Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem teljesen megváltozott...

A férjem teljesen megváltozott. Ne álljak az útjába vagy akadályozzam meg?

Figyelt kérdés

Jó a házasságunk,minden működik.Van egy 4 éves fiunk.Még a mai napig figyelmes velem,kiveszi a részét a házimunkákból,nem panaszkodhatom.

A múlt héten teljesen megváltozott.Velünk ugyanúgy viselkedik,de elégedetlenkedik az életével.Nézzem meg mi lett az álmaiból,középszerű életet él.Nekem ez nagyon bántó,mert én is a középszerű életének a része vagyok és a fiunk is.Nekem semmi bajom ezzel a mostani helyzettel.Felajánlottam neki,hogy keressen másik munkát valahogy megoldjuk(én is dolgozom,egy darabig elélhetnénk az én fizetésemből is).Ez neki nem felel meg.Fel akar mondani a munkahelyén, sport bárt nyitni és közben tanulni.Nem hangzik rosszul,de nincs elég pénze hozzá és munka nélkül pénz sincs...Az anyagi biztonságunkat akarja feláldozni.Ha nem lenne gyerek,akkor esetleg belemennék a dologba.Közös mindenünk,nekem is beleszólásom van.Áldozatot kell hozni minden kapcsolatért,de kicsit túlzás hogy hagyjam eljátszani a nehezen összehozott otthonunkat!A fiunk érdekeit is kell néznem.

Nincs egy alaposan kidolgozott terve sem.A vállalkozáshoz egyáltalán nem ért a férjem, nincs igazán tisztában egy üzlet működésével sem.Tanulni sem ezzel kapcsolatban szeretne,hanem -most kapaszkodjatok meg-filozófiát!Természetesen ezért is fizetnünk kellene...

Nincs abban a korban,hogy kapuzárási pánikja legyen.Nem értem mi történt.


2010. máj. 4. 15:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
A felelősség azt jelenti hogy az egész életed és az álmaid feláldozod, és egész nap otthon ülsz és azon aggódsz hogy mindene meglegyen a gyerekednek? Ezért nem érdemes élni. A gyerek felnő és ugyanezt teszi majd a sajátjával és így tovább. Ezért aztán érdemes élni! :)
2010. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
34%
"ezért nem érdemes élni"-> ezt nem tudom miért írtam oda minden esetre -, nem kell oda. :D
2010. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

16:08!


Nem áldozom fel az álmaimat -amit lehet,azt megvalósítom!De ha a gyerekem /a férjem /a családom érdekei ütköznek az én álmaimmal,akkor nem leszek önző és nem valósítom meg,később egy megfelelő időpontban megvalósítom!Az igazi szeretet pont erről szól,hogy képes vagy lemondani dolgokról,azért hogy a másikat boldognak lásd!

2010. máj. 4. 16:15
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megakadályozni semmiképp nem kéne, egy férfinek fontos, hogy legyenek céljai, álmai. Ez nem baj. Azt kellene megmondanod neki, hogy mivel apa és férj, anyagi felelősségel tartozik irántatok, vagyis úgy próbálja megvalósítani az álmát, hogy közben ne sodorjon titeket bajba. Például kezdjen el pénzt gyűjteni. Egy álom akár évekbe is telhet, ez nem lenne túl nagy áldozat egy álomért, ha pár évig gyűjtenie kellene. Én támogatnám, de lefektetném az elveimet a családdal kapcsolatban.
2010. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát van olyan ember, akinek nem jön be ez a családos dolog, meg az évtizedeken keresztül cipelt felelősség. Lehet, hogy a te férjed is ilyen, csak ő most jött rá. Csak ugye most már ott a gyerek. Szerintem beszélgess vele arról, hogy miért tartja unalmasnak az életét? Segíts neki egy olyan vállalkozást kitalálni, amihez nem kell ekkora kezdőtőke, azt el lehet kezdeni meló mellett is. Filozófiához egy ötlet: sétálj el egy könyvesboltba, és vedd meg neki Nietzschétől az Im-igyen szóla Zarathustrát. Az olyan bonyolultan van megírva, hogy elmegy a filozófia-tanulástól a kedve, és keres valami mást helyette. Ha meg végig tudja olvasni, és meg is érti, akkor tényleg oda való.
2010. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt irod kerdezo, hogy mult het ota ilyen. Mindenkinek lehet nehez idoszaka. En meg ezt nem vennem valtozasnak. Rossz passzban van, vmi lelombozta az onbizalmat. Ugy erzi, hogy nincs megbecsulve. Valoszinuleg a munkaban tortent vmi vagy valamilyen szemelyben csalodott nagyot. Csak allj mellette es probald neki megmutatni, hogy milyen ertekes is az elete, dicserd meg gyakrabban, ha jot tesz stb.
2010. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is le fog higgadni. Megakadályozni nem nagyon tudod, hacsak nem úgy, hogy elfelezitek a pénzt, és az övével kezdjen amit akar, külön kasszán lesztek. Ez az ő biznisze tuti bukás :) ő bukjon ha akar, de én nem engedném hogy a lakást is belevigye a hülyeségbe.


Aztán meg azon lesz depressziós, hogy elbukta az összes pénzét... remek kilátások.


De azért még várj kicsit, hátha lehiggad magától.

2010. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Te mondtad: Az igazi szeretet pont erről szól, hogy képes vagy lemondani dolgokról azért, hogy a másikat boldognak lásd!


A kényelmes életed biztonságát félted, valahol érthető, ugyanakkor vizet prédikálsz, nem vagy hajlandó lemondani róla azért, hogy a párod boldognak lásd, akár csak egy rövid időre is. Hidd el, sokkal nagyobb nyomorban is nőttek már fel gyerekek, akik azért váltak nagyszerű emberré, mert a szülei szerették és tisztelték egymást és őt. Inkább legyen egy vállalkozó szellemű apukája, mint egy kiégett, de anyagi biztonságban élő - na ez tényleg középszerű lenne. Nem a gyerek az élet értelme.


Akadályozni semmi esetre se akard, inkább próbáljátok közösen felgöngyölíteni, hogy mi áll a változás hátterében. Lehet, hogy a férjed most lép csak a felnőttkorba...

2010. máj. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nos? lehiggadt már az ember? :)
2010. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!