Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy alkoholista apa mellett...

Egy alkoholista apa mellett hogy lehet normális életet élni? 16/L

Figyelt kérdés

Az "apám" amióta az eszemet tudom mindig is alkoholista volt.


Azt elmondom hogy cigányok vagyunk. De nem trokhárok vagyunk.

Csak az a baj hogy az apam le éget minket állandóan , és trokhárokkal foglalkozik, olyanokkal ál le akikkel még egy hajléktalan se álna le.


Tönkreteszi az egész életünket.


2010 ben , volt egy több milliós autunk, de ő azt is el ba szta mert reszegen vezette es darabokra torte. Elvették a jogosítványát e honapba anya be fizetett neki 80 EZER forintot!!! Hogy vissza kapja a jogsit mi mondtuk neki hogy minek fizeti be ugyanigy inni fog meg nem a családját fogja vinni hanem masokat.

De ő akkor is be fizette.

Amugy az anyamrol se tudok semmi jót mondani szóval egymashoz illok


De az lemne a kerdesem hogy hogy lehet egy alkoholista apa mellett normális eletet élni?


Mindenki elott csak le jarat minket de nem mintha erdekelne mások véleménye.


Van valaki hasonló helyzetben?


2016. júl. 25. 21:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
próbálj meg nagyszülőkhöz költözni
2016. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok velük joba meg amúgy se költöznék egyiknek se a szuleihez
2016. júl. 25. 22:01
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha jól tudom a gyámügynèl kérhetsz segìtséget. Te mit csinálsz? Tanulsz? Ha igen akkor bírd ki az èrettségiig, utána menj el dolgozni ês amint tudsz, szabadulj meg onnan. Ha betöltötted a 18-at mehetsz barátokhoz is ideiglenesen.
2016. júl. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg jól tanulni a suliban, hogy "többre vidd", mint ő. Nem tudom, hogy szakmunkásképzőbe jársz-e vagy gimnáziumba, de legjobb tudásod szerint végezd el, hogy utána munkát kaphass és ezzel segítsd anyudat. Sajnos addig meg ki kell bírnod valahogy.


Pont az ő példáján okulva te ne alkoholizálj és ne fogyassz semmiféle tudatmódosító szert, remélem érted mire gondolok.

2016. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Már nem tanulok. Ott hagytam az iskolát és tudom hogy ez volt életem legrosszabb döntése de nrm tudtam mit csinálni.


Sosincs mit enni, se pénz. Ehen szomjan ruha nélkül hogy járjak középiskolában ami rá adasul 1 óra busszal ....a gyámügyeseknek mit mondjak? Ha nem tesznek semmit itthon nekem végem van utána

El mennek innen intézetbe vagy valami ilyesmi ha lenne rá esély

2016. júl. 25. 22:22
 6/20 Eszter76 ***** válasza:
100%
Nem tudsz olyan középiskolába menni, aminek van kollégiuma? Akkor legalább hétközben nem lennél otthon, a körülményeidre tekintettel szerintem még ingyenes étkezést és tankönyveket is kaphatnál. Ne add fel! Ha nem jársz suliba, nem lesz munkád - és akkor nagy eséllyel ugyanoda jutsz, mint a szüleid. :-(
2016. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

Szóljál rá ha lejárat, hogy "fater pofád lapos". Ha még mindig pattog mondd neki, "nem szólok többet következőnél már jön a saller".


Garantáltan nem lesz vele több gond.

2016. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az intézet nem a legjobb megoldás szerintem, mert ott esetleg érhet bántalmazás a többi bentlakótól, ha rossz helyre kerülsz. Ha ebben gondolkozol, akkor jobb lenne, ha inkább nevelőcsaládhoz, nevelőszülőkhöz tudnál kerülni. Keresd fel a helyi családsegítő központot és mond el nekik, hogy mi a baj, ott tudni fogják kihez kell fordulnod... Esetleg próbálj keresni egy szép, becsületes csávót magadnak, akinek van munkája és akkor esetleg vele élhetnél, hozzájuk költözhetnél... Vannak ilyenek, nekem voltak ilyen munkatársaim, biztosan találnál. Sajnos aki már ennyire alkoholista, azzal nagyon nem lehet mit kezdeni, apukám is ilyen volt és addig ivott ameddig bele nem pusztult.
2016. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hát koli?? vagy gyere össze egy pasival és lógj nála, bocs ha rosszul tudom,de nálatok ha igaz szerelmet találsz össze is lehet költözni.... nem hinném szüleid bánnák.
2016. júl. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is alkesz volt, nemrég jött ki a kórházból, mert már annyira kikészítette magát, hogy becsinált folyamatosan, nem is sorolom, mert annyira gusztustalan az egész. Világ életemben szégyelltem, úgy mentem férjhez, hogy nem is szóltam neki (2 tanú volt csak), mert égtem volna. Szerintem a legfontosabb a kommunikáció. A lelkére kell hatni, le kell ülni és elmondani, hogy döntenie kell, mit választ. Az alkohol túl keveset ad és mindent elvesz egy ember életéből. A családot, a barátokat, az egész életét.

Előttem is nagyon rossz példa volt, pont ezért 18 évesen elkezdtem melózni és mellette tanultam ezerrel. Úgy voltam vele, hogy 4-5 évig marha nehéz lesz, de utána, ha lesz egy jó szakmám, melóm, akkor szabad vagyok, eltartom magam és azt csinálok, amit akarok. Ez legyen előtted is.

Nekem azóta 2 gyönyörű gyerekem van, szuper melóm és boldog életem. Apámhoz bejártam a kórházba és elmondtam neki, hogy mennyire hiányzott az életemből és hogy akár még most is dönthet, vagy kijön a kórházból és folytatja, de akkor van pár hónapja hátra, vagy összeszedi magát, hiszen előtte az élet, mehetünk együtt nyaralni, jöhet az unokáihoz, tényleg bármi.

Én csak azt tudom neked mondani, hogy egybe ne menekülj soha, ne menj bele egy kapcsolatba csak azért, hogy majd ott jobb lesz, ne szülj azért gyereket, mert abban látod a változást. Először magadat hozd egyenesbe, hogy el tudj indulni az életben. Hogy megállj a saját lábadon. Utána jöhet bármi.

2016. júl. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!