Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El tudnatok fogadni, ha a...

El tudnatok fogadni, ha a gyereketek olyan kulfoldi part valasztana, aki nem tud egy szot sem magyarul, es nem tudnatok vele kozvetlenul kommunikalni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 18:32
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
19.35 en nem pontozok soha senkit. Epp, hogy kivancsi lennek, hogy miert nem fogadnad el? Azert tettem fel a kerdest, hogy megtudjam, hogy olyan velemenyu emberek, mint te, miert nem tudjak ezt elfogadni. Magyarul az okra vagyok kivancsi.
2010. máj. 3. 20:08
 22/28 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék a miért nemre! Az igen mellett elég indokot felhoztak már, de aki a nemet mondta,az nem magyarázott mellé.Miért nem tudnád elfogadni?
2010. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
17%
Azért, mert számomra ez idegen dolog, borzasztó, ha nem értjük a másik nyelvét, más kultúrából származik, más a szokása, nem érti az itteni dolgokat mi pedig az ottaniakat. nekem is van ismerősöm aki kiköltözött kanadába a férjéhez, de tönkrement a kapcsolatuk. persze ez nem törvényszerű, biztos lehet szép is meg jó is, nekem ez nem jön be és kész.
2010. máj. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Szerintem az mas, ha a ferj es feleseg magyar es ugy koltoznek ki, lehet, hogy egyik felnek nem tetszik. De ha mindkettonek jo, szerintem nem kellene szekalni a part.
2010. máj. 3. 20:55
 25/28 anonim ***** válasza:
En is elfogadnam, nem en kell vele eljek, sot a nyaelvet is tanulgatnam, hogy azert hozza tudjak szolni ;)
2010. máj. 4. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Én el tudnám, el is tudom fogadni. Az egyik fiam felesége thai, a másik gyerek barátnője portugál. A másik két fiú magyar lányt választott, de sok a külföldi barát. A fiúk boldogok a választottjukkal, mi meg attól vagyunk boldogok, hogy szeretetben élnek. Többé-kevésbé mindenki beszél angolul, de remekül tudunk mutogatni is. A nyelv csak egy eszköz, ami bármikor tanulható. Az ember a lényeg.
2010. máj. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Az en baratom is olasz, es nem beszel egy szot sem magyarul, es a csaladom sem olaszul.Egy evben kb 3szor szoktak talalkozni, de nincs gaz, mert en szoktam forditani.
2010. máj. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Természetesen el tudnám fogadni.

Ha semmilyen közvetítő nyelven nem tudnánk beszélni, azt is. Igyekeznék néhány közhasznú kifejezést megtanulni az ő nyelvén, a gyerekem fordítson, ha együtt vagyunk, egyébként pedig magának választ párt, nem nekem és nem a nagyszülőknek.

Egyetlen kérésem lenne (az sem kikötés, csak kérés): leendő unokámat tanítsa meg a gyerekem magyarul.


Amúgy, kérdező, mi a jófenének akarsz te mindenkinek megfelelni (18. hsz.)??? Szüleid el is fogadják. Hát akkor az ötventagú rokonság minden tagjával le kell egyeztetni, hogy hozzájárulnak-e a választottadhoz? A nagyszüleid és egyéb rokonok a következő 10 évben hányszor fognak vele (vagy veled) találkozni, ha nem is itthon fogtok élni?

2015. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!