Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről? Kinek...

Ti mit gondoltok erről? Kinek hol van az otthona?

Figyelt kérdés
Tegnap este, nálunk szilvesztereztünk, a barátainkkal. Férjemmel 2 éve vagyunk házasok, van egy 6 hónapos lányunk. Beszélgettünk és szóba került, hogy ki hol szokott szilveszterezni, ugye mi a lányunk miatt most szilvesztereztünk otthon először. Mire a férjem megszólalt, hogy ő most sem otthon szilveszterezik. Mire kérdeztem, hogy ez mi, akkor esett le, hogy ő a szüleire gondolt. 3 éve lakunk együtt, és én totál úgy gondoltam, hogy ez egyértelmű, hogy hármunknak ez az otthonunk. Túl aaggódom? Olyan rosszul esett. Vagy ne törődjek vele?

2017. jan. 1. 14:52
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
33%

14 éves korom óta kollégiumokban lakok, négy éve megörököltem tesóm lakását ahol egyetemre járok, már a párom is odaköltözött, de még mindig otthonnak nevezem a szülői házat. Attól függően hogy hol vagyok "itthon-otthon" szóváltozattal különböztetem meg a két helyet

Nekem eszembe se jutna azon agyalni hogy ki miért mit nevez otthonnak

2017. jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
76%
Ki, mikor, és hol mondta, hogy csak egy otthonunk lehet? Én ellentmondanék neki. Igen szerencsés vagyok, nekem két otthonom is van. A párommal közös, és a szülői ház. Mindkettőt az otthonomnak nevezem, és bármelyikbe is érkezem, azt tudom mondani, hogy itthon vagyok.
2017. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
86%
Azért az nem egészen ugyan az, hogy valaki a családjával közös lakásból elindulva azt mondja, hogy hazamegy a szüleihez, vagy ha azt mondja a feleségével, és gyerekével közös lakásra, hogy most nem otthon van. Akkor vajon hol van? Vendégségben? Idegenek közt?
2017. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
50%

"ez nem kinyilatkoztatás, hanem a vélemény"


Vélemény elé odarakjuk a szerintem/úgy gondolom/hiszem szavakat.


Kösz az újabb referálást, doki.

2017. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
63%

Te voltál ott és te ismered,hogy hogyan értette.

Én utólag már nem generálnám tovább ezt , de ha nem hagy nyugodtan,akkor kérdezz rá.

Egyébként a leírás alapján tényleg érdekes ,hogy nem tartja otthonának a lakásotokat,ahol már évek óta laktok.

2017. jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

24.

Remelem megvolt az ev első borzongasa. Kinek mi. Utoljara reagaltam, mert szerintem egy kötekedő kis mitugrasz vagy. De ez csak az én véleményem.😁

2017. jan. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
83%

Itt szinte mindenki valami másra válaszolt, nem az adott helyzetre.

Nem arról van szó, hogy az ember azt mondja, hogy hazamegy a szüleihez. Én is ezt mondom, pedig már nem ott élek jó ideje.

Itt a férfi kihangsúlyozta, hogy ő most nem otthon van. Akkor hol? Minek tartja a közös lakásukat?

2017. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
78%

"Itt a férfi kihangsúlyozta, hogy ő most nem otthon van. Akkor hol? Minek tartja a közös lakásukat?"


Így van. Ez a lényeg.

Az én gyerekem is 17 éve nem lakik itthon, mégis "hazajön". De elsősorban az az otthona, ahol a párjával és a gyerekével él.

2017. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
75%

27-es, ezt akartam írni, csak megelőztél.


Nagyon kíváncsi lennék, hogy ez a sok "megértő" nő, aki itt pálcát tör a kérdező felett, hasonló helyzetben is ilyen toleráns lenne?


Röhejesek a nyakatekert magyarázatok, miközben a szilveszterező férj, a szilveszterező társaságnak kijelenti, hogy ő nem otthon szilveszterezik, miközben mindenki látja, hogy ott ül és nem Karakószörcsökön a szülői házban.


A feleség kérdése és aggodalma teljesen jogos, kivéve, ha a férj olyan részeg volt, hogy nem is tudta, hogy hol van.

Másra - hogy nem érzi otthonának a közös lakásukat - nem is merek gondolni!

2017. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, főleg azoknak akik értették a kérdést. Közben beszéltem a férjemmel, és kiderült, hogy miközben én altattam a kislányt őt hívta a testvére és a elújságolta neki, hogy mindenki ott van a szüleinél (testvérei, nagybácsik, nagynénik, gyerekek) és minket nem hívtak. Mivel mást nem igazán akart mondani, gondolom ezért mondta, hogy ő nem otthon ünnepel, bár nem így kellett volna kifejeznie magát.

Utolsó válaszoló írta, hogy részegen mondta-e, sajnos nem, mivel nem iszik.

2017. jan. 1. 22:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!