Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik akartatok lenni gyerekkoro...

Mik akartatok lenni gyerekkorotokban, és a szüleitek mennyire befolyásolták a döntésed? Kitartottál az álmaid mellett vagy teljesen más szakmában dolgozol?

Figyelt kérdés

2016. dec. 22. 12:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
80%

Az idők folyamán sok minden szerettem volna lenni, és sok minden voltam, ami pedig nem akartam :D

Kiskoromban (talán nem pont ilyen sorrendben) lenni szerettem volna katona, állatorvos, vasúti kalauz, később, középiskolai pályaválasztás előtt vegyész, majd újságíró (erről a családom egyöntetűen lebeszélt), művészetin kötöttem ki. Nem bántam, szeretek rajzolni, van hozzá tehetségem is, de sosem szerettem volna ezzel foglalkozni hivatásosan. Érettségi után egészségügyben akartam elhelyezkedni, de a továbbtanulásra nem kaptam meg az alkalmasságit (plusz a család megint ágált ellene). Pincérnek mentem (ez is szakács lett volna eredetileg), három hónap után otthagytam, egyéb okok miatt. Most egy gyárban dolgozom, könnyű fizikai munkát végzek. Egyetemre készülök néhány év kimaradás után, és szeretném elérni az álmomat, hogy sikeres, ismert és megbecsült író lehessek.

A vicc, hogy ebben, illetve általában a művészetek terén a családom a végsőkig támogat. Vagy már csak nem érdekli őket, mit csinálok? Azt mondják, tegyem, amit szeretnék :)

2016. dec. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb koromban tanár akartam lenni, később újságíró. A szüleim pénzügyi pályára szántak, de rájöttek, hogy ezen a téren antitalentum vagyok, szóval rám hagyták.

Tanító-kommunikáció szakon végeztem, az lettem, amit terveztem.

2016. dec. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
14%

Egy egész listám van. Először hercegnő (nem vicc nagyon komolyan vettem 4 évesen :D) aztán balettáncos, utána állatorvos, légiutaskísérő, színésznő aztán szívsebész, aztán végül énekesnő és dalszerző

:'D hogy végül mi lettem maradjon titok ;)

2017. jan. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Tanár akartam lenni még nagyon fiatalon. Informatikai középiskolát végeztem. Tanárként diplomáztam (humán tárgyak). Adminisztrátorként dolgoztam, aztán cégvezetőként kereskedelemben. A kereskedelmet nagyon nem szerettem, teljesen idegen tőlem. Kiléptem, mert végre megtaláltam, mi érdekel igazán (vissza az IT-hez). A szüleim támogattak, csak a nyelvtanulás terén volt némi konfliktus, ami időközben megoldódott.
2017. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
kérdezhették mi szeretnék lenni ? mondtam hát nem tudom , mikor egyszer rá néztem egy makettre és rá jöttem hogy én nehéz gépkezelő szeretnék lenni csak persze ez tanfolyam és 18 éves koromig tanköteles voltam , végül is asztalos iskolába jártam , de a bútor kárpítos szakmát választottam a szakmunkás bizonyítványom meg lett igaz , de sosem dolgoztam benne , nem baj , de nem tettem le róla hogy egyszer nehéz gépkezelő legyek, amúgy kotró-rakodó géppel akartam melózni apám pedig azt szerette volna hogy festő legyek mert ő maga is az és így tudott volna tanítani
2017. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
ügyvéd akartam lenni de végül repülőpilóta lettem a szüleim támogattak ebben
2017. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!