Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről? Kinek...

Ti mit gondoltok erről? Kinek hol van az otthona?

Figyelt kérdés
Tegnap este, nálunk szilvesztereztünk, a barátainkkal. Férjemmel 2 éve vagyunk házasok, van egy 6 hónapos lányunk. Beszélgettünk és szóba került, hogy ki hol szokott szilveszterezni, ugye mi a lányunk miatt most szilvesztereztünk otthon először. Mire a férjem megszólalt, hogy ő most sem otthon szilveszterezik. Mire kérdeztem, hogy ez mi, akkor esett le, hogy ő a szüleire gondolt. 3 éve lakunk együtt, és én totál úgy gondoltam, hogy ez egyértelmű, hogy hármunknak ez az otthonunk. Túl aaggódom? Olyan rosszul esett. Vagy ne törődjek vele?

2017. jan. 1. 14:52
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
79%

Hát szerintem elég fura, hogy ezt ilyen fontosnak érezte kihangsúlyozni. Ez azért nem az az eset, hogy úgy mondja valaki, hogy hazamegy a szüleihez.

Én biztosan szeretném vele megbeszélni, hogy ezt hogyan értette. Már csak azért is, hogy ne kattogjak feleslegesen rajta. Lehet, hogy nincs jelentősége. Majd kiderül, ha megbeszélitek.

2017. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
26%
Ez a tipikus peldaja a " ha nincs gond, csinalok"-nak...
2017. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez csak egy beidegzodes, mert ezt a "nevet" hasznalta egy helyre 25 evig. En egy idoben kulfoldon eltem, meg Magyarorszagon is volt a szulovarosom, meg Budapest, es mindegyik helyemre az otthon szot hasznaltam :").
2017. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
70%
Persze, lhet sokféleképpen megközelíteni, de én személy szerint szintén eléggé furcsállnám és nyugtalanítónak találnám a megjegyzését. Ha vki évek múltán, feleséggel és közös gyemekkel együtt lakva se a saját lakásukat nevezi az otthonának, hanem a szüleiét, az nem nőtt fel teljesen.
2017. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
29%

"Ha vki évek múltán, feleséggel és közös gyemekkel együtt lakva se a saját lakásukat nevezi az otthonának, hanem a szüleiét, az nem nőtt fel teljesen."


Az ilyen kinyilatkozásokat úgy megbeszélném egy pszichológussal, megnézném, milyen fejet vág.

2017. jan. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

12. Képzeld nem akarok belőle gondot csinálni, csak furcsa volt számomra.


4 éve élünk együtt és ennyi idő után már furcsának találom ezt, mert ha 2 hónapja laknék együtt vele, akkor még érteném, de így. Mindegy nem akarok belőle gondot, csak elgondolkoztatott, hogy vajon ez miért hangzott el. De megkérdezem tőle.

2017. jan. 1. 16:11
 17/35 anonim ***** válasza:
17%
ez nem kinyilatkoztatás, hanem a vélemény. az én személyes véleményem, ami valami miatt nem szimplán nem egyezik a tiéddel (ami megeseik), hanem komoly ellenérzéseket vált ki belőled. ez meg tényleg a te problémád, nem az enyém, így valóban neked kellene/lehetne megbeszélned egy pszichológussal :)
2017. jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
29%

De ez egyszerű szokás. Nekem az is furcsa volt, amikor fősulira jártam és mondták az évfolyamtársak hogy mennek haza hétvégén vidékre. Nekem az az otthon ahol lakom, legyen az fix hely vagy ideiglenes. Másnak meg a szülői ház az otthon.


Kérdező, gyereketek is van. miért nem kérdezed meg tőle? Ha annyira zavar hogy kérdést is kiírsz akkor hozd fel, kérdezz rá de ne csinálj ügyet ebből.

2017. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
14%

Jézusom. Én abszolút amellett vagyok, hogy minden problémát meg kell beszélni, de ezen kiakadni... ez inkább hisztéria.

Nekem a párommal közös lakásom is az otthonom, a szülői ház is az otthonom, sőt, amikor a gyerekkori barátoméknál töltök egy hétvégét, akkor is azt mondom, hogy otthon vagyunk.

Tudom, a nők többsége legszívesebben építtetne magának egy hatalmas fészket, ahol anyamadárként ülhet a tojásokon, meg a hímen, de azért nem kell túlzásba esni.

2-3 év egyébként szinte semmi, nyugodj meg, majd ha már 30 éve éltek együtt egy házban, akkor biztos nem lesznek ilyen nyelvbotlásai szegény férjednek.

2017. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
13%

A férj nem hangsúlyozta ki egyáltalán, hogy a közös lakás ne lenne az otthona. Hanem azt mondta, hogy nem otthon (a szülei házában, ahol huszon X évig élt) tölti a szilvesztert. Könnyű kiforgatni a másik szavait, csak hogy problémát lehessen generálni a semmiből...

Az egy dolog, hogy csak 4 éve vagytok együtt, de ha egy ilyen megszólalás után te már aggódsz a kapcsolatotok miatt, akkor nem ez a legnagyobb baj a házasságotokban...

2017. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!