Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha úgy éreznétek, tönkre ment...

Ha úgy éreznétek, tönkre ment az életetek, hogyan kezdenétek el rendbe tenni?

Figyelt kérdés
Elég nehezen élhető családban nőttem fel, apám durva alkoholista volt, előfordult, hogy baltával kergette anyut,minden egyes este remegve vártam, hogy jön haza, meg kell-e védenem valakit (nagyobb testvérként hiába vagyok lány, anyu passzívan ülve tűrte az üvöltözést, a hugom sírt, mindig én álltam apu elé). Érzelmileg rendkívül elnyomottnak érzem magam, az anyám általában megcsinált mindent, amit muszáj volt, aztán eltvzgetett, a hugom a saját világába menekült, nem sokat beszéltünk. Sosem mondták nekem, hogy szeretnek, általában arról beszélgettünk, mit csinálok rosszul. A saját ruháimat nem váladzthattam meg, a mai napig nem ismerik az ízlésemet, nem is foglalkoznak ilyenekkel. Szóval jöttem egy ilyen családból, férjhez mentem, és született két csodás gyerkőcöm. A párom viszont eléggé elengedte magát, nem törődik se velünk, se magával, általában munka után leül a tv/laptop elé, és elvan. Ha kérek valamit(pl.vigye ki a szemetet), agresszívan reagál, veszekedést szít, utána beállít engem hibásnak, és folytatja a kis dolgát. Ritkán összedob valami kaját, olyankor teljesen odavan, hogy ő főzött, mert én nem tettem... Hozzáteszem, tényleg megesik, hogy nem, vagy csak vacsorára főzök, mert rengeteg dolgom van nap közben. Itthon vagyok a kisebbik gyerekünkkel, de semmi segítségem nincs, ténylegesen mindent én csinálok. A saját ügyeit nem intézi el, ha valakit (szolgálatót/bankot) fel kell hívni, és nincs meghatalmazásom, akkor napokig hurcolom utána a telefont hívásra készen, napokig veszekszik velem, mire nagy kegyesen elintéz valamit, amit egyébként muszáj, tehát nem nekem tesz vele szivességet. 5 éve nem kaptam tőle semmit az alkalmakkor, mert tény, hogy nem a saját hibánkból ugyan, de nem vagyunk gazdagok. Közös kasszán vagyunk, valami jelzés értékűt mindig vettem/készítettem neki, mikor lehetett, akkor többet is, ő mindig csak vállat vont. Sokmindenen keresztül mentünk együtt, sok dolgot én sem vettem észre időben vele kapcsolatban, de mára nagyon rossz a helyzet. Lassan visszamehetekndolgozni, és őszintén fontolgatom a válást, mert egyrészt nincs szükségem egy 3. gyerekre, aki nem képes férfiként és apaként viselkedni, másrészt egyszerűen szükségem van a szeretetre, értelmes kapcsolatra, amiből kevés volt az életemben. Viszont félek, mert onnantól tényleg egyedül maradnék. Amink van, azt gyakorlatilag én szereztem, még a házunkhoz is csak a papírokat jött aláírni, miután kiválasztottuk, de valamennyire csak nem voltam egyedül. A barátaim és a szüleim nagyon messze vannak, nem tudom, képes lennék-e mindenre... De ha marad îgy, sosem kerülök ki ebből, és esélyem sem lesz jobb életre.... Nem tudom, mit csináljak, szégyellem, hogy ide jutottam, a szüleimtől csak a hibáztatás jönne, egy baráttal próbáltam meg erről eszélni, nem is nagyom érdekelte... Mihez kezdenétek?
2017. jan. 7. 15:56
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia

Èn a dolgok ezen oldalát ismereve

Azt tudom mondani válj el függetlenedj el, ha eddig is jó formán te intèztèl mindent akkor ezután is menni fog

Sőt mèg könnyebb is lesz mert nem lesz egy "3. Gyereked"

Van egy olyab èrzèsem most a fèrjed (ne haragudj) szarik rád de ha saját lábadra álsz majd mèg ő akarja vissza könyörögni magát.

Meg ha valóban ilyen talpra esett vagy (már pedig annak tünsz) akkor simmán találsz magadnak egy olyan fèrfit aki nincs mit ragozni egy szóval fèrfit

A múlt: Nehèz gyermek korod volt amit hidd el tiszta szívből sajnálok de felejsd el

Nem a multban èlsz, az elmult kèsz vège nem tudsz rajta változtatni

Koncentráj a jövőre ès figyelj a jelenre

Sok sikert az új èletedhez 💪

2017. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi váltotta ki ezt a férjedből? Történt valami az életében, amiről esetleg nem tudsz vagy eddig csak megjátszotta magát és már elege van, szépen ellazult?

Ha úgy érzed tényleg megtettél mindent akkor lépj.

