Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Adnátok tanácsot?

Mit csináljak? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Röviden tömören a testvérem a kutyái miatt nem jön karácsonyozni. Legalábbis közölte, hogy nem kell félni nem fog jönni. A hosszabb történet, hogy nyáron teljeskörű lakásfelújítás volt,törtfehérre lett festve a lakás. Meg akartam beszélni a testvéremmel, hogy mi legyen a kutyákkal, erre besértődött, és közölte, hogy nem kell félni nem fog jönni. Az a gond, hogy a kutyái felmennek az ágyra (ez is új,és nem mosható a matrac), úgy esznek és isznak, hogy minden koszos lesz körülöttük (csempézve csak a fürdőben van), macskám van, aki utálja a kutyákat, a kutyák (bullterrier,pitbull) utálják a macskát. Ezért állandóan résen kell lenni, és zárni az ajtókat. A kutyuk kunyerálnak, kukáznak, rohangálnak, ágyban alszanak, és télen koszosak (ez normális tudom jól). Féltem a lakást ezért. Ez bunkóság? A másik, hogy teljesen kezdünk eltávolodni, mert semmi más nem érdekli csak a kutyák. Más téma sincs. Sehova nem megyünk, ahova igen oda is csak kutyával. Még nyaralni is. Itt volt unokatestvérünk külföldről, de este 11-kor már menni kellett, mert kutyát kell sétáltatni. Kutyakiképző lett (ami persze nem gond, örülök neki), de semmi más téma nincs. Semmi más nem érdekli. Kint voltunk Németországban kb 200 km-re Amszterdamtól, amit szerettem volna megnézni, de "nem érte meg" egy napra oda menni, de most majd a kutyájával vezet 1400 km-et egy kutyás program miatt. Lehet, hogy gyerekes a viselkedésem, de úgy gondolom,hogy fontosabb a kutyái, mint én. Most is gyakorlatilag bezsarol a kutyáival, hogy akkor nem jön. Holott csak valami megoldást akartam arra, hogy vigyázva legyen a lakásra és ne minden a kutyák körül forogjon még az ünnepek alatt is. De én vagyok a szemét otthon is, aki utálja a kutyákat (??). Holott nem utálom, volt is, de ezt már túlzásnak tartom. Nyaraláskor is csak oda lehet menni, ahova kutyával lehet. Mit csináljak, egyre rosszabb a kapcsolatunk. Hagyjam a francba az egészet? Úgy érzem egyikünk sem akar igazán alkalmazkodni. Mind a ketten pesten lakunk. És mondom, nem utálom a kutyákat, de azt túlzásnak tartom, hogy minden körülöttük forogjon, és egyszerűen semmi más nem érdekli. Hagyjam a francba az életét meg őt is, vagy mit tanácsoltok? Anyám testvéremnek ad igazat, szerinte utálom a kutyákat.. Meg minek féltem a lakást, nem lehet így élni.. Igaz is, de attól még lehtne vigyázni rá szerintem.
2016. dec. 9. 08:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom nem vigasztal, de neked adok igazad. Szerintem hagyd az egészet, ha nem jön nem jön.


Azért legalább anyámtól megkérdezném, ő mit szólna hozzá, ha magammal vinném a macskát is legközelebb és megengedném neki, hogy mondjuk az asztalról egyen és a virágcserépbe végezze a dolgát (aki még nem látott ilyet: ez a virágföld kikaparásával és a növény elpusztulásával jár).

2016. dec. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%
Én teljesen megértelek, őt viszont nem. Nálunk nincs kutya, és vendégségbe sem hozhat senki, mivel az én lakásom és nálunk ez van. Ha ő nem bír a kutyák nélkül lenni a saját testvérével, akkor maradjon otthon.
2016. dec. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Lehetett volna, hogy pl a fürdőbe lett volna az etetés meg az itatás, mert ott csempe van, és azt lehet takarítani. De megsértődött. Egyéb probléma is van közöttünk, szóval lehet ez már az i-re a pont. Teljesen mások vagyunk, gyerekként sokkal jobb volt a kapcsolatunk. Bánt a dolog, de úgy érzem, hogy ez így nem mehet a jövőben tovább.
2016. dec. 9. 09:01
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a tesód meg szüleid hol élnek, de hozzám senki se hozhatna kutyát vendégségbe, főleg nem a lakásba!

Mondom ezt úgy, hogy nekem két kutyám van (többek közt ezért sem).

