Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szakítanátok a párotokkal...

Ti szakítanátok a párotokkal csak a családja miatt?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretjük egymást, de egyszerűen a családját már képtelen vagyok elviselni. Szinte már betegesen egymás nyakán lógnak és náluk ez teljesen normális. Mikor összejöttünk kamaszkorunkba, még tetszett, hogy az anyja ennyire a szívén viseli a sorsunkat, de mostanra hatalmas teher lett. Egy lépcsőházba lakunk velük.

Az anyja folyamatosan nálunk lóg, rendezkedik, fikázza a főztömet, az meg már tényleg a világ vége, ha mondjuk csak mikrós kaja van. Állandóan azt mondogatja, milyen rossz háziasszony vagyok. (Persze mindezt csak jóindulatból teszi). Az apja elvárná, hogy hozzájuk is menjek főzni meg takarítani. Mert a minimum az, hogy ennyit segítek, de ha ott vagyok mindenen megsértődik. Jobb ha meg se szólalok.

Az öccse a másik "sikertörténet", aki az egész kamaszkorát végigbulizta, kirúgták a suliból, munkája nincs. Az anyja meg folyamatosan védi. Fizeti neki az albérletet, de ha kidobják onnan is, mert mondjuk részegen szétverte a házat, akkor nálunk csövezik, mert itt van még egy plusz szoba, anyósék meg garzonba laknak. A srác exbarátnője a másik kedvenc. Folyamatosan nálunk lóg mióta szakítottak. A páromtól vár vigasztalást. Nem mintha féltékeny lennék egy 18 éves kiscsajra, de azért baromi idegesítő fáradtan arra haza érni, hogy a párom vállán sírja el a bánatát, az én cigimet szívja, az én kávémat issza, az én kedvenc fotelomban, és még csak elküldeni se lehet, mert szegény tiszta depressziós mostanában, és még és még a végén kárt tenne magában.

Komolyan mondom kikészülök ettől a családtól, de a párom nem akar elköltözni.

Már az is eszembe jutott, hogy szakítok vele, de annyira szeretem, és annyi mindent átéltünk már együtt. Lassan 8 éve együtt vagyunk. Ti mit tennétek a helyemben?

25/N


2016. dec. 7. 10:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Nem minden esetben, de a te helyzetedben egészen biztosan. És nem csak a családdal, a pároddal is baj van, ha az öccse nálatok csövezhet és az exe odajár sírni. A párod se normális meg a családja se. Én menekülnék onnan. Tiéd a lakás?
2016. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%
25 évesen 8 éves kapcsolat, kb. itt halálra van ítélve a történet. A pasi anyja állandóan nálatok lóg, a depis 18 éves szintén folyton nálatok lóg, de a pasidat ez nem zavarja, ahogy azt sem, hogy téged folyton kritizálnak, leszólnak, elvárnák, hogy te takaríts és főzz az ő szüleinél is (mégis milyen alapon, wtf). Na, mindegy, felesleges sorolni, a szülőket le lehetne állítani, itt nem a családdal van a legnagyobb baj, hanem a pasid fejében. Én szakítottam volna már rég és élném a 25 évesek normál életét, nem megszokásból lennék egy kisgyerekkel, akinek a nyakára jár a mami és folyton belémköt.
2016. dec. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
8%
Ez a sztori full kamu. A pasi exe 18 éves, de ők már 8 éve vannak együtt. Aha persze. Szóval az exe 10 éves volt, amikor szakítottak. Akkor hány éves lehetett amikor összejöttek? 9? Aha, persze...
2016. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%

Tudod a jó kapcsolat érdekében olyan messze kell költözni anyóstól, hogy papucsban ne tudjon átmenni.

Ezt csak te döntheted el, de azt vedd tudomásul, hogy ez jobb nem lesz, sőt. Ahogy anyósék öregszenek, egyre több segítséget várnak majd el, és mikor már nem tudják ők maguk finanszírozni az öcsit, akkor majd a párodnak kell. Abba bele gondoltál már, mi lesz, ha gyereketek lesz? Meg fogsz bolondulni.

Beszélj a pároddal, legyél ésszerű és higgadt, de ha nem akar leválni anyuékról, akkor ne pazarold rá az idődet.

2016. dec. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
98%
Csak a családja miatt nem. De azért, amiért ilyen töketlen, már simán. Szinte hiheteten, hogy ez valódi kérdés, annyira túlzóan nyomoréknak írtad le a párod jellemét. Ha tényleg ilyen, akkor fuss.
2016. dec. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
98%

Leegyszerűsítve, tömören:

Elmondanám a páromnak, h mi a bajom (jogosan vagy kiborulva) és h a messzebb költözésben látom a megoldást. Ha elzárkózik, akkor már vele is bajom van. Elhagynám, igen. Ez az élet nekem sem jönne be.

2016. dec. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

#3

Szépen hozod a Pista-teszt eredményét. A szövegértés fejleszthető ám, ajánlom figyelmedbe az olvasást.


Itt a legkisebb baj a családdal van. A pároddal annál több. Ha neki megfelelő, hogy az öccse exe nálatok hédereljen, meg hogy mindenki leszóljon téged, ott nagy baj van. Neki kéne ezt elmondani.

2016. dec. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
7-es, én tudod, hogy manapság nem divat a szövegértés. De azért fuss már neki még egyszer a kérdésnek, hátha akkor sikerül értelmezni. Az ex nem a kérdező pasijának az exe, hanem az öccséé.
2016. dec. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Tesztelném a pasidat úgy hogy megmondod neki ezt a bajodat aztán elköltözöl onnan és döntsön hogy ki a fontosabb neki.
2016. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
99%

Az anyja tanítsa meg a fiát főzni, ne téged.

Az apja keressden bejárónőt.

Te meg keress másik pasit.

2016. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!