Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó döntés ha...

Szerintetek jó döntés ha abban a házban ahol a szüleimmel élek annak a tetőterét megcsinálom magamnak?

Figyelt kérdés
Huszonévesként ezt találom a legélhetőbb megoldásnak közel vagyok hozzájuk de mégis egy saját teret alakítok ki magamnak,külön bejárattal stb.

2017. jan. 11. 18:43
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
72%
10: vagy az anyós változik hárpiává, hogy valaki "elveszi" tőle a pici fiát :D
2017. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
44%
Papírozzátok ezt le és meg is marad a jó kapcsolat, legyen tulajdonrészed a hàzban!
2017. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
64%

Bocsánat kedves kérdező, itt a többiek kommentje alapján felmerült bennem egy kérdés.


A tetőteret úgy szeretnéd megcsinálni, hogy egy komplett lakás legyen, vagy úgy, hogy a szüleiddel közös legyen a konyha, nappali?


Először az elsőre gondoltam, és úgy nem hangzik rossznak, legrosszabb esetben eladjátok/kiadjátok, viszont a másodikat kicsit én is nehézkesnek érzem (még azzal együtt is, hogy szeretnék max. 1-2 utcára lakni a saját és a párom szüleitől is, ha lehetséges).

2017. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
89%

Ja, épphogy kész lesz a bővítés, mikor megismerkedsz majd egy lánnyal, aki nem hajlandó anyóspajtással lakni, de össze akarsz költözni vele....

Egyébként ezt ugye úgy kérded, hogy már megkérdezted erről a szüleidet. Ne hidd, hogy a szüleid legnagyobb álma az, hogy ottmaradj a "nyakukon". Gondolj bele, de mondjuk, amíg nincs gyereked, addig nem tudod. Imádom a gyerekeimet és még kicsik, mégis azt mondom, remélem, ha felnőnek, a saját lábukra állnak mielőbb, mert úgy gondolom, hogy 20 év gyereknevelés után az ember szusszanni akar kicsit. A szabályokat, amiket kitalálsz, hogy a gyereknek be kell tartani, nagyjából neked is be kell. Nem lofrálhatsz meztelenül a saját házadban a tini gyereked előtt, nem hallgathatod hangosan a zenét az éjszakában, mert a csöppöd alszik...stb...ezekből azért 20 év alatt eleged lesz és alig várod, hogy újra azt csinálhass a saját házadban, amit csak akarsz. Szóval nem biztos, hogy kihasználhatod őket. A szülő nem azért van, hogy az utolsó bőrt is lehúzd róluk.

2017. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
36%
Nyilván különbözőek vagyunk :) Az én anyukám mindig elmondta, hogy az a vágya, hogy a nagyszüleimmel közel lakjunk egymáshoz (most fél - háromnegyed óra kocsival). Vettek is egy telket néhány évvel azután, hogy megszülettünk, amit megkapunk a tesóimmal három részre osztva, hogy a legyen egy telkünk 5 perc sétára a lakástól, ahova, ha szereténk tudjunk építkezni.
2017. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
47%
Az emberek általában a családjuknak keresnek lakást és nem a lakásukba családot, de ha beleölöd a pénzedet a szüleid házába, neked csak az marad, hogy olyan nőt keress, aki hajlandó ott lakni veled. Kivéve persze, ha már most tudod, hogy örök agglegény leszel.
2017. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
62%
De nem tudja eladni, kiadni, ha valami van, mert nem az övé az ingatlan.
2017. jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 Snorri ***** válasza:
65%
Mi így élünk. Saját lakrészben a férjemmel, és a fiammal. Én lettem a tulajdonos, ők haszonélvezők. Rezsi felezve, külön konyha, fürdő, minden. Tudom, itt gáz ezt mondani, de én szeretek így élni, szeretem őket. Férjem is, a fiunknak is jó, hogy a szomszédban vannak, csak átmotorozik hozzájuk az előszobán keresztül. :-)
2017. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:

Lány vagyok egyébként :D vicces hogy ez senkinél nem merült fel (ami az én hibám is ez lemaradt :D )

Teljesen külön lakrészt szeretnék kialakítani, konyha,fürdőszoba stb.

A kapcsolatom a szüleimmel nagyon jó és természetesen beszéltem velük erről és nincs gondjuk vele

2017. jan. 11. 21:46
 20/59 anonim ***** válasza:
86%

nem sok pasi van, aki anyóspajtival akar élni. ha te párod se akar, akkor mi lesz a beleölt pénzzel? mert oda más nem fog beköltözni

meg ha egyikük meghal, akkor egyedül fent tudják tartani vagy el kell adni és akkor neked is?! ilyenekre is gondolni kell. meg manapság többgenerációs házat senki nem akar venni.

2017. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!