan hangzik, de nincs olyan kapcsolat, mely megoldana minden problémát.

- Minden rossznak másvalaki az okozója - Ha ő sohasem felelős semmilyen tettéért vagy kellemetlen eseményért, párja nyugodt lehet afelől, hogy előbb–utóbb őt fogja okolni mindenért.

Utoljára Katalin/Anyoka módosította 2010-06-15, 08:33 AM-kor Ok: link törlése 06.05., ismét link törlése



Válasz idézettel Köszönet Egyszerre több üzenet beidézése a válaszban Gyors válasz az üzenere


Zitacica79

Nyilvános adatok megjelenítése

Küldj privát üzenetet Zitacica79 részére

Email küldése Zitacica79 részére

Mutasd Zitacica79 összes üzenetét

Zitacica79 felvétele a kapcsolataim közé



Régebbi üzenet


(#13)

BasinD

Állandó Tag


Státusz: Nem elérhető

Üzenet: 22

Köszönet: 2

0 alkalommal 0 üzenetét köszönték meg

Regisztrált:: Jun 2010

Hol: Erdély, Románia


Jelentsd a Moderátornak

2010-06-04, 12:12 PM

2011. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt két barátnőm akinek terrorista párja volt.Mindkettő rossz családi,szociális körülmények között nőtt fel.Mindkettő alapból olyan felfogású,hogy azt kell csinálni amit a férfi mond.És mindkettő kocsmába ismerkedett meg lovagjával.Természetesen az olyan pasikat is vonzotta.Egy pszihológus is mondta nekem,hogy ezek vonzzák egymást.Az ilyen nő egy ,,normális"pasival nemtud mit kezdeni.Ez tanult tehetetlenség.Egyik sem feminista típus.Amikor én jártam ilyen pasival az egész családom ,,rendbe tette a lelkivilágom" azaz próbáltak észhez téríteni,hogy azért csak nem kéne eltűrni mindent vagy ott is lehet hagyni az a hülye faszit.
2011. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!