Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyósnak,...

Hogy mondjam meg anyósnak, hogy menjen ki, mikor vendégem van?

Figyelt kérdés
Már nagyon plafonon vagyok tőle! Már két hetem sincs szülésig, és egyre gyakrabban jönnek látogatni az ismerősök, meg barátok. De az a baj, hogy anyós minig bepofátlankodik a szobába, mindegy, hogy ki van ott. De legalább befogná a száját, dumál össze vissza, helyettem válaszol, mintha valami fogyatékos lennék. Tegnap is átjött a testvére, megnézni, hogy mi újság, hogy vagyok, persze anyós egyből ott termett, és ráadásul akkor jött ki a csirkéi közül, és elkezdett dörgölőzni a kiságyhoz.(ami persze szépen mosva, vasalva, el van készítve) Én meg rászóltam, hogy menjen és öltözzön át, mosson kezet, úgy jöjjön, be. Bele sem merek gondolni, mit fog csinálni a gyerekkel. De nem értem mit kell a nyakamon ülni mikor vendégem van. Persze balhé lett belőle, de szerintem jogosan zavar a dolog. Szerintetek?
2008. okt. 7. 14:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
81%

Két lábbal rúgd ki a mamát ha nem fogja fel hogy gyereket szarba nem fektetünk, kismamát nem idegesítünk, stb, stb.

Van egy határ amit el lehet tűrni, amit meg lehet beszélni, a csirkeszarosan a kiságyhoz dörgölőzés nincs ezen a határon belül.

2008. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem ismerjük a pontos körülményeket(miért laktok ott, meddig laktok ott, milyen mértékben függtök tőle), így csak annyit lehet tanácsolni, hogy finoman, de határozottan próbálj meg beszélni vele, ha nem megy akkor erélyesen, hogy felfogja hogy ha idegesít akkor az a picire sincs jó hatással, a higiéniára pedig nagyon figyelj oda és közöld hogy nem akarod a gyerekedet koszos cuccok közé szülni. Tudom hogy a régi öregek mindig azt hajtogatták, hogy ők "annakidején nem mosdottak éjjel-nappal mégis felnőttek", de azért mindennek van határa. Jó egészséget!
2008. okt. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Én is voltam hasonló helyzetben régebben,eleinte nem szóltam soha,mert tisztelem az anyósomat,de aztán mikor már túlzásba vitte,bebe szólogattam neki.De nálunk ez sokkal bonyolultabb,dolgok végett járkált mindig ,,segiteni,,Ő szerette volna pótolni, azt a gondoskodást amit a fia,nem tud nekünk megadni.A házasságunk eléggé megromlott.Anyósom már nem lakik itt,de vele most jó kapcsolatban vagyok.

Szerintem,most még időbe vagy,szépen ülj le vele és beszéljétek át a dolgokat.Segitsen,de csak ha kéred,ne mindig,mikor úgy is csak zavarna téged.Még az is lehet ,hogy megérti anélkül ,hogy megsértőde.Majd ha meglesz a pici,akkor már neked nem lesz annyi időd a vendégekre,hagyd ,hogy ebben segitsen. A tyúkólas ruháról ,meg le kell szoktatni,azzal tényleg ne menjen a kicsi közelébe...

2008. okt. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!