Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó döntés ha...

Szerintetek jó döntés ha abban a házban ahol a szüleimmel élek annak a tetőterét megcsinálom magamnak?

Figyelt kérdés
Huszonévesként ezt találom a legélhetőbb megoldásnak közel vagyok hozzájuk de mégis egy saját teret alakítok ki magamnak,külön bejárattal stb.

2017. jan. 11. 18:43
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem a válaszolókat... Miért kéne "anyóssal élni"? o.O

"saját teret alakítok ki magamnak,külön bejárattal stb" <- ez valahogy kimaradt mindenkinek, vagy mi?


Szerintem itt 3 tényező fontos:

- Hangoskodás (bár ez panelban ugyanúgy előjöhet) - akár te, akár a szüleid hangosak (zene, veszekedés, tv, barkácsolás, akármi), zavaró lesz a másiknak

- Egymás privát szférájának a tisztelete. Ha a szüleidnek nem okoz gondot, hogy elfogadják, hogy az egy külön lakás, és nem akarnak állandóan felmászkálni, vagy te hozzájuk le, akkor nincs gond.

- kerti munkát el tudjátok-e osztani


Minden másban ugyanolyan, mintha egy panellakásban laknál valakik fölött, vagy ha anyádéktól 2 házra vennél egy saját házat.


Nem teljesen értem, hogy jön ide az anyudékkal "együtt élés", meg pucéran flangálás, meg hasonlók... Külön lakásról van szó.

2017. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
46%

19-es válaszodra kedves Kérdező!


Mivel így írtad, "... tetőterét megcsinálom magamnak?"

Ez leginkább férfire utalt.

Ha azt írtad volna, hogy "megcsináltatnám magamnak", akkor benne lehetett volna a pakliban, hogy esetleg lány vagy.

Építkezni, fúrni-faragni, lakást kialakítani a férfiakra jellemző.

Persze, akadnak kivételek. :)

2017. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
70%

"Nem értem a válaszolókat... Miért kéne "anyóssal élni"? o.O

"saját teret alakítok ki magamnak,külön bejárattal stb" <- ez valahogy kimaradt mindenkinek, vagy mi? "


De 15 másodpercbe telik, hogy meglátogassák. Lehet, hogy nem nyitnak rá a fürdőben, de percenként 2x megtudják látogatni... Ez nem saját tér. Akárki megy hozzá a szüleik látják.

2017. jan. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
34%

Én nem ölnék bele pénzt.Hogy normálisan át lehessen alakítani,szerintem simán benne lesz egy millióban is(ha szakembert kell hívni több mindenhez,akkor több is!!).

Én inkább félre tenném a pénzt,esetleg kimennék külföldre melózni pár hónapra..És törekednék arra,hogy külön tudjam megkezdeni az életem.

De nyilván mások vagyunk,a viszonyunk is más a szülőkkel.:) Ha jó a viszony és nem mentek egymás agyára,akkor oké-

De azt is gondold át,hogyha lesz párod,ő nem biztos,hogy oda fog költözni. Szóval lehet feleslegesen ölöd bele a pénzt.

2017. jan. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
74%
Tetőszigetelés, tetőablakok, vezetékezés, külön mérőórák, fűtésrendszer és vizesblokk kiépítése, aljzatszigetelés, betonozás vagy kiegyenlítés, válaszfalak, belső nyílászárók, külön lépcsőház normális lépcsővel, burkolás, festés, az egész cucc engedélyeztetése - ez nem egymillió forint, és nem is házi barkácsmeló, csak szólok.:-) 5 évvel ezelőtt újítottam fel házat belülről, ennek a melónak egy részét nem kellett elvégezni, úgy került kb. 4 millióba. Ha ennyi pénzem lenne, inkább veszek egy kis saját házat vagy lakást hitellel.
2017. jan. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
66%

Egészségesebb külön, bármenynire is jó a kapcsolat a szülőkkel. A tetőtér beépítés nem kevés pénz, sokmillióba fog kerülni.

Ez legyen inkább önerő + kölcsön és külön lakás, mégha közelben is, de akkor is külön.

2017. jan. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
53%

ma 02:09

Külön bejárati ajtó = külön zár.

Plusz oda is írtam, hogy mindkét félnek tisztelnie kell hozzá a másik életterét, ha végigolvastad volna a kommentem, lehet láttad volna.

Az meg, hogy látják, hogy ki megy hozzá... Szüleim kb 15 évig laktak a nagymamámmal szomszédos lépcsőházban, ha nagyon akarta, akkor láthatta, hogy ki megy oda. Amúgy meg nem tökmindegy, hogy tudják? o.O Nem tudom, én nem szoktam olyan embereket áthívni magamhoz, akiket le akarok tagadni, de te tudod.

