Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok a barátom családjáv...

Nem akarok a barátom családjával karácsonyozni, de ő mindenképp ragaszkodik hozzá. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem olvastam el, de így ünnepek előtt biztos sok hasonló kérdés van, előre is bocsánat, ha már a könyötökön jön ki.


Régebben egész jól kijöttem a barátom családjával, aztán volt egy nagyobb veszekedés, amiből rosszul jöttem ki. A barátom ikertesvérét csalta a barátnője, akivel nagyon jó kapcsolatom volt/van és szánom-bánom, de néha falaztam neki. Nem azért,mert helyeseltem a viszonyát, vagy bármi ilyesmi, hanem tudtam, hogy szerelmes a barátjába, csak ő elhanyagolja a hálószobában és ebből van a probléma köztük. Semmiképp nem akartam bekavarni a kapcsolatukba.Aztán már amikor eljegyzésről volt szó kiderült minden, persze az is, hogy én szinte végig tudtam. A barátom nem haragszik, a tesója is megérti, hogy 1. a lány közelebb állt hozzám 2. nem akartam belekeveredni az egészbe, ez az ő dolguk.Az anyukájuk és a mamájuk nem ezen a véleményen van, szerintük hátba támadtam a családot, hülyét csináltam a barátom tesvéréből és nem látnak szivesen a családi asztalnál.Nyilván megértem, hogy haragszanak, tudom, hogy nem így kellett volna, volt bűntudatom is rendesen, de nem tudom megváltoztatni már a dolgokat. Elmondtam már nekik is, hogy sajnálom leginkább azt, hogy megromlott velük a viszonyom és ennyire haragszanak rám. Már egy éve azt hajtogatják, hogy előbb vagy utóbb én is meg fogom csalni a barátomat, ugyanolyan vagyok, mint a tetsvére barátnője, nem bíznak bennem és jobb lány való a barátom mellé.

Karácsonyra is csak a barátomat hívtak meg, de ő kijelentette, hogy vagy velem megy, vagy sehogy. Így már engem is "nagyon szívesen látnak", de őszintén megmondom, hogy nincs képem úgy odamenni, hogy nem akarják. Viszont azt sem szeretném, hogy a barátom ne legyen a családjával. Hiába mondom, hogy nem zavar, ha egy napot külön töltünk, legfelejebb én haza megyek a saját szüleimhez ő pedig utánam jön másnap, vagy lehet más megoldás is, ragaszkodik hozzá, hogy legalább most legyen béke és újra együtt legyen a "család".

Örülnék én is, ha megbocsájtana legalább az anyukája, mert nagyon kedvelem alapjáraton, de előre tudom, hogy végig csak a lejáratást és a beszólásokat fogom kapni. Ti így elmennétek?


2016. dec. 15. 11:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
44%

Mivel "falaztál" neki, igenis belekeveredtél.


Egyébként meg hogyan akarod, hogy megbocsássanak, ha el sem mész hozzájuk?

2016. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is menj el, kérj bocsánatot, de ne arra a logikára, hogy szerelmes volt és blabla. Hanem, hogy te nagyon feszengtél ebben a kérdésben, még húztad halasztottad, hogy szólj-e és nagyon remélted, hogy kiderül nélküled. Így is lett, te nem akartál beleavatkozni más életébe, végülis a járás és jegyesség arra való, hogy megismerjék egymást, hát megismerték. Nem voltak egymáshoz valók stb.

Szóval arra hegyezd ki,hogy nem tudtad mit csinálj, ne pedig arra,hogy te a barátod családja helyett a csajjal gondoltál közösséget vállalni.

A mostani alkalom kellemetlen lesz, de így megoldódhat a dolog, ha nem oldódik meg, akkor úgyis bukó a kapcsolat, mert, ha alapvetően normális anyát szembe állítasz a fiával, abból nem sok jó sül ki. Tudom, hogy itt az oldalon sokan elszeparálódnak a családtól, de ez csak akkor működik, ha valaki nyilvánvalóan bolond és rosszindulatú. Általában inkább megszokják az emberek a családot.

2016. dec. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem se menj. Beszéld meg a barátoddal, hogy menjen ő egyedül. Ezt most te szeretnéd így, nem a szülei, ezért ne kerülje el a szüleit. Esetleg süss valami süteményt és küldj belőle, ez mindenképp békülési szándékot jelezne.


Szerintem a viszony enyhülését jelzi, hogy ha kényszeredetten bár, de meghívtak. De én úgy gondolom, hogy szerencsésebb lenne egy alkalom nélküli meghívás (tehát nem karácsony, nem névnap, nem születésnap), amikor megbeszélhetitek, hogy a múltat ezentúl nem emlegetitek fel, és tiszta lappal indultok a jövőnek.


Egyébként egészen más, ha csupán tudtál a viszonyról, de nem szóltál senkinek, mintha pl. segítettél a csajnak elkerülni a lebukást, fal alibit igazoltál vagy ilyesmi. Előbbi esetben abszolút korrektül jártál el és nincs miért és nincs kitől bocsánatot kérned. Utóbbi esetben érthető, hogy nagyon bánod, amit tettél, és a szüleinek idő kell, hogy megengesztelődjenek irántad.

2016. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Én nem mennék el, mert nem birom már annyira a bántást, fájdalmat (akárkinek van is igaza). Ha te kibirod, akkor menj.
2016. dec. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnálom a történteket.

Hogy döntöttél? Mi lett a vége?

2016. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!