Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is gyanús a dolog vagy...

Másnak is gyanús a dolog vagy csak én vagyok hülye?

Figyelt kérdés

Féléve ismerem a páromat. Gyakorlatilag együtt élünk, bár "hivatalosan" nem költöztünk össze, mindössze a legtöbb cuccom nála van. Nekem van egy 36nm kis lakásom, az övé jóval nagyobb, családi ház. Tegnap beszélgettünk, aminek az az összegzése, hogy jövőre megszületik az első babánk, az én lakásomat kiadjuk, vagy eladjuk, aztán lesz még 1-2gyerek és én szépen nevelgetem őket otthon, ő pedig megteremt nekünk mindent. Kérdezem én: és mi van velem? a terveimmel, a vágyaimmal? 22éves vagyok, imádom a gyerekeket, de most állok diplomázás előtt, aztán munkát szeretnék találni, nem akarom idegeneknek kiadni a lakásom..stb.

Ha nemet mondok elhagy?


2010. ápr. 30. 18:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

Az első az legyen már most az elején,hogy beszéljetek meg MINDENT!A megbeszélésen alapszik minden!Valamint a kompromisszumokon!Ne hallgasd el,hogy mit érzel,mert akkor ez így is fog maradni!A lakást meg semmi féleképpen ne add el,még akkor sem,ha már évek óta együtt vagytok!Ma már az nagy kincs!Ha összeköltöztök,akkor nyilván a nagyobba és a másik üresen marad!Akkor igenis ki kell adni albérletbe,mert később az jó lesz a gyerekeknek,ha tényleg akartok4De ha esetleg ez a kapcsolat nem működne egy idő után,akkor nem az van,hogy nem tudsz hova menni!

Tényleg nagy kincs ma már!

2010. ápr. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
ha jól láttam valóban atyai példa van előtte. az anyukája eléggé nyuszinak tűnt. de én nem akarok pusztán házicseléd lenni, én is szeretném megmutatni (elsősorban magamnak) hogy mire vagyok képes. Fűt a becsvágy is, mert kutatónak készülök, mióta az eszemet tudom. Ha belekényszerít (ő és az élet) az állandó otthonlétbe, vajonmeddig bírom cérnával? A gyerekkérdés sem került napirendre még nálam. Biztos önző vagyok, de én valóban szórakozni, utazni, "élni" szertnék még. Talán 10év múlva...
2010. ápr. 30. 19:24
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket sem nekünk kellene elmondanod.
2010. ápr. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
mondhat ilyet egy nő a mai világban ítélet nélkül?
2010. ápr. 30. 19:31
 15/19 anonim ***** válasza:
62%

Hát sztem mond meg a barátodnak, hogy lediplomázol, és utánna mehet a dolog!!


Ahhoz hogy gyest kapjál úgyis melóznod is kell valamennyit..


Egyébként gyerek mellett vagy amíg a terhesség első felében vagy akkor is lehet tanulni levelezőn, a lakásod kiadásából meg meglenne a tandíj! Sokan így csinálják..


Sztem arany életed lenne, össze lehet ezt egyeztetni csak gondold végig normálisan..

2010. ápr. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%
Én se vagyok karrierista, de 22 évesen még ne legyél ennyire elkötelezett vki mellett! Legyen csak meg a kis lakásod, a függetlenséged, bőven ráérsz 28-30 kor környékén ezen gondolkodni. Megszülöd neki a gyereket, nem lesz lakásod, ő elkezd inni, nőzni aztán majd azt mondja, hogy "ott az ajtó lehet menni" (jobb esetben) vagy nem is tudsz hova menni. Hány ilyen kérdést írnak be , te jó ég!? A családot úgy kell "összerakni" hogy ne csak az ő , hanem a te vágyaid is terei kapjanak. Így van, tessék dolgozni, még ismerkedni az élettel. Attól még lehettek egy pár, kipróbálhatjátok az együttélést stb. Ha nem érti, akkor valahol önző.
2010. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%
és bocs a drasztikus példáért (dehogy lenne jó ha elkezdene inni meg nőzni!) , csak azért írtam ilyen "rossz" példát , hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy egy nő a függetlensége elveszítésével sok mindent kell, hogy feladjon...
2010. ápr. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát nekem ez azért elég durva.

23 évesen szülni, feladni a vágyaidat, hogy kutató legyél, ami tiszteletreméltő, és elég elkötelezett pálya... és otthon ülni utána életed végéig...

Figyelj, ha ezt várja el tőled, nem azt mondom, hogy nem szeret, de végtelenül önző módon gondolkozik. Nehogy belemenj, neked is csak 1 életed van!

Ráadásul mindezt félév után...

2010. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérdezed meg tőle, hogy ez most így parancs a részéről, vagy ezek az ő vágyai, vagy csak egyszerűen elfelejtette megkérdezni a te véleményedet is? Mert nem mindegy, hogy csak elmondta, amit ő szeretne, esetleg nem vette észre, hogy a te verziód lemaradt, vagy mindenképpen ezt akarja tőled.


Nem értem, miért nem kommunikálnak az emberek rendesen egymással. Ha úgy érzed, hogy valamit nem tisztáztatok, hát miért nem kérdezed meg tőle? Ki tudná ezt helyetted kitalálni? Én bármit meg merek kérdezni az élettársamtól, akivel 6 éve élek együtt. Ami csak eszembe jut. Néha órákig fenn vagyunk és dilemmázunk dolgokon éjjel is, de lerendezetlenül nem hagyunk semmit, ez nálunk alapelv.

2010. máj. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!