Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó döntés ha...

Szerintetek jó döntés ha abban a házban ahol a szüleimmel élek annak a tetőterét megcsinálom magamnak?

Figyelt kérdés
Huszonévesként ezt találom a legélhetőbb megoldásnak közel vagyok hozzájuk de mégis egy saját teret alakítok ki magamnak,külön bejárattal stb.

2017. jan. 11. 18:43
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te voltál szerencsés.

Nálunk telibe hallatszik, ha a fölöttünk lakó fürdik, vagy sétál. Mellette hármasikrek laknak, egész nap dübörögnek. A lépcsőházból állandó cirkusz van, mert páran mindig kitámasztják az ajtót, beköltöznek a macskák a pincébe, konstans macskahugyszag van. A "hajnali" porszívózás nálunk azt jelenti, hogy délelőtt 10 előtt.

A másik helyen szintén telibe behallatszott, ha más fürdött, állandó konfliktus volt a szomszéddal, mert mindig vagy 50 ember ott gangelt esténként, a macskát meg kiengedték a közös erkélyre "jó levegőt szívni", nekünk kellett figyelni, hogy ne szökjön be a lakásba, vagy ne szökjön ki a lépcsőházba (NAGYON próbálkozott, nehéz volt visszatartani), hiszti volt az erkélyen való dohányzás miatt (szabad/nemszabad), valaki aludt volna éjszakás műszak után, a másik meg fúrt-faragott, stb..

2017. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
43%

#33-as

Maximálisan egyetértek minden szavaddal és még kiegészíteném néhány aprósággal, amik nem eget rengetőek, de meg tudják zavarni sokak nyugalmát.

Ilyen pl. a lakás előtt, vagy erkélyen dohányzás.

Ha dohányos vagy, reguláznak, hogy beszáll a füst a lakásokba, ha nem vagy dohányos, akkor te regulázol másokat, vagy tűröd, hogy a nemdohányzó lakásod füst szagú legyen.

A lakásod elé, vagy a folyosó végére nem teheted ki telelni az erkélyeden átnyaraltatott virágaidat, mert másokat zavar a közlekedésben, de tűzrendészetileg sem engedélyezett.

Ha költözöl, akár a 10.-re, fel kell cipelned, cipeltetned a cuccaidat "jó pénzért" mert a liftet erre a célra nem használhatod.

Ha csak EGY valakinél csótány, vagy poloska van/lesz, akkor nálad is!... kiirthatatlanul, mert az egész háztömböt, az összes lakást egyszerre kellene fertőtleníteni, de erre ugyebár nincs lehetőség.

A tárolóban csak olyasmiket szabad tartani, amikre amúgy is keresztet vetnél, mert ha 2 fillérnél többet ér, jó eséllyel elbúcsúzhatsz tőle.

Nagy hirtelen ezek jutottak eszembe, ha van olyan ember, aki önként és nem szükségből, inkább ezt választja, nem pedig a családi ház tetőterét, holott a kapcsolata jó a szüleivel, az nem normális.

2017. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
65%
Maradj mint gyerek amíg jó mindenkinek. Hidd el amikor felnősz külön életre fogsz vágyni!
2017. jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
18%

42-es vagyok és a 36-ossal értek egyet, nem a 33-assal!

Bocs'!:)

2017. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
38%

#42


Mivel nem tanyán laksz, hanem közösségben, természetes, hogy a másikkal érintkezel vmiféleképpen, igen, kell némi tolerancia.


"Ilyen pl. a lakás előtt, vagy erkélyen dohányzás.

Ha dohányos vagy, reguláznak, hogy beszáll a füst a lakásokba, ha nem vagy dohányos, akkor te regulázol másokat, vagy tűröd, hogy a nemdohányzó lakásod füst szagú legyen."


Erre van a szabályzat, a dohányosok "regulázására". Nálunk is is mindig jól működött.


"A lakásod elé, vagy a folyosó végére nem teheted ki telelni az erkélyeden átnyaraltatott virágaidat, mert másokat zavar a közlekedésben, de tűzrendészetileg sem engedélyezett."


Szóval korlátozzák a "szabadságod" holmi tűzrendészeti fszságokkal? ejj.


"Ha költözöl, akár a 10.-re, fel kell cipelned, cipeltetned a cuccaidat "jó pénzért" mert a liftet erre a célra nem használhatod. "


Ez hogy jön ide?