2017. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk hasonlóan lett kialakítva a szülői ház, külön birodalmam volt fent, mondjuk bejáratom nem volt saját. Nem én akartam így, a szüleim tervezték. Kész lett, én élveztem kb. egy évig, utána megismerkedtem a barátommal, és letpiliztem. Azóta is ott áll a semmire az egész emelet, fűteni sem fűtik már. Szerintem nem jó ötlet. Hosszú távon semmi értelme, hacsak nem akarsz örökre egyedül maradni. Mert egy pasi sem fog oda költözni a csaja szülei felé. Amíg egyedül vagy, addi minek a külön konyha, fürdőszoba? Gondolom jó a kapcsolatod a szüleiddel, ha ennyire a nyakukon akarsz maradni. Akkor minek kell külön háztartás? Inkább félre tennék és élnék a gyerekszobámban. Aztán ha egy sráccal össze akarsz költözni, akkor lesz egy kis pénzed már tartalékba, plusz ketten lesztek az aliba díjára. Úgy sokkal könnyebb. Plusz ez azért nagyon nem ugyanaz, mint önállóan élni. Oké, külön bejárat, de egy ház. A szüleid akkor slattyognak át mamuszban, amikor akarnak, ha bulit akarnál tartani tudnának róla, bármikor benyomhatják a hol voltál tegnap este kérdést. Sokkal jobb ha azért van egy kis távolság, még akkor is, ha amúgy jó a viszony.

Lehet, hogy huszonévesen ez tűnik a legélhetőbbnek, de hosszú távon meg semmi értelme. Kidobsz egy csomó pénzt, és lehet másnap megismerkedsz életed szerelmével. Onnan meg nem lehet tovább lépni, csak külön élve.

2017. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
59%

Viccesek a kommentelők. Ha családi ház vs. tetőtér lenne a kérdés, akkor érteném, hogy a családi házra szavaznak. De pont ugyanezek az emberek, akik ódzkodnak a teljesen külön bejáratú tetőtértől vagy ikerháztól, simán beköltöznek egy panelba vagy egy társasházba, ahol több, teljesen ismeretlen családhoz kell alkalmazkodni, ami nagyon nem egyszerű, és ezt saját tapasztalatból mondom. Nem mindenkinek kotnyeles a családja, hogy átflangáljon - akié pedig az, nem biztos, hogy a távolság megoldja a dolgot. Mi másik városban laktunk a családommal, és anyám szüleit nem gátolta meg abban, hogy napi szinten kéretlenül beállítsanak. Akkor meg? Még előnyös is lehet egy ilyen félszeparált megoldás: megvan az önálló lakrész és élet, de nem jelent gondot mondjuk a beteg gyerek rábízása a nyugdíjas nagyira, és ti is biztonságban tudjátok a nagyszülőket, tudtok segíteni. Régen tök normális volt, hogy több generáció együtt élt, most valahogy divat lett száz kilométereket menekülni, utána sírni, hogy nincs hova tenni a gyereket és mi lesz a lábukról leeső nagyszülőkkel...


Kérdező: ha jó a viszonyod a szüleiddel, ők belemennek, szerintem vágj bele. Nálunk tesómék fogják ugyanezt csinálni. A barátnője nagyon jól kijön a szüleimmel, és egyáltalán nem beleszólós fajták. Sajna az én párom az itt kommentelőkhöz hasonlóan gondolkodik, úgyhogy mi egy lepukkant fővárosi kutyahugyos putrival fogunk indítani... de ez van, megértem őt is, neki a saját családja már bizonyította, hogy családdal összebútorozni nem jó (az én családom pedig a feje tetejére állhat, akkor sem fogja már elhinni).

2017. jan. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
66%

Van itt egy pár ember, akit nem értek.

Mi az, hogy más ingatlanába öli a pénzt?

A család - ami áll a 2 szülőből és a Kérdezőből - ingatlanába akarja "ölni" a pénzt, ami idővel 100%-os tulajdona lesz és egyidejűleg külön otthont biztosít magának az építkezéssel.

Az ingatlan értéke ezzel csak nő, sokan keresnek kétgenerációs házat, mert szeretnek együtt lenni és felelősséget éreznek egymás iránt.

Akármilyen hihetetlen, vannak emberek, akik normális családban élnek és még egy lakáson belül is tisztelik egymás magánszféráját.

Ezek az emberek általában családszeretőek és nem kell elmenekülniük 300 km-re egymástól, hogy jól érezzék magukat. Ellenben ahol ez a trendi, ott komoly bajok vannak egyik, vagy a másik, vagy mindkét féllel, de leginkább a frissen bekerült harmadikkal.

Az pedig nem indok, hogy a jövendőbeli pár talán nem jön ki majd a családtagokkal!

Olyan intelligens párt kell találni, aki képes tisztelni és szeretni a társa szüleit, ha másért nem is, akkor azért, mert tisztességben felnevelték az ő választottjukat és ez nem lebecsülendő.

Miféle elképzelés az, hogy valaki beteszi a nincstelen puttonyát valahová és ő akarja megszabni, hogy ezentúl, az addig jól működő család az ő elképzelései szerint ugráljon, hirtelen ne tartsanak kapcsolatot, ne legyen közük egymáshoz, mert ezentúl ő a "főnök" a nagy semmire?

Sokan elfelejtik, hogy a kapcsolatok több mint fele szakítással, válással végződik, viszont a szülők azok mindig szülők maradnak, azok nem lecserélhetők és nem pótolhatók.

2017. jan. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!