Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korig nem ciki...

Hány éves korig nem ciki otthon lakni?

Figyelt kérdés
Ha van munkája.
2016. dec. 30. 08:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%
Én azután is otthon laktam 8 évig, hogy megnősültem és született két gyerekünk. Így tudtunk félre tenni saját házra. A feleségem sem utálta az anyósát, ahogy ma ez divat.
2016. dec. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem ciki otthon lakni, ahogy fentebb írták mások, sokszor a legracionálisabb lehetőség.

Az a ciki, ha valaki akár párjával, akár nélküle, eltartatja, kiszolgáltatja magát a szülőkkel. Nem száll be a rezsibe, mosat, főzet magára, mintha még mindig tinédzser lenne. Volt osztálytársam már elmúlt 30, a párjával nyaranta bejárják a világot, új autó, nagymotor, mindenlóf%sz megvan, lakhatásra nem költenek egy fityinget sem, csak szórják a pénzt, mint a bolond a mákot. A papáék fizetnek mindent a házban, egy rokonuk panaszkodott, hogy a gyerek testévrei hiteles házban élnek mindketten, ez meg úgy dőzsöl, mintha minden ingyen volna. Ez szerintem ciki.

2016. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Az a jó, ha halálod napjáig otthon lakhatsz. Ha a kölkök bevágnak egy öregotthonba, mert csak nyűg vagy nekik, az ciki, mindkettőtökre nézve.
2016. dec. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%
Én 18 évesen elhúztam az egyik egyetem koleszába. Életem legjobb döntése volt, az anyám és a húgom miatt. 24/L
2016. dec. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
3%
Egyszerű. Vagy 20 éves korodig vagy addig ameddig tanulsz (mert akkor nem tud az ember annyi penzt keresni, hogy eltartsa saját magát)
2016. dec. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%
Sehány éves korig nem ciki. Nem is értem ezt a kérdést. Keleti országokban pl. teljesen megszokott, hogy több generáció is (gyerek, szülő, nagyszülő) együtt él. Nem értem, hogy Magyarországon miért cikisek olyan sok embernek a rokonai??? Rengeteg ember inkább elköltözik albérletbe van idegenekkel lakni, minthogy a saját vérével osztozzon egy lakáson, miközben az is pontosan ugyanaz az élethelyzet: osztozkodni kell a költségeken, meg kell osztani a házimunkát, alkalmazkodni kell más emberekhez, stb! És van aki idegennel szívesebben bevállalja mindezt, mint a saját szüleivel, annak ellenére, hogy elvileg jóban van a családjával! Jóban vannak, de azért cikik, mi? Hihetetlen...
2016. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
93%

Annyira magasak az albérleti árak,hogy egy fiatal pályakezdő kb esélytelen,hogy egyedül elköltözzön otthonról.. Ha már van párja és együtt felezik a költségeket,csak úgy reális. De még úgy is nehéz félrerakni,saját lakásra gyűjteni.

Szerintem ha jó a kapcsolat a szülő és gyerek közt,akkor nem gáz,sőt, jó ötlet otthon lakni és ezerrel spórolni..Amit albérletre költenél,azt félrerakod..És így van reális esély arra,hogy saját lakásba tudj költözni , pár évvel azután,hogy dolgozni kezdtél..

De ha egyből mész albiba,akkor piszok nehéz. Meg én őszintén szólva nem is szívesen dobnék ki havi 100ezret az ablakon.

Szóval szerintem nem gáz tovább otthon lakni, ha jó a viszony és nem vagy a szüleid terhére.

Ami nekem nem férne bele,hogy pl gyereket vállaljak,amíg otthon lakok. Ez már pofátlanság a szülőkkel szemben szerintem.. De kinek mi

2016. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem sem ciki, csak akkor, ha a jövedelmedből esetleg semmit nem adsz be a közösbe.


Lepontoztátok azt a hozzászólót, aki szerint oltogatják azokat, akik nem költöztek el otthonról, pedig tényleg ez történik, olvassatok bele más kérdésekre adott válaszokba, ha valaki kicsit is összekap valamelyik családtagjával és már elmúlt 20 éves, hárman hülyézik le egyszerre, hogy miért nem költözött még külön. Nem tudok velük egyetérteni, de tényleg vannak ilyenek.


Van olyan élethelyzet, hogy mondjuk négytagú a család, kettő munkanélküli, kettő minimálbéres, na ott például hogyan költözzenek el a gyerekek? Miből? Néha nem lehet megoldani.


Nálunk ez sajnos kihalásos alapon működött, tehát nem költöztem el, hanem "elment" az idősebb nemzedék.

2016. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedves 18-as!


Szerintem a 8-as válaszoló ezért a nem túl szerencsés mondatáért lett itt lepontozva:


"...Sokan képmutatóan azt mondják bármeddig,nem ciki stb.. Ugyanezek az emberek meg a való életben lenézik azt,aki a szüleivel él ..."


Ez nem igaz!

Aki úgy vélekedik, hogy nem ciki otthon lakni, az másik fórumon sem fogja cikinek találni.

Különösen, mert csak 18-an mondtunk eddig véleményt, lehet, hogy a következő 180 válaszoló pont azok közül fog kikerülni, akik ellentétes véleményen vannak és cikinek tartják a szülői házat.

2016. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem számít. 26 évesen elkültözhetnék. De a fele fizetésem elmenne albérletre. Nem éri meg. Nem költözöm csak azért el, hogy másoknak megfeleljek. Gyűjtöm a pénzt és majd veszek lakást.
2016. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!