2017. jan. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedvességet, sok erőt ad, amit írtál, nem is gondoltam volna. :)
2017. jan. 7. 16:28
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Mindenekelőtt átgondolnám, hogyan is állok, anyagilag, segítséggel, barátokkal. Végigvenném a legjobb és a legrosszabb forgatókönyvet, mire számíthatok, mit kell megtennem, hogy a lehető legjobban jöjjek ki az egészből. Pl. ha a válás mellett döntesz, kinek a nevén van a ház, mid lenne vagyonmegosztás után, mennyi lenne a jövedelmed (nem venném bele a gyerektartást, csak lehetséges pluszként kezelném), kell-e esetleg munkahelyet váltanod, kire tudod bízni a gyerekeket, ha dolgozol vagy szünet van stb, stb. Először láss tisztán, tedd meg, amit kell (pl. menj vissza dolgozni, keress bébiszittert vagy barátot, rokont, helyezd biztonságba, ami a tiéd), utána gondold végig, hogy mit lépsz. Én megpróbálnék még egy esélyt adni a kapcsolatnak, miután felkészültem a válásra is, nagyon egyértelműen és határozottan a tudomására hoznám a férjemnek, hogy nekem ez így nem megy, döntse el, hogy akar-e tenni a házasságért. Mondd el neki, amit itt leírtál, és maradj következetes! Az, hogy ki mit szól kívülről, lényegtelen, ez a te életed, nem másé, nem kell senkinek megfelelned.
2017. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha kérdezem, miért ilyen, mindig mást mond. Aggódik a pénztelenség miatt, sok a munka, rágódik éppen ezen, vagy azon... Már sokszor elmondtam neki, hogy engem nem a pénz érdekel, csak legyen velünk, üljön le játszani a gyerekeivel, bújjon össze velem egy film erejéig, olyankor megint jön a kifogás, vagy az, hogy én mit nem csinálok, vagy éppen, hogy mit tett meg épp a közelmúltban, amit hőstettnek érez (mondjuk megfürdette este a gyerekeket). Nem volt mindig ilyen, és néha, fél évente egy nap jobb vele, szerintem elkényelmesedett, ahogy egyre önállóbb lettem.
2017. jan. 7. 16:35
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem dolgozol ?

Akkor hazimunka es minden mas a tied

A ferjed hagyd pohenni munka utan.

Menj vissza dolgozni nem fogsz raerni filozni azon milyen eletet epitettel magadnak.

2017. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Addig sajnos hiába beszélek vele, amíg ő is tudja, hogy nem tudok egyedül megélni munkahely nélkül. Többször próbáltam szólni neki, hogy válni akarok, de kinevetett, hogy a pénze nélkül nem tudnék. Tény, de ha lesz végre keresetem, meglépném ezt, szerintem arra játszik, hogy akkor kezd majd el kicsit tenni is a dolgokért... Mert néha talán hatok rá, olyankor 1-2 órára olyan, mintha értené és sajnálná, aztán megy minden tovább. Ezek a pár órák nekem is jól esnek, olyankor elbizonytalanodom.
2017. jan. 7. 16:44
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, csak nem férfi vagy? Ne várjátok már el, hogy a munkán kívül semmi dolgotok ne legyen... Dolgoztam a gyerekek előtt, a 2 gyerek között, és képzeld, akkor is emberből voltam, munka után szükségem volt a gyerekeimre, együtt töltött időre, családra. Pedig nem 4 vagy 6 órában voltam. Az viszont már sok, ha egy gerincbeteg feleségtől elvárják, hogy a bútorokat is ő cipelje ki a házból, kerítést javítson, és mindezt a laptop mögül nézzék.
2017. jan. 7. 16:59
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Az utolsó két hozzászólásod után... szerintem amint vissza tudsz menni dolgozni, és úgy látod, hogy egyedül is tudsz boldogulni (akár átmenetileg a családod vagy barátaid segítségével, ha tudnak segíteni pl vigyázni a gyerekekre néha, vagy akármi), válj el tőle. Ne hagyd magad elbizonytalanítani, ha próbál megint normálisan viselkedni, mert már megmutatta az igazi jellemét. Kinevet, hogy válni akarsz és láblógatva nézi, ahogy dolgozol? Hát menjen oda, ahova gondolom. Most biztonságban érzi magát, mert tudja, hogy anyagilag nem bírnád egyedül, tőle függsz, így jóformán bármit megtehet. Lehet elgondolkozik majd a viselkedésén, ha már egyedül is talpon tudsz maradni, és tényleg el tudod hagyni, de a saját és a gyerekeid érdekében ne hagyd magad átverni.
2017. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A postàn varakozas kozben kiolvastam egy konyvet ami errol szol hogyan tedd rendbe az eleted.

Egy peldaval kezdi hogy oldottak meg 25 dollarbol egy millio dollaros problemat

A hangsuly azon van hogy akarmilyen problemanak van pofon egyszeru megoldasa is.

Nem baj ha nem tudod hogy oldd meg elég csak annyi hogy gondolkodasban valtoztatsz, a tobbit hozza az elet.


Ugy kell kezdeni hogy először leirod a panaszaid pontokba "mit nem akarok".

Utána mindegyik ponthoz azt az erzest amit miatta erzel.

Utàna pontokba megfogalmazni "mit akarok" es hozzàjuk az érzéseid amiket okozna.


Ezutan ki kell huzni a kevésbé fontosakat, marad 3-3.


Ezutan sorra venni a tetteid.mik azok amiket naponta szivesen teszel es jolerzed magad tole.pl a reggeli kàve v akarmi



Aztan megfogalmazni egy olyan tettet amit naponta szivesen megtennél a boldogsagodert. Valaki pl azt irta mindennap kepes köszönetet mondani csaladjaert v akarmiert.


Aztàn a lapokat elégetni mert fontos hogy el tudd magadtol engedni a targyiassagot es csak natur hinni abban hogy ezentul minden nap a celhoz fog vinni nem kell ismerned annak modjat


A kitűzott szivesen vallalt cselekedeted naponta tedd meg tartsd be mert ha felejted akkor magàt a celjaid felejted.


A vilag fog valtozni ugy h neked jo legyen.


Sokan keseregnek pl ha kirugtak kozben az elet igy tudta csak egy jobb m.helyre betenni.

2017. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!