Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem teljesen megváltozott...

A férjem teljesen megváltozott. Ne álljak az útjába vagy akadályozzam meg?

Figyelt kérdés

Jó a házasságunk,minden működik.Van egy 4 éves fiunk.Még a mai napig figyelmes velem,kiveszi a részét a házimunkákból,nem panaszkodhatom.

A múlt héten teljesen megváltozott.Velünk ugyanúgy viselkedik,de elégedetlenkedik az életével.Nézzem meg mi lett az álmaiból,középszerű életet él.Nekem ez nagyon bántó,mert én is a középszerű életének a része vagyok és a fiunk is.Nekem semmi bajom ezzel a mostani helyzettel.Felajánlottam neki,hogy keressen másik munkát valahogy megoldjuk(én is dolgozom,egy darabig elélhetnénk az én fizetésemből is).Ez neki nem felel meg.Fel akar mondani a munkahelyén, sport bárt nyitni és közben tanulni.Nem hangzik rosszul,de nincs elég pénze hozzá és munka nélkül pénz sincs...Az anyagi biztonságunkat akarja feláldozni.Ha nem lenne gyerek,akkor esetleg belemennék a dologba.Közös mindenünk,nekem is beleszólásom van.Áldozatot kell hozni minden kapcsolatért,de kicsit túlzás hogy hagyjam eljátszani a nehezen összehozott otthonunkat!A fiunk érdekeit is kell néznem.

Nincs egy alaposan kidolgozott terve sem.A vállalkozáshoz egyáltalán nem ért a férjem, nincs igazán tisztában egy üzlet működésével sem.Tanulni sem ezzel kapcsolatban szeretne,hanem -most kapaszkodjatok meg-filozófiát!Természetesen ezért is fizetnünk kellene...

Nincs abban a korban,hogy kapuzárási pánikja legyen.Nem értem mi történt.


2010. máj. 4. 15:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

beleszólni nehéz de ha béna típus (filozófia jóhogy nem madártan) akkor azt már kikellett volna ismerned előbb is, mielőtt gyereket gyártotok.

Elégedetlen mert valakire irigykedik. De ha már azon agyalsz, akadályozd e, hát akkor tuti irigylésre méltatatlan kapcsolatotok van.

Nem ért a vállalkozáshoz...aki nem tud úszni ne másszon fára mert elüti a villamos....

a filozófiával sokra nem viszi, hacsak nem csinál mellé egy időgépet amivel visszamegy Mátyás korszakába nagyokat mondani, és lejegyezni. A gyerekre kéne inkább koncentrálnia. A bárokra meg rájár a maffia.

2010. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

hogy mondhat egy férfi már ilyet, h "jajjj mi lett az álmaimból ?" LOL ....ez olyan, mint valami brazil szappanoperából egy részlet!! :DDDDD


Szerintem beszéld le róla lehetőleg, mivel, ahogy írod kockáztatná az anyagi biztonságotokat.Ha egyedül lenne, akkor ezt megtehetné nyugodtan, de így már családja van, akik iránt felelősséggel tartozik.Amúgy mi az a sportbár????!!! :o

2010. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
állandóan ideges vagyok.olyan mintha 2 gyerekem lenne ( a fiam és a férjem).hiányzik a társam!most minden az én nyakamba szakadt,amíg ő éli világát és tervezget(tényleg komolyan gondolja ezt a bárt,már újsághirdetéseket böngészget és telefonálgat!)
2010. máj. 4. 15:28
 4/19 A kérdező kommentje:
sport bár : a falakon emlékek és képek lennének (gondolom focis),nagyképernyőn mennének a meccsek, a berendezés sportos lenne(gondolom egy vagyonba kerül egyedi berendezést gyártatni).olyan bár amiről a srácok álmodnak kamaszként...de ahol élünk még egy fagyizó sem képes megmaradni,mert nincs rá igény (inkább a szomszédos nagyobb városba mennek)
2010. máj. 4. 15:33
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
És ő miért áldozza fel miattad az álmait?
2010. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
pfú,nem könnyű. mondd neki,hogy válasszon a két terve közül. azért vagy nő,hogy okosabb legyél nála:vezesd rá,a filozófiát nem akarja,mert ráér később is ezt tanulni. az egyértelmű ellenkezéssel nem mész semmire. a vállalkozáshoz nem kell nagy tapasztalat,de józan paraszti ész annál inkább. itt kérdéseket tehetsz fel neki,és együtt kalkulálhattok,hogy mi mennyibe fog kerülni,mekkora bevételre lehet számítani,kikből állna a törzsközönség,milyen rendszeres kiadásokkal kell számolni,mikorra várható a megtérülés,miben tudna ő különleges lenni,amivel vendégeket vonz. nem baj,ha tervezget és telefonálgat,csak a fontos dolgokra koncentráljon-tudja meg,milyen költségekre és bürokratikus akadályokra kell számítania. a dolog kétesélyes. ha esténként együtt tervezgettek és számoltok,vagy te kaphatsz kedvet a meggyőző adatok láttán,vagy rájön,hogy nem lehet nyerő ebben az üzletben és eláll,mielőtt a valódi befektetés megtörténne. egyébként más településen is lehet vendéglátó egységet üzemeltetni,nem csak ott,ahol laktok.
2010. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

