Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élők, akik évente...

Külföldön élők, akik évente 1x járnak haza: Van tervetek arra vonatkozólag, hogy mi van, ha egyik családtagotok meghal Mo. -on? Hazautaznátok? Haza tudnátok?

Figyelt kérdés

Külföldön élek már 8 éve és szerencsére nem volt még ilyen problémánk-úgy értem, szerencsére nem halt meg senki. De ahogy egyre öregszik otthon a család, elgondolkodtam, hogy mit tennénk, hogyan oldanánk meg.

A mamáink már elég idősek, 80 körüliek. Viszont apukámnak olyan baja van, amivel élhet még, viszont bármelyik pillanatban...pészmékere van és már volt jónéhány infarktusa. Ha elmondanám mennyi, el se hinnétek, hogy még él. Az orvosok kész csodának tartják. 4. után azt mondják, vége, ő már ezen rég túl van. Világ életében egészségesen élt. Se cigi, se ital, sportolt, futott. Nagyon sok érmét és kupát nyert, meg se tudja ő maga se mondani szerintem, hogy mennyit. Maraton versenyek, Iron man, meg ilyesmik. Pár éve egyre lejjebb kellett adnia a futást, mert még futott pészmékerrel is és egy rövid ideig még eredményeket is ért el. Eleinte versenytársai el se hiték, hogy pészmékere van csak mikor megmutatta a dudort a mellkasán:D De egyre rosszabbul van. Nem tudom, hogy tudnék hazamenni, ha...van egy 5 évesünk és egy egy évesünk. Én most megyek vissza dolgozni. A nagyobbik már iskolás, őt nem vihetném haza, de valószínű a kicsit se. Valószínű, bármelyikünk családtagja is hal meg, egyedül kell hazamennünk. Én csak repülővel tudnék, párom lehet hazavezetne, mert talán úgy olcsóbb, habár időben csak pár napot kap ilyenkor az ember, több, mint 24 órás az út, általában 30 szokott lenni.

Ti mit tennétek? Mi a tervetek? Egyáltalán van rá keret? Nekünk nagyon pénzünk sincs rá.


2015. okt. 30. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Minek vagytok kulfoldon, ha meg erre sincs penzetek? Mi sem elunk nagy labon, de azert annyit mindig felreteszunk, hogy ha veszhelyzet van - mint pl. ez, akkor haza tudjunk menni.
2015. okt. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszt mar jonehany eve kihoztam magammal apamat.


Ha valaki meghalna, termeszetesen hazamennek, egy kulfoldi koltsegvetesbe nehogy mar ne ferjen bele egy fapados repjegy, bar az igaz hogy en Parizsban elek, nem 24 orara, innen 12 ora az ut kocsival :)

Felesegem orosz, nala mar nehezebb a helyzet, az Uralig dragabb a repjegy, de azert ha ilyen helyzet lenne megoldanank.

De erre azert nem art ha van keret. Nekem van biztositasom temetesre. Egy kockazati eletbiztositasbol bejon annyi hogy a hazautra eleg legyen.

2015. okt. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Most nem lenne keret, mert most megyek vissza dolgozni, szóval ha ma-holnap történne, elég rosszul jönne ki. Persze éppen-éppen összekaparnánk.

Az én családom ide nem akar kijönni, és nem is tudnák magukat eltartani, én nekem meg arra nincs pénzem, hogy eltartsam őket.

Sajnos minimálbéresek vagyunk, én ráadásul nem teljes munkaidőben. De nem azért írtam ki a kérdést, hogy valaki megszóljon az anyagi helyzetem miatt. Sokkal inkább a fizikális kivitelezés érdekelne, hogy ki hogy oldaná meg. Haza tudna e utazni, hogyan? Csak az érintett fél menne, vagy az egész család?

2015. okt. 30. 12:04
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi eddig mindig hazamentünk, de csak ha valaki nagyon közelállóról volt szó (pl. barát, közeli családtag).
2015. okt. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Igen, hazautaznánk.

A gyerekek tudnak 1-2 napot hiányozni az iskolából.

2015. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok: nagyon közeli családtagnál jönne az egész család (nagyszülő, testvér, szülő).

A kivitelezés függ több mindentől. A tél közepén nem indulnánk el autóval. Meg egyébként is a repülőt preferáljuk.

2015. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén ez a kérdés, hogyha meghalna ÉDESAPÁM hazautaznék-e?? Nyilván.


De más családtagnál is. A nagyszüleim 90 felett vannak, az esély sajnos fennáll. Én fizetetlen szabadságra is eljönnék a temetés miatt.


Bár bevallom, nem évente 1x járok haza, mert szeretem a szüleimet, és megszakadna a szívem, ha ilyen ritkán látnánk egymást.

2015. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetes, hogy hazautaznank, anyagi oka nem lenne, mondjuk en sem ertem, hogy akkor minek vagytok kint ha olyan eletet tudtok magatoknak biztositani, mint otthon.
2015. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ferjem müszakjaban dolgozik egy magyar, bajai fiatal ember. Ö kölcsönmunkas, ez annyit jelent nemetorszagban, hogy csak akkor kap penzt, ha dolgozik.

Husvetkor meghalt a fiatalember edesanyja.

Ö hazament, pedig nem veti/vetette fel a penz.

Ha, még kölcsön kell kérned, akkor is haza kell menni a temetesre az egesz csaladnak. Ennyi (utolso) tisztelet megjar a közeli hozzatartozoknak.

2015. okt. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Kulfoldon a gyerekek nem hianyozhtanak egy ket napot szigoru tobb sza eu penzbunetetessel fogjak vissza a hianyzast.

Nem mindekinek van annyi penze hogy sok szaz eu utazas morszagi tartozkodast ki tudjon fizetni

2015. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!