Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik akartatok lenni gyerekkoro...

Mik akartatok lenni gyerekkorotokban, és a szüleitek mennyire befolyásolták a döntésed? Kitartottál az álmaid mellett vagy teljesen más szakmában dolgozol?

Figyelt kérdés

2016. dec. 22. 12:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak 17 éves vagyok, jelenleg középiskolai tanár vagy idegenvezető szeretnék lenni (tudom, nem éppen párosítható szakmák, nyilván előbb-utóbb döntenem kell majd). Szüleim sajnos minimálisat támogatnak, ők azt akarják, hogy a családi könyvelőcéget vigyem tovább, mert abban van a pénz és kb.mindenki hasonló véleményen van a rokonságból, hogy tanárként felkopik az állam, az idegenvezető meg lassan úgyis kihal és soha nincs otthon stb. Szóval így elég nehéz, de én ki szeretnék tartani az álmaim mellett.

Egyébként 11 éves koromig csillagász akartam lenni, csak ahogy kezdődtek az egyre súlyosabb gondok a matekkal, úgy jöttem rá arra is, hogy sajnos ezt nem nekem találták ki.

2016. dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%
Kis korom óta az egészségügyben szerettem volna elhelyezkedni.Volt,hogy szülésznő,máskor orvos szerettem volna lenni.A szüleim támogattak benne.Végül ápolónő lettem,és nem bántam meg.
2016. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%

Arra emlékszem, hogy oviban csillagász szerettem volna lenni. Illetve sokáig érdekelt a földrajz és elképzeltem magam, hogy olyan helyen dolgozok mint a NASA vagy éghajlat kutatóként stb. Akkoriban nagyon hatottak rám a katasztrófa filmek.


13-14 évesen meg Bejött a képbe a vészhelyzet meg ehhez hasonló témájú filmek, meg szerettem volna tanulni az orvosi latint és ilyen debilségek. Középiskolába végül eü tagozatra mentem és érettségi után ott maradtam egy OKJ-re. Jelenleg ezt a vonalat viszem tovább és egyetemen tanulom ugyan azt amit OKJ-n. A célok közt lenne egy külföldi Msc is, ha azt elvégezném itthon egyedülálló lennék vele.


Senki nem korlátozott aminek Örülök és azt csinálhatom ami érdekel.

2016. dec. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%

Gyerekként állatorvos akartam lenni, ami szerintem ez a kisgyerekek között elég népszerű álom, de rájöttem, hogy nem igazán megy a kémia, illetve a műtétek, és a nagyon beteg állatok látványát se tudnám huzamosabb ideig elviselni, így letettem róla.

10.-11. osztályban jött az elgondolás, hogy vagy jogra, vagy közgázra szeretnék menni, végül jogra, és gazdasági szakokra felvételiztem, és most gazdasági szakon vagyok másodéves.

A szüleim nem igazán befolyásoltak ilyen szempontból, csak azt szerették volna, ha egyetemre mennék, illetve hogy olyan szakra, ami érdekel is.

2016. dec. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Vendéglátós akartam lenni, de soha nem voltam kitartó és erőszakos. Gimnáziumi eredményeim alapján a tanárképzők és az agrár felsőoktatás jöhetett szóba, agrármérnök lettem apám nyomására több , mint 20 éve, de minek. Igy még azt sem mondhatom el magamról, hogy a magam erejéből lettem egy senki..
2016. dec. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%
Én pilóta akartam lenni, de kiröhögtek, azt mondták, lányok nem lehetnek azok. Letettem róla és nem lett belőlem semmi, külföldön takarítottam, most recepciós vagyok. Azóta is bánom, de már nincs önbizalmam, hogy belekezdjek.
2016. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Politológus akartam lenni. A szüleim nem engedték, teljesen más irányban tanultam tovább. Szeretem a mostani szakmám, jó is vagyok benne,de ez egy örök tüske marad a lelkemben.
2016. dec. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 16-os, miért nincsen? Az ma már ne tartson vissza, hogy fú a női pilóta az milyen ciki, mikor manapság a rendőrtisztire lassan több lány jár, mint fiú és önszántábòl a hadseregbe bevonult katonanő sem egy van a világon:) egyenlőség van, mindenki azt tanul, amit szeretne. Meg akkor ennyi erővel férfi légiutaskísérők se legyenek, hiszen az meg hagyományosan női szakma volt.

Persze nyilván valószínűbb, hogy egy recepciós fizetésből nem igazán fog kijönni a pilótavizsga, de ha egyszer adottak lesznek a körülményeid, eszedbe ne jusson csak azért meghátrálni, merthogy "az asszonynak a konyhában vagy max a fodrászszalonban a helye" :)

2016. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Egészen 8. osztályos koromig fodrász szerettem volna lenni. A szüleim támogattak, egész jó kézügyességem is volt szép hajakat tudtam már akkor is csinálni ismerősöknek. Végül valami megváltozott egyik napról a másikra. Nem tudtam, hogy hová menjek tovább tanulni. Végül egy erős gimnáziumba mentem. Leérettségizem, ott volt már, hogy a felvételi jelentkezéseket le kell adni. Még akkor sem tudtam, hogy mi szeretnék lenni.

Végül egészségügyi főiskolára adtam be a jelentkezésemet, ápolónőnek. Fel is vettek, ahogy jártam a suliba egyre jobban megszerettem az egészet. Mellette angolt tanultam, mert célom volt az, hogy elhagyjam az országot. Diploma megszerzése után, elkezdtem intézni a kivándorlást Ausztráliába. 4 éve itt élek, ápolónőként dolgozom egy sebészeti osztályon. A szüleim mindenben támogattak.

2016. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagy csata volt mind a középiskolás, mind az egyetemi jelentkezésem. Apám mind a kettőnél sokkal jobban akarta tudni, hogy mi jó nekem. Középiskola előtt érzelmi zsarolással próbálkozott, hogy elérje a célját: mivel az áhított középsulim elég messze volt tőlünk, azt mondta, ha oda megyek, akkor ő elmegy kamionozni és évente 2-szer jön haza egy hétvégére. Az egyetemi felvételim előtt azt mondta, ha nem arra a pályára megyek amit ő elképzelt, akkor menjek dolgozni érettségivel, nem fog támogatni. A gyerektartást persze muszáj volt fizetnie amíg nappalis vagyok, de valóban ezenkívül 3 évig egy forintot nem adott a taníttatásomba, pedig nagyon jól tudta, hogy milyen kevés pénzből élünk. Nem is beszéltünk szinte soha az egyetemről ez alatt, nem kérdezte hogy milyen, mit tanulok, bármi ilyesmi. Egy olyan pályára akart rákényszeríteni, ami diplomaként ugyan jól hangzik, de soha nem volt hozzá érzékem. Biztos jobb lett volna, ha még ha nagy nehezen el is végzem azt a képzést, igazából soha nem értek ahhoz amit csinálok. Azt amit én szerettem volna (és ami végül lettem is), életképtelen dolognak tartotta, de szerencsére az idő maximálisan engem igazolt. Nagyon nehéz volt, de örülök, hogy kitartottam az elképzelésem mellett és olyan munkám van, amit szeretek. És amikor már apu is látta, hogy ez be fog jönni mert sikeres vagyok, onnantól kezdve rögtön elkezdett anyagilag is támogatni... ami persze jól jött, de soha nem fogom neki elfelejteni azt a 3 évet, az érzelmi zsarolásokat és azt, hogy a saját apámnak kellett a legeslegjobban bizonygatnom, hogy nem vagyok hülye.
2016. dec. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!