"Ha csak EGY valakinél csótány, vagy poloska van/lesz, akkor nálad is!... kiirthatatlanul, mert az egész háztömböt, az összes lakást egyszerre kellene fertőtleníteni, de erre ugyebár nincs lehetőség. "


Ez jogos. de elvileg azért jönnek rendszeresen a szakemberek, hogy megelőzzék, hogy a szellőzőkben elszaporodjanak a dögök. Én soha életemben nem találkoztam csótánnyal, a tesóm sem.


"A tárolóban csak olyasmiket szabad tartani, amikre amúgy is keresztet vetnél, mert ha 2 fillérnél többet ér, jó eséllyel elbúcsúzhatsz tőle. "


Hát jah, ez bennevan, jó lakóközösség kell. A bnőmnek ellopták már a bringáját az előző albijából. A lakásunk közös tárolójában meg lelakatolatlanul állnak a százezres bringák, és állítólag sosem volt gond.


"Nagy hirtelen ezek jutottak eszembe, ha van olyan ember, aki önként és nem szükségből, inkább ezt választja, nem pedig a családi ház tetőterét, holott a kapcsolata jó a szüleivel, az nem normális."


Én 39/FF fejjel pont fordítva gondolom :)

2017. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
80%
De miért kéne tolerálni a nonstop zajt, macskaszar/macskahugy szagot, rohadó nyers halat a lépcsőházban (napi szinten előfordult nálunk), a parkolók miatti vitát, meg minden hasonló sz*rságot, ha közben tök kényelmesen meglehetne a szülők fölött egy SAJÁT lakásban?
2017. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
59%

Hát ezaz, az a szülőkkel közös lakás, nem pedig saját. Én az általad írt szélsőséges kellemetlenségeket nem tapasztaltam és a panellakó ismerőseim/tesóim sem.


nade, szerintem ez meddő vita, soha nem fogjuk egymást meggyőzni :D


Lényeg: kérdező, én a külön lakást javaslom :)

2017. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
68%

Vicces, hogy sokan a panelhoz meg a társasházakhoz hasonlítják. Azért eléggé más a kettő. Két panelban is laktam már, jelenleg is abban lakom. Max a saját lakótársaim zavranak néha, nem a szomszédaim. Oké, nem lehet olyan szabadon zajongani, másrészt viszont nem mintha családi házban szülőkkel élve lehetne. Szóval akik azt írják, hogy mennyire szar a panel, hogy tekintettel kell lenni másokra, bezzeg a kertes házban akár hajnali egykor is neki állhat porszívózni az ember, azoknak nem értem a logikáját. Ha a szülei felett lakik, akkor ugyanúgy tekintettel kell lennie rájuk, mint panelban a szomszédokra, szóval ez nem érv.

Az én szüleim pl. nem élhetetlenek, szerettem velük lakni, de nem várhattam volna el a barátomtól, hogy ő is velük lakojn. Vagy innen mindenki tök szívesen költözött volna anyós-após feletti emeletre? Hiába nem járkálnak fel(az enyémek sem járkáltak), de attól még amíg egy tető van a fejünk felett mindenképpen bele folynak valamilyen szinten az életünkbe. És nem, ez nem olyan mint a panel, mert panelban egy rakat egymás iránt közönyös ember él, törődik mindenki a saját dolgával. Ellenben egy család nyilván nem így működik, hiába hiper-szuper jófejek a szülők, hacsak nem süketek, vakok és némák, akkor bizony lesznek kénylemetlenségek az együtt élésben.

Igen, a kapcsolatok jelentős százaléka válással végződik, de ha valaki esélyt sem ad kapcsolatnak, mert hosszú távon is arra rendezkedett be, hogy a szüleivel éljen, az 100%, hogy egyedül marad.

2017. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
46%

42-es vagyok

45-ös, miről akarsz meggyőzni?

Nekem ez a véleményem (nem is tudtad cáfolni, amiket írtam) neked meg más.

Veled ellentétben én ezt tudomásul veszem,

Én - hangsúlyozom, ha van választási lehetőség - semmi pénzért nem mennék panelbe, neked viszont megfelel.

Ennyi a történet.

2017. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
40%
# 49 - Jaaaaaaa, hogy te nem saját, gyakorlati tapasztatokat írtál le? Hát nincs több kérdésem.
2017. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!