Nekem ez valami új, én most hallok ilyet először, hogy valaki a rokonokhoz viszi magával a kutyáit is. Pedig több ismerősömnek és rokonomnak van, és családtagként szeretik őket, de eszükbe nem jutna áthozni.

Főleg akkor, ha nálatok a macskával nem jönnek ki. Elvégre miért lenne a te macskád kevésbé családtag, mint az ő kutyája?!


Ilyen ember esetén gondolom az se lenne kérdés, hogy ha van olyan kisgyerek a családban, aki nem jön ki a kutyáival, akkor vagy hagyja hogy megharapják, vagy zárd el a gyereket, amíg ő jön, mert a kutya az első.


Sosem értettem az ilyen embereket.

Többnyire ők azok, akik képtelenek emberi kapcsolatokat kiépíteni, és arra hivatkoznak, hogy azért, mert a kutyák sokkal értékesebbek. A miért kérdésre 99%-ban azt felelik, mert a kutya akkor is szeret és nyaldos, ha előtte megvered (vagy hasonlót). Hát, amíg így állnak az emberekhez is, addig tényleg a kutyájuk lesz az egyetlen, aki szeretni fogja őket.


Szerintem ne erőltesd ezt a kapcsolatot, nem vesztesz vele semmit, ha ezentúl csak ritkán (esetleg soha se) találkoztok. Sok jó eddig se volt belőle.

2016. dec. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a testvéredet, hogy legyen ő a házigazda! Te meg este,vagy másnap hazamész a cicádhoz.
2016. dec. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
14%
Természetes a testvérek eltávolodása!
2016. dec. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Ez így nagyon hosszú, de anyám szerint én vagyok a patkány meg társai. Másik, hogy megemlítettem tesómnak, hogy Prágába nem biztos, hogy jó ötlet kutyát hozni, mert rohadt drága a vonatjegy a kutyának (igaz nincs közöm hozzá, mert ő fizeti)és hogy megyünk be múzeumba, várba, de akkor is sértődés lett. Végül megbeszéltük, hogy akkor marad a szálláson,ha akarunk múzeumba menni, meg szilveszter éjszakáján, de most már ott tart, hogy velem nem jön, megy a kutyával. Pedig itt sem bunkóságból mondtam, csak úgy gondolom, hogy nem feltétlen jó ötlet, mert ez nem egy hegyes, zöld terület. az tény, hogy sokszor leszólom, de úgy gondolom, hogy beteges, hogy minden döntését a kutyáknak megfelelően hozza meg. Még saját maga elé is a kutyákat helyezi. Elém meg már depláne, de mondjuk ezzel nem tudok mit kezdeni, igaz elfogadni még nem sikerült (lehet ez a fő probléma).
2016. dec. 9. 09:10
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi kertes házban lakunk és nekünk is van kutyánk, kint az udvaron. Szeretem, okos, szófogadó kutya, de nálunk nincs heye a házban. Egyik barátnőmnek van szoba kutyája és sétáltatta amikor összefutottunk. Behívtam, de megkértem, hogy addig hagyja kint a kutyát az udvaron. Hát erre ő megsértődött és inkább elmentek. Azóta nem beszéltünk, nem vesztettem semmit.


Szóval hagyd a dolgot. Majd rájön, ha meg nem hát így járt. Valahogy nem fér a fejembe, hogy anyukád is mellé állt, na mindegy. Viszont én sem szeretném úgy tölteni az ünnepet, hogy kutyákat felügyelek, hogy épp mit kennek vagy ugrálnak össze.

2016. dec. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Igen, valószínüleg az a probléma, hogy teljesen más a felfogásunk, máshogy látjuk a dolgokat, ezért marjuk egymást. Feltehetőleg jobb lesz, ha hagyjuk egymást, mert ennek így semmi értelme. Csak kikészítjük egymást. Szeretem a kutyákan, nem erről van szó, csak azt nem, hogy nincs semmi kompromisszum, csak a tények. De ez feltehetőleg abból adódik, hogy teljesen más az értékrendünk, felfogásunk, életvitelünk. Ez van.
2016. dec. 9. 09:13
 10/35 A kérdező kommentje:
Feltehetőleg (és részben jogosan) bántja, hogy nem fogadom el, hogy kutyás lett, de ő sem képes éppen kompromisszumot kötni. Makacsok vagyunk:)
2016. dec. 9. 09:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!