Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről? Kinek...

Ti mit gondoltok erről? Kinek hol van az otthona?

Figyelt kérdés
Tegnap este, nálunk szilvesztereztünk, a barátainkkal. Férjemmel 2 éve vagyunk házasok, van egy 6 hónapos lányunk. Beszélgettünk és szóba került, hogy ki hol szokott szilveszterezni, ugye mi a lányunk miatt most szilvesztereztünk otthon először. Mire a férjem megszólalt, hogy ő most sem otthon szilveszterezik. Mire kérdeztem, hogy ez mi, akkor esett le, hogy ő a szüleire gondolt. 3 éve lakunk együtt, és én totál úgy gondoltam, hogy ez egyértelmű, hogy hármunknak ez az otthonunk. Túl aaggódom? Olyan rosszul esett. Vagy ne törődjek vele?

2017. jan. 1. 14:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
76%
Ha téged ez nagyon bánt, akkor egy beszélgetést mindenképp megér. De szerintem valószínű, hogy fogalmilag máshogy használja ezt a szót, mint ahogyan kéne, és nem arra gondolt, hogy a ti otthonotokat nem tekinti otthonának.
2017. jan. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%

Onnantól fogva, hogy valakivel együtt élek, legyen az egy barát, élettárs, házastárs, tehát a szülőktől külön, nekem onnantól fogva az az otthonom.

Viszont ha még friss a dolog, tehát nem 20 éve laksz már valahol máshol, akkor a szóhasználatban előfordul, hogy nem úgy akarta mondani, mégis úgy mondta.

Én is szoktam még a mai napig néha úgy mondani, hogy megyünk haza, pedig már 8 éve nem lakok otthon, hanem a férjemmel élek. :) Ettől függetlenül természetesen az otthonom már a férjemmel van.

Szerintem beszéld meg vele, ha ez téged annyira bánt, de szerintem úgy gondolta, hogy a ti otthonotokat ne tartaná az otthonának.

2017. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
83%
Nálam is, páromnál is előfordul, hogy a szülői házat is otthonnak mondjuk, vagy azt mondom, hogy holnap megyek haza anyuékhoz..szerintem ezzel nincsen gond.
2017. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
97%

Ismerek valakit, aki 40 éve a saját lakásában él családostól, de a mai napi azt mondja, ha a szülői házról van szó, hogy hazamegyek.

Igaz viszont, hogy a férjednél, aki egy beszélgetés keretében külön fontosnak tartotta kiemelni, hogy nem ez az otthona tehát, nemcsak egy szóhasználat - ezt furcsának találom.

Beszélgess vele erről, hogy miért nem tekinti otthonának a közös lakhelyeteket.

Esetleg albérletben laktok?

2017. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
75%

Két éve elváltam, a saját lakásomban élek, ott, ahol a férjemmel is éltem azelőtt, majd 20 évig az ő lakásában, de még mindig néha azon kapom magam magam, hogy azt mesélem ismerősöknek, "amikor még otthon laktam", vagy "otthon az úgy volt...". Pedig tudom, hogy ez az otthonom, de mégis kicsúszik a számon, igaz, egyre ritkábban.

Sokaknak van két otthona, például ha valaki elköltözik egy másik városba, akkor "otthonról megy haza". Ez természetes.

Az, hogy a férjed úgy érzi, most nem otthon szilveszterezik, az adhat némi aggódásra okot. Kérdezd meg tőle, beszéljetek erről!

2017. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
20%
Akkor sértődhetnél meg, ha a férjed azt mondta volna, hogy nem ITTHON szilveszterezik. A ti lakásotokban itthon van, a szülőknél otthon.
2017. jan. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%
Csatlakozom az utolsóhoz, az "otthonról haza" jelenség nálam is megvolt, mikor más városban éltem albérletben. :) Párom viszont a férjedhez hasonló, neki a szülői ház az "otthon", ha kifejezetten a lelki részére kíváncsi valaki, akkor szerintem gondolkodás nélkül nevezné meg azt, annak ellenére, hogy ide is "haza" jön. Önmagában szerintem ezzel nincs gond, viszont ha ennyire határozottan kiemelte, hogy ő most nem otthon van, akkor lehet, hogy megér egy beszélgetést a dolog, hogy ne maradjon benned tüske.
2017. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Beszélek vele mindenképp (nemsokára haza ér). Végülis 25 évig ott lakott, de olyan fura volt ezt ilyenkor hallani, hogy a barátaink nálunk vannak és ő nem otthon van, ez esett rosszul,mert ő is mondja ha megyünk a szüleihez, hogy haza megy. De ez olyan más volt.


Együtt vettük, nem albérlet.

2017. jan. 1. 15:31
 9/35 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 6-os, nem értek veled egyet, dacára annak, hogy értem amit mondasz.

De!

Ha valakitől azt kérdik (csak egy példa), hogy hol az otthonod, az arra értendő, hogy hol érzi magát otthon.

Ez egy fogalom, nem földrajzi kérdés!

Még ha ez a kérdés abban a lakásban is hangzik el, ahol az illető otthon érzi magát, nem azt válaszolja, hogy ez az ITTHONOM, hanem azt mondja, hogy ez az OTTHONOM.

2017. jan. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
63%
Beszélj vele, de ne csinálj ebből nagy ügyet. Van aki 40 évesen is ha a szüleihez megy akkor "haza megy" így mondja. Én pedig nyaralásnál a szállodára is azt mondom, hogy "menjünk haza". Nekem az az otthon ahol lakom és nem ahol felnőttem.
2017. jan. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!