Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El tudnatok fogadni, ha a...

El tudnatok fogadni, ha a gyereketek olyan kulfoldi part valasztana, aki nem tud egy szot sem magyarul, es nem tudnatok vele kozvetlenul kommunikalni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 18:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
38%

Naná, hogy elfogadnám.

Egyébként nem neki kéne megtanulni magyarul, hanem a rokonság(om)nak minimum angolul. Illene egy nyelvet tudni, és az angolnak amúgy is hasznát vennék.

2010. máj. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:

En is kulfoldrol valasztottam. A csaladom azonnal elfogadta a paromat es mindket reszrol azonnal elindult a masik nyelv minimum alapfoku elsajatitasa. A parom iciri-picirit beszel (inkabb ert) magyarul, a szuleim pedig folyamatosan fejlesztik az angol nyelvtudasukat. (A paromnak nem az angol az elso nyelve, de termeszetesen beszeli)

Nekik ennyit megert, hogy boldognak latnak.

Kulonben is, az elso par pohar utan, kit erdekel, hogy nem beszelsz a masik neylven. Kezzel-labbal, mosolygassal nyitott szivvel es kivancsisaggal mindent meg lehet erteni. :)

2010. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Igen, en azt az 1 fot kerdeztem.


Szerintem sok elvarni egy csaladtol, hogy tanuljanak meg egy masik nyelvet foleg, hogy 40-60-80 eves korosztalyrol van szo elsosorban. Egy embernek konnyebb megtanulni. Mas nem tanul meg erte, ez tiszta sor, csak felnottkent nehez es a magyar meg foleg...

2010. máj. 3. 19:11
 14/28 anonim ***** válasza:
59%

Eleve a párt TE választod MAGADNAK, ebbe a családnak SEMMI beleszólása sincs. Ha nem éltek MO-on, akkor minek kellene a párodnak megtanulni magyarul? CSak azért, hogy jobb esetben évente kétszer találkoztok, minek? Akkor te tudsz tolmácsolni, közös téma úgyse nagyon lenne, amiröl beszélnének.


Az én lányom is német férjet talált, aki TERMÉSZETESEN nem tud magyarul. Szerintem ez az ö dolguk, a szülöknek egyáltalán nem kell beleszólni ebbe.

2010. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Ha látom rajtuk, hogy szeretik egymást és boldogok, főleg a lányom, akkor simán :)

Előbb utóbb úgyis megtanulja a fontosabb dolgokat, mindkét fél.

2010. máj. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
55%
Nekem Anyukám 45 évesen tanul nyelvet. A kor nem számít. És a magyar nehezebb. És jobban szeretem az angolt.
2010. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
55%

Én nem állnék ilyen semmiségért a gyermekem boldogságának az útjába, az a lényeg hogy jól kijöjjenek egymással szeretetben és tiszteletben éljenek.

Az évenkénti x találkozáskor meg a gyereked tud tolmácsolni, ha van kedve a másik félnek megtanulhat magyarul, a kedvese anyanyelvét, de ez nem lehet elvárás.

2010. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Nalunk nem a szulokkel van gond, mert ok elfogadtak. A nagyszulok es egyeb rokonok nincsenek ezzel kibekulve es azt mondtak, hogy "jaj, mit csinaltal, miert kellett ezt?" Es ez akarhanyszor megyunk, feljon temanak.
2010. máj. 3. 19:22
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Az vagyok, aki nem fogadná el. A kérdés az volt,hogy el tudnánk-e fogadni, miért vagyok 0 százalékosra lepontozva az őszinte válaszom miatt? akkor minek egyáltalán a kérdés, ha csak az a válasz megfelelő,hogy igen ?!

Ennyit a fene nagy toleranciátokról.

2010. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem miért hiszi mindenki azt,hogy a magyar világnyelv és mindenkinek beszélnie kell?Tanuljanak a szülök,ha nem tetszik nekik.Főleg ha nem is magyarországon éltek.

Az a lényeg hogy ti jól megértitek egymást.

2010. máj. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!