Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyámügyesek milyen gyorsan...

A gyámügyesek milyen gyorsan dolgoznak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és elakarok itthonról költözni,kb mennyi idő mire ezt lerendezik? Nagyon fontos lenne...

2016. dec. 1. 10:07
1 2 3 4
 21/36 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

A családjogi törvény szerint:


"77. § (2) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a


szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a


szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll."

2016. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
94%
ha az fontos okból érdekében áll. - ez bizony nem egyenlő azzal, hogy ki kell vinni a szemetet.
2016. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
83%
És szerinted a pasihoz való becuccolást majd fontosnak tartja a gyámügy?
2016. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát, figyi. Nekem szar volt otthon, és egy pasihoz költöztem. Igaz, nem 16 voltam, és legalább volt már egy érettségim, meg egy okj-m. Csak sajnos kiderült, h a pasi nem szeret dolgozni, meg úgy nagy átlagban a fekvésen, a sorozatokon meg a neten kívül semmit nem szeret. Így dolgoztam, jártam másik suliba hétvégén és takarítottam utána. Néha főzött, de ami mocskot hagyott maga után a konyhában, azt nekem kellett eltakarítani. Nem érdekelte, h nem nagyon van pénz, csak legyen kaja meg lehetőleg sör. Oldjam meg. Én meg egy darabig megoldottam, aztán úgy gondoltam, b*sszon egyedül, és elköltöztem. Na nem anyámékjoz, saját albiba. De ismétlem, nagykorú, dolgozó ember voltam ekkor.


16 évesen ne akarj pasihoz költözni, és az anyjáékhoz se, hidd el, nem lesz ez olyan fényes dolog. Én amúgy azt is megértem, ha nem akarsz otthon maradni, mert tényleg van úgy, hogy bárhol, csak otthon ne. Megértem azt is, ha anyádékat ki akarod tenni egy gyámügyi procedúrának, mert igen, van olyan, h az ember inkább bevállalja, mert olyanok a körülmények, és én is azt mondom, h akit vernek, éheztetnek, aláznak otthon, az lépjen a maga érdekében. De! Először is pörgesd végig, h tényleg vernek, éheztetnek, aláznak-e. ANyád, apád elissza-e a pénzeteket, nincs befizetve a víz-gáz-villany, szexuálisan molesztálnak, stb, vagy csak nem kaptad meg az új telót meg nem engedtek el buliba. Mert nagyon nem mindegy. És ha tényleg indokolt a sanyarú sorsod, akkor fordulj a gyámügyhöz, de ne menj a pasihoz lakni. Korai nagyon.

2016. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
*sanyarú sorsod miatt
2016. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

"ha az fontos okból érdekében áll. - ez bizony nem egyenlő azzal, hogy ki kell vinni a szemetet."


Ez a kérdés - és a válaszaitok - szempontjából lényegtelen.

A kérdező kérheti a gyámhivataltól, hogy engedélyezze számára a szülői ház elhagyását (és nem gyám kijelölését, mert az engedéllyel a szülő tartási kötelezettsége és felügyeleti joga nem szűnik meg) és azt a gyámhivatal a szülő ellenvetése ellenére is engedélyezheti. Azt, hogy az a kérdezőnek érdekében áll-e, vagy sem, a környezettanulmányok és a szülő meghallgatása után majd a gyámhivatal eldönti.

2016. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

Én megértem, hogy a kérdező nektek nem szimpatikus, valóban van kivetnivaló a stílusán. Ettől függetlenül a jogszabályok a szemtelen tinikre pont úgy érvényesek, mint bárki másra. És tetszik, vagy nem, a jogszabály előírása szerint nem kell az édesanyja beleegyezése az elköltözéshez, ha a gyámügy engedélyt ad hozzá. Lehet az összes válaszomat lepontozni nullára, mert a jog nem a ti szájatok íze szerint rendelkezik, de ez a tényeken jottányit sem változtat.

Kérdező bemehet a gyámhivatalba, előadhatja a kérelmét, elindíthatja az eljárást egyedül. Azt, hogy a további élete/fejlődése/iskolai haladása érdekében otthon jobb-e maradnia, vagy jobb, ha költözik, majd ők eldöntik.


Én sem tartom jónak, hogy ilyen fiatalon költözik, de kérdező nem a véleményünkre volt kíváncsi.

2016. dec. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Az én ügyemben három év sem volt elég nekik, hogy elintézzenek pár elmaradt láthatást. Reménytelen népség.
2016. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Nem járok bulizni se semmi ilyen..szerintem egy rendes lány vagyok..Egyszerűen elegem lett anyám bántásaiból...apámhoz nem tudok menni nem olyanok a körülmények..mamám anyám mellett áll oda sem mehetek ezt ő mondta...és ha már 200 km-re lakik tőlem a párom végre lehetőségem van közelebb lenni hozzá, és sokkal jobb életet élni mint ami itt van ...És én az időre voltam kiváncsi hogy kb mennyi idő mire ezt lerendezik, nem másra, mert minden mást tudok, olvasgattam keresgettem, de erre az egyre nem találtam választ...
2016. dec. 2. 10:25
 30/36 anonim ***** válasza:
És miért a "családi kapcsolatok" kategóriát választottad a "törvények, jog" helyett? Agyas.
2016. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!