ahaaaa értem.....én azt hittem elsőre, hogy valami hely, ahol különböző sportokat lehet űzni, vagy ilyesmi xD....de ez sem hangzik rosszul, viszont ha nincs rá pénze, akkor sztem ne kockáztassa a családja anyagi biztonságát, nem lehet valaki ilyen önző.Sztem ha vkinek már családja van, akkor az az első, és minden saját, személyes foglalkozás stb., az másodrangú, első a család!!! Nem étem igazán a férjed hozzáállását, az lenne a dolga, hogy saját magát háttérbe helyezze, és megpróbáljon mindent megadni a családjának.....és hagyjátok már ez az "álmok" dolgot, ez olyan közhelyes meg ócska :DD

Ha föltétlenül tanulni szeretne, akkor mondjuk választhatna valami hasznosabbat, mint a filozófiát, mert azzal gyakorlatilag sztem semmire sem megy, sokkal jobb lenne mondjuk egy nyelv, vagy vmi más kategóriájú jogosítvány, amennyiben nincs neki meg az összes. Szerintem ne engedd, h a házra hitelt vegyen föl, vagy ilyesmi, mert ha mégsem jön össze a dolog, akkor mehettek valami szutykos albérletbe, és ott akkor filózófálhat a férjed eleget, hogy mit rontott el, de attól még önzőségből nyomorba sodorta a családját.

25/f

2010. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

15:42!


Ezért gondolkozom rajta,hogy akadályozzam-e ebben a tervében! Ha a saját pénzével tenné ugyanezt-rendben van, az ő dolga.De az én részemet is belevenné a megkérdezésem nélkül.Nem gondol a fiunkra sem! Érdekes módon 2 szülője van egy gyereknek és csak én nézem az érdekeit?

Szerinted miből fogunk élni (ő is),ha neki nem lesz állása vagy miből fog tanulni?Az én fizetésemből?Vannak helyzetek,amikor ez természetes ,de amikor ő tudatosan otthagyná az állását és nem keresne másikat nem az a kategória...

Volt 25 éve mielőtt megismert,30 éve mielőtt megszületett a fiunk,hogy az álmait megvalósítsa!

Ilyen alapon foghatnám magam és elutazhatnék Dél-Amerikába csak úgy és nem érdekelne,hogy mi lesz a következmény!De nem tenném meg,mert van családom, felelősséggel tartozom nekik.Ha valamit nagyon szeretnék,akkor mérlegelek és közösen hozunk döntést!Mert már nem egyedülálló vagyok hanem anya és feleség!

2010. máj. 4. 15:52
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

tanulni nem csak suliban tud, ha valóban akar tanulni akkor álljon neki az interneten, könyvekből és ha nem unja meg és megy is neki, akkor talán mehet pénzes órákra is.


a vállalkozás szép és jó, de spórolja meg rá a pénzt, ne a gyerek elől vegye el.

2010. máj. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Semmiképp sem engedném neki. MÁr a sportbár és a filozófia sincs szinkronban egymással. Legalább talált volna ki valami egymáshoz passzoló dolgot, amiből azt gondolhatnád, hogy követ egyfajta mintát, vagy életmódot akar váltani. Ez most egyelőre "kapálózásnak" tűnik. De az életmódotokon igyekezz egy kicsit változtatni. Ezt a folyamatot vissza kell fordítani, nehogy baj legyen!


Próbáld meg úgy előadni, hogy ne te légy a fontos ebben a dologban, hanem lássa, ez neki rossz. Ha csak azt mondod, hogy nem lesz ez jó nekem, sem a fiunknak, sem a pénztárcánknak, addig ő felvérteződik, hogy bezzeg ővele senki nem foglalkozik, mert neki ez lenne a jó! Úgy kellene fordítani a dolgokat, hogy: na jó, gondolkozzunk el, mi lenne, ha tényleg nyitnánk egy bárt, de gondoljuk át, mi lesz, ha bukik, tudod, a szomszéd Józsi is ... És aztán szép lassan hátha belátná, hogy ez nem neked nem jó, hanem neki sem. 36N/házas

2010. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!