Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan család, ahol nem...

Van olyan család, ahol nem adnak ajándékot karácsonykor?

Figyelt kérdés
Amikor még "jézuska" volt, akkor kaptunk pár könyvet, de utána semmi. Én szoktam a szüleimnek venni valami apróságot, de ők semmit. Ünnepi hangulat sem volt soha, apa megeszik egy pár tányér halászlét külön és ez a karácsony nekik.
2016. dec. 27. 07:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%
Igen nálunk. Sosem volt karácsony fánk ,sosem volt karácsonyi dekoráciok , sosem volt karácsonyi ajándékok ,sosem volt karácsonyi ételek, minden karácsonykor "szüleim" totál részegen becsinálva gatyájukban( pl:bepisilve) aludtak az ágyban.
2016. dec. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%

Amikor gyerek voltam, nálunk is ez ment, megspékelve a szokásos üvöltözéssel, feszültséggel is.


Most már saját családom van, és teljesen másképp tartjuk a karácsonyt.

Egyrészt nem vagyok hajlandó kiborulni, és nem sütök meg takarítok este tízig. Az ünnep nekem is ünnep. Főzünk valami finomat, van sütemény is, de általában ezek a család kedvencei, a hagyományos karácsonyi ételeket egyikünk sem szereti.

Együtt díszítjük a fát a gyerekekkel, zenét hallgatunk, és átadjuk az ajándékokat.

Már 3-4 éves kortól hagyomány, hogy készítünk együtt valamit apának és a tesónak, mert nekik is meg kell tanulni, hogy ajándékot ADNI milyen jó érzés!

Nagyobb ajándékot a gyerekek kapnak tőlünk, mi inkább valami jelképessel lepjük meg egymást.


Utána együtt játszunk, kártyázunk, gyerekpezsgőt iszunk, és nézünk valami filmet, aztán lehet menni feküdni. A mosogatás meg megvár reggelig, én ugyan nem fogok tízkor a konyhában csörömpölni!

2016. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Az egész Karácsony egy nagy "szinjáték".A vége az lesz,hogy mindenki megsértõdik valamiért.
2016. dec. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Nálunk is elég stresszes a helyzet. Az állandó sütés főzés, és már előtte két hete folyamatos takarítás, mosás, díszítés. Idén is én díszítettem fel a házat, kívülről, belülről, takarítottam ki szinte az egész házat. A férfi emberek meg csak feküdtek, és morgolódtak. Én úgy gondolom, hogy kissé eltúlozzák a párom családja...

Ajándékozás része is siralmas. A gyerekek kapnak csak ajándékot, de úgy, hogy maga a gyerek válassza ki, és alig várja a 24.i templom végét, hogy hazamehessen, és végre kivegye a fa alól. Bezzeg az én időmben levelet írtunk a Jézuskának, nem az hogy magam mondom meg anyának/apának, hogy mit vegyen meg nekem...

Annyira szomorú, hogy már tényleg, csak a nagyzolás, a pénzköltés a lényeg, és nem az, hogy együtt legyen békességben a család....

2016. dec. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromba pont ez volt mint amit leirtak sokan ,viszont

Felnötként az én családomba nem ez van nem fözök csak annyit amit megeszünk és szeretünk ,ajándékok nálunk a felnötek is kapnak gyerekek is ,takaritani 1 hét allat csináltam meg bevárlást is lerendeztem nyugiba .nálunk a karácsony közösen is játszunk ,eszünk pihizünk .

2016. dec. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

hmm nézem a válaszokat, de szerintem nem a vallás határozza meg hogy ünnepelik-e a karácsonyt. Én a családommal ünnepelem, ajándékozás, ebéd-másnap újra együtt ebéd+vacsi, jó hangulat stb..

de a barátom (akivel 3éve vagyunk együtt) náluk ez nem szokás, a szülei picit idősebbek, még karácsonyfát sem állítanak, a barátom se akar...nem izgatja ez az egész dolog

azt mondja mikor kicsi volt akkor oké, de hogy már 23 éves, nem kell neki ez az ünnepi hangulat...

így mondja hogy ne vegyek neki semmit se karikor, és ő se vesz nekem...:/

23 l

2016. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

nálunk ünnepi hangulat van, ajándék nem mindig. Mivel évközben akkor vesszük meg a dolgokat amikor szükségünk van rá, így karácsonyra szükséges dolog nem marad, értelmetlent meg nem vesz senki se szívesen a családban. Ilyenkor mindenki kb vesz a másiknak egyet a kedvenc csokijából, és ennyi. Játszunk dumálunk, esszük valamelyik kedvenc kajánk és ennyi:) Hja, a karácsonyi hangulat a közös fa díszítés, aztán nézzük milyen szép :)


szerintem nem az ajándéktól hanem az együttléttől lesz karácsony a karácsony. az egész most ott tart, hogy sulisak már a gyerekeink, ők még kapnak rendes ajándékot, de a fadíszítés, meg hogy jön nagybátyjuk, barátok, nagymama sokkal többet ér nekik, idén már úgy kellett rájukszólni hogy van egy egy ajándék is :) Nem is értik mikor kérdezgetik tőlük de miket kaptak??

a fiam egyik ismerőse pl kapott xboxot, telefont, egy csomó játékot... A fiam meg nem érti, részint hiszen van mindenünk, miért kell a hasznos dolgok megvételéhez a karácsony, részint hogy amúgy nem tudja elmondani a haverja, hogy amúgy mit csináltak, semmi élmény, ennyi, hogy tárgyak.


szóval nálunk ha valami épp karácsonyra esik, vagy lesz valami vicces ötlet, akkor azt betesszük a fa alá, ha nem nem :) Nem az ajándéktól lesz hangulat. a közös idő, a nyugi az ajándékunk egymásnak :)

2016. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!